Pravidelná hydratace nejen pro suchou pokožku

Teplé počasí je konečně tu a my se můžeme s chutí oddat letním radovánkám. Slunce, bazény, slaná voda v moři i opalování však přináší nemalá úskalí pro naši pleť. Jak se ale vyhnout nepříjemně vysušené kůži, pokud nechceme nejkrásnější dny trávit zavření doma? Základem zdravě vypadající pokožky je poctivá hydratace. Nenechte se však mýlit, nestačí jen doplňování tekutin, pleti je třeba věnovat mnohem větší pozornost.

 

Hydratace od hlavy až k patě

Dostatečná hydratace je důležitá pro perfektně vypadající pleť nejen v obličeji, ale po celém těle. Pokud není pokožka hydratovaná, mohou se projevit nejrůznější alergické reakce, ekzémy či podráždění. Zejména v létě je vhodné pravidelně zařazovat hydratační obličejová kosmetická ošetření, celotělové zábaly, peelingy, masáže a v neposlední řadě tělové rituály.

 

V létě o sebe pečujte opravdu důkladně

Mít krásně čokoládové opálení je snem mnoha žen. Pokud se rádi vystavujete slunečním paprskům, nezapomínejte na správnou péči nejen před, ale i po slunění. Velkou pozornost věnujte zejména výběru správného krému na obličej. Předejdete tak nejen nepříjemným spáleninám, ale i vráskám. U pokožky těla nezapomínejte používat přípravky s odpovídající ochranou a aplikovat je v dostatečné míře.

Pleti příliš neprospívají větší teplotní výkyvy. Silné sluneční záření naruší přirozenou kožní bariéru, a proto může být kůže po opalování napnutá, ztrácí lesk a místy se mohou vytvářet suchá místa či šupinky. Chybí jí nejen hydratace, ale i dostatečné promaštění. Lépe zvládat teplotní změny pomáhá také sauna. Pleť zvyklá odolávat extrémním podmínkám v sauně lépe reaguje na nápor v podobě vysokých teplot i slunečního záření. Pravidelným saunováním, se kterým byste ani v létě neměli přestávat, se pokožka zároveň prokrvuje, posiluje a zpevňuje. 

 

Opalování má svůj postup i pravidla

Po řádné přípravě nastává proces slunění. Měli bychom ovšem respektovat denní cyklus a sluneční agresivitu, proto je doporučeno přímé slunění ráno mezi 9 a 10 hodinou v intervalech 20-30 min, střídaných tzv. chilling modem, tedy nepřímým sluněním ve stínu, kde se opalujeme taky. Přestávky jsou dobré při největší sluneční agresivitě v době mezi 12-14 hod a od 15-16 hod znovu, do večera potom můžete klidně dále opakovat dopolední cyklus. Nezapomínejte se pravidelně otáčet, aby vám neuniklo nerovnoměrné opálení. Při výběru správného SPF faktoru je dobré myslet na náš typ pleti, abychom nedosáhli místo krásného opálení spíše rychlého spálení a olupování pokožky. Pro citlivou, problematickou a světlou pleť je vždy lepší volit SPF 50, přičemž fototyp 3 a 4 si může dovolit i SPF 35. Snědá barva se dostaví stejnou rychlostí, ale vyhnete se nepříjemnému zarudnutí a podráždění. Obličej, krk i dekolt je dobré chránit také alespoň faktorem 50+, aby slunce nezanechalo na kůži více pigmentací a vrásek než zlaté barvy,říká doktorka Marianna Poljančuková z Kliniky GHC Praha.
 

Voda je zázrak! Jen pít ale nestačí

Fakt, že k pořádné hydrataci je zapotřebí dostatečný příjem tekutin, zejména vody, není žádnou novinkou. „Pitný režim je nejen pro pokožku velmi důležitý, obzvlášť v letních měsících. Ale chceme-li mít opravdu krásný a mladistvý vzhled, naše pleť se neobejde bez výživy v podobě hydratačních krémů,” říká Tereza Poledná, manažerka SPA a Balneo&Medical Aquapalace Praha. Efektivní hydratační krémy by měly obsahovat ureu, kyselinu hyaluronovou, ceramidy, vitamíny A a E či například zelené a hnědé mořské řasy.

 

Pravidelná péče je základ

K lepší hydrataci obličeje i těla přispívají nejrůznější ošetření, zábaly a rituály. Nabízí se například kyslíkové terapie, hydratační masáže či hydrolifting. „Na kosmetické ošetření bychom měli docházet ideálně jednou za měsíc. Na tělové rituály, jako je masáž či zábal, je doporučení klidně jednou týdně. V případě konkrétních komplikací terapeut doporučí četnost dalších návštěv, a navíc vybaví klientku vhodnými produkty pro konkrétní typ pleti, vysvětluje Tereza Poledná, manažerka SPA a Balneo&Medical Aquapalace Praha.

 

Náš TIP!

Ve SPA & Wellness Aquapalace Praha můžete vyzkoušet například Hydratační projasňující ošetření s kolagenovou oční maskou s peelingem z mořských krystalů. Navíc si užijete speciální mikromasáž očního okolí spojenou s masáží pleti, aplikaci extraktu Bio-marine (koncentrát pro absolutní hydrataci s kyselinou hyaluronovou), aplikaci kolagenové masky na oči, krémové masky na obličej, nanesení denního a očního krému. Procedura slouží jako účinná prevence proti stárnutí a zlepšuje komfort dehydrované pleti.

 

Jde o vzhled i o pocit

Zdravě vypadající pokožka je pro každou ženu velmi důležitá. Udělejte si z péče o ni pravidelný rituál, u něhož si navíc příjemně odpočinete.Cítit se lépe znamená nezapomínat na sebe a nechat se pravidelně hýčkat. Tak jako je ve vašem diáři čas na pracovní schůzky a rodinu, měl by tam být i jasně vymezený čas jen pro vás. Ideálně v podobě tělové masáže, kosmetiky, manikúry a pedikúry,”dodává Tereza Poledná, manažerka SPA a Balneo&Medical Aquapalace Praha.

 

Tipy na závěr:

  • Na suchou a popraskanou kůži je účinné vepřové sádlo. Vetřete jej do kůže na postižené suché místo. Okamžitě uvidíte, že pleť bude vláčnější a praskliny se rychleji zahojí.
  • Nekoupejte se v příliš horké koupeli, vysušujete tím svou pokožku ještě mnohem víc. Koupelovou kosmetiku zaměňte za oleje.
  • Zařaďte do jídelníčku tučné ryby (losos, makrela, sleď), lněný olej, avokádo a ořechy.

 

Zkuste domácí pleťovou masku:

Maska 1

Smíchejte jednu lžičku medu, olivového oleje a žloutku. Naneste na obličej a nechte alespoň deset minut působit, poté smyjte.

Maska 2

Dostatečně zralý banán rozmačkejte, přidejte 2 lžičky olivového oleje (nebo bílý jogurt) a žloutek. Naneste na pleť a nechte 30 minut působit, pak opláchněte.

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

Zaregistrujte se a uvidíte všechno. VŠECHNO!
*Váš email
Zadáním e-mailové adresy souhlasíte s Obchodními podmínkami BurdaMedia Extra s.r.o. a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí BurdaMedia Extra s.r.o..