Kelly Reilly: Porcelánová panenka i drsná mrcha z Yellowstone

Na úspěch si počkala

Kariéra Kelly Reilly připomíná křivku oblíbenosti seriálu Yellowstone, ve kterém hraje jednu z hlavních postav. Je skvělá od počátku, ale veřejnosti trvalo, než na to přišla. Než se Yellowstonu a Kelly Reilly dostalo u nás takové pozornosti, které si zaslouží, trvalo to téměř čtyři série. Mezitím už v zahraničí seriál obsadil seriálový trůn. V předvečer premiéry 4. řady na něj nedočkavě čekalo 11,4 milionu diváků, což byla nejvyšší sledovanost od uvedení The Walking Dead v roce 2018. A důvod, proč je seriál Yellowstone tak vysoce hodnocený a sledovaný? Dramatický děj s obsazením bohatě propracovaných postav v nádherném prostředí. Oblíbený Kevin Costner, který snad poprvé ve své kariéře nehraje kladného hrdinu. A taky Kelly Reilly, respektive Beth Dutton - jedna z nejvýraznějších a nejzábavnějších postav seriálového světa současnosti, kterou přirovnávají k Sue-Ellen Ewing ze Seriálu Dallas. Drsná, inteligentní, manipulativní, ironická a schopná vyběhnout z kanceláře po bombovém útoku, aby si zapálila cigaretu. Překvapení pro ty, kteří Kelly naposledy zaznamenali v roli upjaté a bezbranné paní Watsonové ve filmech o Sherlocku Holmesovi.

Seriál Yellowstone láme čísla sledovanosti. Proč ho musíte vidět?

elle.cz

Divadelní viagra

Kelly začala svou hereckou kariéru v televizních seriálech, ale pomalu a jistě si proklestila cestu i do filmu a k divadlu. Po roli v After Miss Julie byla jako nejmladší herečka vůbec nominována na divadelní cenu Laurence Oliviera. Deník The Times ji nazval „divadelní viagrou“. Ocenění a nominací má na svém kontě víc, ale nepodléhá všemu lesku a lesku Hollywoodu. Snaží se držet čistoty herectví. Motivací pro výběr rolí pro ni nejsou honoráře, ale spíše míra zajímavosti role. Nemá ani zvláštní zájem o focení a rozhovory. Poskytuje je, protože je to jeden ze způsobů, jak zviditelnit projekty, na kterých pracuje, ale není typ, který by si to opravdu užíval. Stejně jako focení pro časopisy. Dalším zajímavým a v Hollywoodu ne úplně obvyklým faktem je ten, že přijme role, které jí někdo nabídne, ale sama žádné konkurzy a příležitosti aktivně nevyhledává, pokud o ně nemá enormní zájem.

Netflix fashion: Seriály, které musíte sledovat, pokud milujete módu

elle.cz

Žena dvou rozdílných tváří

Vyrostla v úplně obyčejné rodině a je zvyklá si chránit svoje soukromí. Není z těch hvězd, které každý svůj krok sdílí přes sociální sítě a média s veřejností. Od roku 2012 je vdaná za Kylea Baughera, se kterým bydlí v New Yorku. Deníku The Guardian se v roce 2014 svěřila: „Anglie bude vždycky můj domov, ale můj život je teď tady. Zpočátku jsem trpěla hrozným steskem po domově – po Angličanech, hospodách, humoru, celé své rodině a přátelích – ale miluji New York, je to moje oblíbené město.“ Kelly se nikdy nezmínila o dětech a ani s žádným nikdy nebyla vyfocená. V tomto ohledu si své soukromí hlídá opravdu úzkostlivě. Uvědomuje si křehkost své osobnosti i soukromí, na druhou stranu je dokáže velmi silně bránit. Je to krásná paralela k jejímu vzhledu i k jejím hereckým výkonům. Na první pohled vypadá velmi jemně, zranitelně, na druhý pohled dokáže ve své tváři vykřesat takovou míru nízkosti, drsnosti a pudové animálnosti, až je to zarážející. Stejně širokou škálu dokáže ztvárnit i ve své kariéře. Těšíme se, co zrzavá Angličanka s pohledem intoxikované laně ještě na plátně předvede.

 

Zdroj: Wikipedia, ČSFD, Elle.com, tvovermind.com, parade.com