REKLAMA

Jak se v létě starat o platinovou blond 

REKLAMA

Text: Veronika Kučerová

Kdy přišla platinová blond do módy? Minulý rok? Letos? Nebo ještě dřív? Kdo ví, každopádně v ulicích potkáváme stále víc blondies a rozhodně je hned na první pohled poznat, kdo se o vlasy stará pořádně a kdo na správnou péči asi zapomněl. Teď v létě musíme být ještě víc opatrní, abychom udržely přesně ten odstín, se kterým jsme odešly od kadeřníka. Děláte všechno správně? 

SILVER ŠAMPONY JSOU ZÁKLAD!

Ano, už jste to asi slyšely nebo četli hodněkrát, že? Protože je to opravdu nejdůležitější! Každé blond vlasy potřebují péči speciálně pro ně, pro platinové to platí dvojnásob. Musíme se smířit s tím, že když chceme být druhá Marylin nebo Miley, bude nás to stát trochu více opečovávání. Šampony a masky, jež nám pomohou od žlutých tónů, bychom měly mít doma stoprocentně. Taky si dávejme pozor na to, abychom je nenechaly působit až moc dlouho, potom bychom totiž nevypadaly jako Miley, ale Daeneris. 

Elle Beauty Club doporučuje: 

Maria Nila Sheer Silver, šampon neutralizující žluté tóny

Maria Nila Sheer Silver, hydratační a vyživující maska pro blond vlasy

Alcina Color Silver, šampon pro studené odstíny blond

Sachajuan Cleanse and Care Silver, šampon neutralizující žluté tóny

Olaplex Professional Hair Perfector, ošetřující péče prodlužující trvanlivost barvy

 

POZOR NA OLEJE!

Když už máme odbarvené vlasy, musíme dbát o konečky, které jsou pravděpodobně víc vysušené, zvlášť v letních měsících. Vlasové oleje jsou proto oblíbeným produktem, ale ne všechny se hodí pro blond vlasy. Oleje, které nejsou transparentní, můžou totiž vlas zabarvit. Řešení je tedy jednoduché – musíme si dávat pozor, jaké olejíčky naše vlasy dáme. 

Elle Beauty Club doporučuje: 

Wella Professionals SP Luxeoil, olej pro posílení vlasů

Goldwell Dualsenses Just Smooth, olej pro nepoddajné a krepatějící se vlasy

Kativa Keratina, vyživující olej pro lesk a hebkost vlasů


CHRAŇME VLASY PŘED UV ZÁŘENÍM!

Sluneční paprsky nepůsobí pouze na naši pokožku, ale také na vlasy. Slunce naše vlasy vysušuje, což může mít za následek ztrátu lesku a pružnosti. Zároveň může ovlivnit barvu. Naštěstí už existuje spousta přípravků, které naše vlasy před UV zářením ochrání. Stačí si vybrat, co bude našim vlasům vyhovovat nejvíce. 
 

Elle Beauty Club doporučuje: 

L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime, sprej pro vlasy namáhané sluncem

L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime, regenerační šampon pro vlasy namáhané sluncem

Nuxe Sun, šampon po opalování na tělo a vlasy

A CO LETNÍ DOVOLENÁ U MOŘE?

V létě je největším problémem platinových blondýnek pravděpodobně koupání. Kdekoli. Ať už jdete po práci k bazénu, nebo jedete relaxovat na pláž, dávejte na vlasy obzvlášť pozor. V bazénech na ně může působit síran měďnatý, který může za nazelenalý odstín. Zároveň narušuje strukturu vlasu, stejně jako mořská voda. Pokud si tedy vlasy namočíme, ať už jsme kdekoli, nejlepší „ochranou“ je, když si po koupání vlasy okamžitě opláchneme normální vodou. Pokud není poblíž sprcha, vystačíme si s lahvovou vodou. Prevencí je samozřejmě pravidelná péče, jež nám pomůže mít vlasy co nejméně porušené. Potom se lépe brání působení vnějších vlivů.

Elle Beauty Club doporučuje: 

Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect, bezoplachový kondicionér pro vlasy namáhané chlórem, sluncem a slanou vodou

Kérastase Soleil Bain Après-Soleil, hydratační šampon pro vlasy namáhané chlórem, sluncem a slanou vodou

Takže nezapomeňte! Čím zdravější naše vlasy jsou, tím větší zátěž v létě zvládnou! 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA