Božidara představila novou kolekci

Existuje pár důvodů, proč se uprostřed léta bláznivě těšíme na sychravé počasí. A svetry královny pletenin, Božidary Richterové, jsou jedním z nich. Proto máme obrovskou radost, že v právě v ELLE exkluzivně odhalila novou kolekci pro podzim a zimu 2019 a její jedinečnou kampaň a samotnou autorku jsme vyzpovídali, aby nám o kolekci prozradila víc…

Proč kolekce dostala jméno „Melancholic”? 

„Název vznikl podle jednoho obrazu od Modiglianiho, a taky proto, že přesně do této nálady je celá laděná.”

Kdo je vlastně tvůj oblíbený malíř? 

„Právě Modigliani. Jeho obrazy mi připomínají pravoslavné ikony, což byla velká láska a vášeň mého tatínka. Takže celá kolekce je vlastně tak trošku pocta i jemu samotnému.”

Kdyby jsi si měla vybrat nejoblíbenější „art object”… Co by to bylo? 

„Rozhodně socha. Dle mého názoru není nic krásnějšího a čistčího. Kdybych byla konkrétní, pak bych si představila sochu nahého těla ženy.”

bozidara

Barevná paleta přechází od krémové až po dramatickou černou. Máš teď „neutrální” období?

„Spíše konečně tvořím dle sebe. To je podle toho, co ráda nosím, nikoli podle toho, co chtějí ostatní. Většinou mě potkáte právě v těchto barevných odstínech a barevný kousek v mém šatníku najdete opravdu sporadicky. Na druhou stranu na jiných výrazné barvy opravdu miluji.” 

Pro jakou ženu je kolekce určena?

„Pro ženu, která holduje minimalismus, luxusu a čistým liniím.”

Jaký je tvůj nejoblíbenější kousek z nové kolekce?

„Protože jsem posedlá roláky, tak to bude jednoznačně černý kašmírový rolák. Ten totiž přes zimu nosím prakticky neustále. Hodí se naprosto ke všemu!”

Od kdy bude kolekce k dostání?

„Již tento týden! Na mém novém webu ZDE. Ale protože každý produkt je pletený ručně na zakázku, tak čekací lhůta je kolem dvou až čtyř týdnů. Některé kousky jsou samozřejmě i skladem.”

Více fotek najdete v naší galerii...

Kredit

fotografka: Patricia Kvasňovská

styling: Nina Ford

art director and designer: Božidara

make-up: Eva Svobodová

lokace: Villa Winternitz

modelky: Otilia a Anika/Elite Prague & Bratislava

EBC promo