Selfcare: domácí lip scrub

Text: Patricie Emingerová

Udělejte první krok k dokonale hebkým a zdravým rtům. Vyrobte si domácí peeling a pečujte o ně klidně dvakrát denně. Navíc máte scrub připravený během pár minut a většinou z běžných ingrediencí, co doma většinou máte. Tak hurá do toho!

1 KOKOS A MED

Ingredience:

1 lžička kokosového oleje

2 lžičky hnědého cukru

1/4 lžičky vanilkového extraktu 

1 lžička medu

Zamíchejte ingredience dohromady, aplikujte na rty a jemně masírujte. Po dvou až třech minutách opláchněte vlažnou vodou. 

Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a mastné kyseliny , které rty vyživí, hnědý cukr pomáhá exfoliaci suché kůže, med má zase zklidňující vlastnosti. vanilkový extrakt 

 

2 OLIVOVÝ OLEJ A SŮL 

Ingredience:

lžíce mořské soli

lžíce olivového oleje

Promíchejte, vmasírujte do rtů a opláchněte. Nenechávejte na rtech příliš dlouho, aby je sůl zbytečně nepodráždila.

 

3 PEPRMINT

Ingredience:

8-10 kapek peprmintového esenciálního oleje

2 lžíce olivového/kokosového oleje

2 lžíce cukru

1/2 lžičky hroznového oleje

Smíchejte cukr s olejem, přikapejte peprmintový esenciální olej a hroznový olej. Aplikujte na rty a kruhovými pohyby několik minut masírujte. Nakonec opláchněte teplou vodou.

Peprmintový olej napomáhá stimulovat cirkulaci krevního oběhu pod rty a vytváří tak dojem větších rtů. Hroznový olej je plný antioxidantů a působí jako hloubková hydratace. 

 

4 JAHODA A KIWI 

Ingredience:

1 jahoda

1/2 kiwi

6 čajových lžiček cukru

2 lžíce olivového oleje

Rozmixujte si v misce vedle jahodu a kiwi. Přidejte cukr, olivový olej a promíchejte. Dejte na chvíli do lednice/mrazáku, aby se byl scrub zchladil. Poté aplikujte na rty a 30-40 sekund masírujte krouživými pohyby. Opláchněte teplou vodou. 

Kiwi vás zbaví suchých míst, zjemní rty a vyživí. Jahody zase obsahují minerály a vitamíny, které se postarají o správnou přirozenou barvu rtů. Takže sbohem diskoloraci! 

 

5 MLÉKO A CUKR

Ingredience:

vychlazené mléko

lístky růže 

1 lžíce cukr

Odtrhněte okvětní lístky z čerstvé růže a rozmačkejte je ve studeném mléce. Přidejte tolik, aby se vytvořila konzistence pasty. Poslední nasypte cukr a celou směs promíchejte. Následně vmasírujte do rtů a po pár minutách omyjte vlažnou vodou. Po peelingu naneste balzám na rty. 

Lístky růže díky svým antibakteriálním složkám pomáhají chránit vaše rty a také přirozeně projasňují, stejně jako vychlazené mléko.

 

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)