Emma Stone: Úzkostná komička i herecká raketa

 

Před více než deseti lety zaznamenala hollywoodská hvězda průlom v kariéře díky moderní adaptaci románu Nathaniela Hawthorna The Scarlet Letter, v podobě filmu s názvem Easy A (v češtině Panna nebo orel). Na ten pak sice navázala mnoha neuvěřitelnými výkony, za ten v romantickém muzikálu La La Land dokonce získala Oscara, ale nebýt režie Willa Glucka, o její talent bychom možná přišli. Easy A možná, stejně tak jako každá romantická komedie, neodhaluje skutečné kvality herečky... Ve skutečnosti je totiž tento žánr docela předvídatelný, jako většina rom-comů. To jen ilustruje, jak obří raketový vzestup Emma Stone zaznamenala.

Začala s malými rolemi v situačních komediích jako „Malcolm in the Middle“ a „The Suite Life of Zack and Cody“ a stala se hollywoodskou hvězdou, která přechází do hlavních filmových rolí. Dvaatřicetiletá držitelka různých filmových ocenění (mimo zmíněného Oscara i několik Glóbů i Bafty) excelovala v široké škále filmů a žánrů, včetně dramat na akademické úrovni i komedií plných zombie.  

Ashley Graham: VZOR (ne)ideální ženy

elle.cz

Její kouzlo tkví v naprosté bezprostřednosti. Tu prý získala jako malá, když pochopila, že se světem se musí poprat. Díky četným zdravotním problémům totiž neměla vždy na růžích ustláno. Jako dítě měla četné koliky, v jejichž důsledku tak plakala až se jí vytvořily mozoly na hlasivkách. Handicap? Pro někoho ano, Emma ale z mindráku postupem času vytvořila přednost. Dnes je její šíleně zvláštní, přesto okouzlující chraplák první věc, kterou zaregistrujete. Sama se popisuje jako hlasitá a panovačná. Ale silné sebevědomí není vždy ranní kávou, co si vypijete po cestě do pekárny. Emma po větší část svého života trpěla i silnými úzkostmi, ke kterým si mimo jiné přiznala v rozhovoru pro The Wall Street Journal 

Když jsem poprvé dostala záchvat paniky, seděla jsem v domě svého přítele a myslela jsem, že dům hoří. Zavolala jsem mámě a ta mě přivedla domů a další tři roky to prostě nepřestalo. Většinu dní jsem jen chodila k sestře na oběd. Požádala jsem mámu, aby mi přesně řekla, jaký bude ten den program, a pak jsem se zeptala znovu o 30 sekund později. Potřebovala jsem vědět, že nikdo nezemře a nic se nezmění. 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

I přes své silné strachy má však jeden z největších komických talentů současné generace. Po roce 2017 se Emma veřejnosti trochu uzavřela. „Vše, co se v mém životě děje je vidět v mém působení v Saturday Night Live,” řekla jednou OK magazínu. Byla velmi blízko pravdě. V roce 2018 Emma navázala vztah s ředitelem segmentu Saturday Night Live, Davem McCarym. Zasnoubili se v prosinci 2019 a následující rok se vzali. V lednu 2021 pár oznámil, že čeká první společné dítě a v březnu tohoto roku se jim narodila dcera. Dave a Emma pojmenovali svou dceru Louise Jean McCary – na poctu Emmině babičce Jean Louise. Jean je také Emmino druhé jméno.

I přes nemoc, která ji v dětství tak ohrozila na životě a panikách, které by ji dost dobře mohly od herectví odradit, nebo snad i přes ne úplně hvězdné začátky v plytkých rom-comech, se Emma svým charismatem tak nějak prozářila na vrchol Hollywoodu, který obývá se všemi náležitostmi, a přesto s upřímnou skromností.

Kendall Jenner není perfektní. Toto jsou její největší přešlapy

elle.cz