Z modelek podnikatelkami: Hvězdy, které daly své kariéře nový směr

Rihanna 

Ačkoliv to jejím fanouškům láme srdce, Rihanna se již od roku 2016 plně věnuje své módní a kosmetické značce, přičemž zpěv posunula na vedlejší kolej. Milovníci jejich písní doufají, že si dala od hudby pouze několikaletou pauzu a že poté, co trochu povyroste její čerstvě narozené miminko, vydá nové album. Do světa podnikání, který nahradil svět muziky, se naplno vrhla v roce 2017 s kritiky uznávanou kosmetickou společností Fenty Beauty, která je vedena pod korporací LVMH.

Rok poté uvedla na trh značku spodního prádla s názvem Savage X Fenty, kterou proslavily také unikátní módní přehlídky. Spodní prádlo navržené slavnou zpěvačkou na mole vynesly známé i méně známé hvězdy s nejrůznějšími proporcemi. V roce 2020 Rihanna uvedla na trh svůj třetí projekt – skin care produkty pod značkou Fenty Skin. Partnerka rapera ASAP Rockyho je tak již několik let považována spíše za podnikatelku a návrhářku než pěveckou divu.

Gwyneth Paltrow 

Práci před kamerou vyměnila za podnikání i Gwyneth Paltrow. Ačkoliv ještě nedávno hrála ve filmech plných superhrdinů, svou duši a energii plně vložila do své společnosti Goop, která začala s newslettery a zaměřuje se na lifestyle.

Goop časem expandoval do webové společnosti Goop.com, pop-up obchodů, podcastů, magazínů a oblasti e-commerce, módy či wellness akcí. Zájem veřejnosti vzbudil také dokumentární seriál streamovaný na Netflixu, který párům pomáhal s jejich sexualitou, láskou a sebepřijetím. Její podnikání se však stalo terčem mnohých kritiků. Ti tvrdí, že udělení přístupu Goop na platformu Netflix bylo „výhrou pro pseudovědu“.

Začátkem roku 2021 bylo oznámeno, že se Gwyneth stala prvním investorem Thirteen Lune, stránky zaměřené na make-up, péči o pleť a vlasy a wellness produkty. Devětačtyřicetiletá Paltrow také vytvořila několik kuchařek, a to jak tištěných, tak audio.

Victoria Beckham 

Svou pěveckou kariéru Victoria Beckham pověsila na hřebík již v roce 2004. Důvodem byl hlavně rozpadl slavné britské kapely Spice Girls. Victoria několikaletou životní etapu věnovala nejrůznějším reality show, a tak se z Posh Spice stala televizní hvězda i porotkyně. Pro radikální změnu kariéry se rozhodla v roce 2008, kdy založila vlastní značku, kterou pojmenovala Victoria by Victoria Beckham.

Navzdory jejímu slavnému jménu a manželství s populárním fotbalistou Davidem Beckhamem její módní značka zaznamenala těžký propad tržeb a dostala se do existenční krize. I tak však Victoria by Victoria Beckham funguje dodnes a uvádí na trh stylové módní kousky. V roce 2019 sklidila úspěch její nová kosmetická značka Victoria Beckham Beauty. Potlesku se Beckham dočkala za to, že všechny její produkty jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů a veškerý make-up je biologicky rozložitelný. 

 

Paltrow v roce 2020

 

Meghan Markle 

Pohádkový příběh s trochou pachuti prožila bývalá herečka Meghan Markle a nynější žena britského prince Harryho. I když se Meghan mnoho let věnovala herectví a snila o úspěšné kariéře před kamerou, osudnou se jí stala humanitární práce, které se věnuje společně se svým mužem, i cesta k byznysu.

Manželé se věnují také podnikání či produkci. S Netflixem podepsali lukrativní smlouvu na vývoj scénářů seriálů, filmů, dokumentů a dětských programů. V roce 2020 Meghan investovala do kávové společnosti Clevr Blends. Tentýž rok pár oznámil, že pracuje na společném podcastu, který by měl mít premiéru letos v létě. Krátce poté vydala Markle dětskou obrázkovou knihu s názvem The Bench. Meghan a Harry též podepsali smlouvu o vydání čtyř knih – soubor by měl zahrnovat wellness průvodce a Harryho monografie. Bývalá vévodkyně a její muž však nejvíce sází na nejrůznější zajímavé investice. Z herečky se tak stala podnikavá žena mnoha tváří. 

Cameron Diaz 

S hereckou kariérou se rozhodla skoncovat i Cameron Diaz, která dodnes patří mezi nejlépe placené herečky světa. Filmové role vyměnila za psaní knih a podnikání v oblasti zdravotnictví, biotechnologie a vína. V roce 2013 vydala bestseller The Body Book: Feed, Move, Understand and Love Your Amazing Body, přičemž o tři roky později se na trhu objevil její druhý titul s názvem The Longevity Book: The Science of Aging, the Biology of Strength, and the Privilege of Time. Ačkoliv Diaz evidentně věří, že peníze jí vydělají především investice do zdravotnických a biotechnologických startupů, její vášní se v roce 2020 stala starost o vlastní značku bio vín s názvem Avaline. 

Mary-Kate a Ashley Olsenovy 

Od herectví k návrhářství v roce 2006 naplno přeběhly bývalé herečky Mary-Kate a Ashley Olsen. Poté, co se od dětství objevovaly v seriálech a filmech pro rodiny a teenagery, rozhodly se realizovat v módním průmyslu se svými značkami The Row a Elizabeth and James. Až s vlastní značkou objevily svou pravou cestu, přičemž The Row jim zaručila slávu a obdiv milionů fashion lovers po celém světě. Je však nutné dodat, že úspěch samotné značky byl již předem očekáván díky neotřelému a zároveň nedbalému stylu slavných dvojčat. Ten totiž již mnoho let kopírují i ty nejslavnější fashion influencerky. I přes slavné majitelky se společnost The Row, stejně jako značka Victorie Beckham, dostala do finančních potíží. Do plusu se nyní Olsenky snaží vrátit zpět například pomocí kolekce oblečení pro děti. 

 

25 plus 1 NEJ momentů na Instagramu Victorie Beckham aneb kdo se bojí Victorie Beckham?

elle.cz

 

Zdroje: Wikipedia Commons, Daily Mail, NBC News, Women's Wear Daily, The Telegraph, Television, Town and Country, Forbes, W Magazine