Huda Beauty daruje peníze freelance make-up artistům

Celosvětový dopad pandemie COVID-19 zakladatelku HUDA BEAUTY děsí, zejména pak finanční dopad, kterým budou čelit make-up artisti na volné noze v kosmetickém průmyslu. Proto se Huda Kattan rozhodla finančně pomoct lidem v tomto odvětví, aby zůstali nad vodou během této těžké doby. Zavázala se darovat 100 tisíc dolarů, které budou rozděleny mezi 100 různých nezávislých make-up umělců.

Huda to ohlásila ve svém pětiminutovém videu zveřejněném na jejím Instagramu 23. března. „Ať už onemocníme nebo ne, finančně se to dotkne každého z nás. Někdo to však finančně nepřežije. A to mě právě teď nejvíc děsí,“ říká. Kattan poté vzpomíná na své začátky s Huda Beauty v roce 2016 a na finanční problémy, kterým musela čelit, když se jako maskérka na volné noze snažila dosáhnout svého cíle.

Kattan také objasnila, jak budou tyto dary fungovat: „Vybereme 100 různých freelance make-up artistů a rozdáme každému 1000 dolarů.“ Poté vyzvala své followery, aby označili vizážisty, kteří v současné době potřebují peníze a proč by dar měli dostat právě oni. Tým Huda Beauty poté náhodně vybere 100 umělců. 

Podle jejího videa je to pouze začátek. Během několika příštích dnů bude Kattan zdůrazňovat problematiku a pomáhat malým podnikům zaměřených na beauty produkty, které potřebují podporu. Zapojila do toho celý svůj tým, jenž vymýšlí další způsoby jak pomoci. Protože jak sama říká, „vždy jsem cítila, že mám velkou zodpovědnost vůči kosmetickému průmyslu.

Na závěr Huda Kattan vzkázala beauty světu: „Ve společnosti Huda Beauty chceme, aby naše komunita věděla, že jsme v tom všichni společně. Jsme tu pro to, abychom vás podporovali, inspirovali a snížili negativní dopad všude, kde se dá. COVID-19 neovlivňuje pouze naše fyzické zdraví, ale i celosvětovou ekonomiku. Tato iniciativa je jen začátkem naší cesty, abychom pomohli světu a našemu průmyslu v této nečekaně náročné době.“

Když jsme byli na začátku roku se Sephorou v Paříži, měli jsme možnost se s Hudou Kattan a její sestrou osobně potkat. Dámy byly moc milé a dokonce poslaly pozdravy celé české ELLE, a tedy i vám, milé čtenářky. 

cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo