6 kroků blíž k vysněným zdravým vlasům

TEXT? PATRICIE EMINGEROVÁ 

1. Začnete zevnitř - zdravá strava je základ

Pro podporu růstu a kvality vlasů je potřeba jim poskytovat správnou výživu v podobě dostatečného příjmu bílkovin jako jsou ryby, ořechy nebo fazole.

 

2. Obohaťte svoje vlasy o vitamíny

Pokud se zaměřujete na správnou vyváženou stravu a přesto trpíte slabými nebo poškozenýni vlasy, zkuste zařadit do jídelníčku i vitamíny a doplňky stravy. Doporučují se vitamíny skupiny B a C.

 

3. Nepřehánět to s mytím 

Dejte vlasům šanci, aby se hydratovaly samy a dostaly se do nich živiny z pokožky. Omezte proto každodenní mytí a přispějete tak k přirozenému zlepšení kvality vlasů.

 

4. Jednou za týden masku na vlasy 

Ať už jde o domácí zábaly z kokosového/olivového oleje nebo o masky přímo od vlasových značek, nevynechávejte tento krok a jednou za týden dopřejte svých vlasům péči navíc.

 

5. Ochrana vlasů 

Při častém žehlení nebo kulmování se mají vlasy tendenci ve styku s vysokou teplotou vysoušet. Proto existuje spoustu přípravků na ochranu vlasů před teplem. 

 

6. Sledujte složení produktů

Další faktor, který může zavinit suché a lámavé vlasy je časté používání přípravků s obsahem alkoholu. Doporučuje se je používat pouze jednou za čas. Při výběru šampónů a kondicionérů pak vybírejte podle typu svých vlasů.

EBC promo