Toužíte po bezchybné pleti? Používejte cleanser!

Text: Patricie Emingerová

Krok ve skincare rutině, který by se nikdy neměl vynechat. Spíš naopak, násobit. Určitě jste slyšeli o #doublecleansing neboli dvoufázovém čistění pleti. Podrobili jsme proto testu několik cleanserů a vybrali ty nejlepší.

YOUTH TO THE PEOPLE, Superfood Cleanser, prodává www.sephora.cz, 790 Kč

Kalifornská rodinná firma, která se přes tři generace zabývá skincare a péčí o pleť, a rozhodla se založit vlastní značku - Youth to the people. Jejich produkty se vyznačují bohatým obsahem “superfoods” a dalšími přírodními veganskými složkami. Tento cleanser není vyjímkou. Výtažky ze špenátu a kapusty lisované za studena účinně čistí pokožku, odstraňují nečistoty z pórů a vyrovnávají pH bez vysoušení. 

DIOR, Hydra Life Oil to Milk, prodává www.sephora.cz, 990 Kč

Nejen luxusní obal, ale i bohatý obsah. Dior Hydra Life Oil to Milk Cleanser funguje na bázi čistícího oleje s proměnlivou texturou. Přírodní čistící sloučeniny podporují účinnost odličování a vytváří zjemňující pěnu, zatímco mandlový olej pleť vyživuje a hydratuje.

FRESH, Soy Face Cleanser, prodává www.sephora.cz, 1030 Kč

Přírodní značka z New Yorku a Instagram trend posledního roku, který vážně funguje. Fresh pracuje s čerstvými ingrediencemi jako kombuchou, japonským saké, ovocnými vitamíny nebo pivoňkami. Jejich ikonický cleanser je doslova nabitý sojovými proteiny, díky kterým hydratuje a důkladně vyčistí pleť v jednom kroku.

LA MER, The Cleansing Foam, prodává www.douglas.cz, 2839 Kč

La Mer aneb skincare must-have většiny blogerek. Čistící pěna The Cleansing Foam vás přesvědčí, proč tomu každý propadne. Produkt bohatý na výtažky vláken mořských řas a prášku bílých perel, které dodávají pokožce energii, čistí a obohacuje o vzácné živiny.

EVE LOM, Cleanser, prodává www.sephora.cz, 530 Kč

Cleanser od Eve Lom kraluje světu skincare už nějakou dobu. Produkt pro všechny typy pleti, vhodný pro všechny kožní problémy. Čistící balzám se skládá ze směsí čtyř aromatických rostlinných olejů a 100% bavlněnému mušelínovému ubrousku. Aplikace cleanseru už po prvním použití zanechá pleť viditelně projasněnou, hladší a jemnější.

TATA HARPER, Purifying Gel Cleanser, prodává www.sephora.cz, 2000 Kč

Každodenní detoxikace. Tento čisticí gelovo-olejový produkt od Tata Harper zbavuje pleť nečistot a pomáhá bojovat proti viditelnému vlivu volných radikálů na stárnutí pleti. Zároveň regeneruje a dodává pleti svěží vzhled. Cleanser pročišťuje pleť díky 13 botanickým detoxikačním složkám, dalších 8 látek rozpouští makeup a 6 složek se stará o zjemnění pórů.

KIEHLS, Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Cleanser, prodává www.kiehls.cz, 720 Kč

Kiehls se inspiroval lékárenskou tradicí značky a tradičním využíváním bylin, a představil čistící gel s olejem z konopných semen. Skládá se z 96 % ingrediencí získaných z přírodních zdrojů, díky kterým zbavuje pleť nečistot, aniž by jí ubíral tolik důležitou hydrataci.

ELLE Beauty Club doporučuje:
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)