Jak se vlastně Kate a William poznali?

Jak jsem poznal vaši princeznu

Oficiální první setkání, na kterém se pár shodnul, proběhlo na univerzitě St. Andrews, jejíž kampus sloužil jako klíčová kulisa prvních let jejich vztahu. „Nejdříve jsme se více než rok přátelili a pak to tak nějak rozkvetlo,“ řekl princ William během společného rozhovoru s Kate po jejich zasnoubení v roce 2010. „Prostě jsme spolu trávili víc času a hodně jsme se smáli, užili jsme si spoustu legrace a uvědomili jsme si, že máme stejné zájmy a je nám spolu opravdu dobře.“ Kate dodala, že setkání s princem pro ni rozhodně nebylo všední událostí: „Vlastně si myslím, že jsem se při setkání s tebou viditelně červenala, a tak trochu jsem se vyplašila, protože jsem se velmi styděla... Ale William tam vlastně nebyl [během týdne prváků], takže nám chvíli trvalo, než jsme se poznali. Ale od začátku jsme se stali velmi blízkými přáteli.Kate padla Williamovi do oka na oné známé přehlídce, která se odehrála na univerzitě a hrála podle spekulací veřejnosti zásadní roli v posunu vztahu Kate a Williama na romantickou úroveň.

Catherine, jsi crazy! Princ William nemá pochopení pro sport své ženy

elle.cz

Osudová setkání Kate a Williama

Nicméně podle knihy The Palace Papers od autorky Tiny Brown se pár potkal či těsně minul již několikrát před univerzitou. Kate měla například ve svém mládí hrát hokejový zápas na kampusu Williamovy školy. Později se dokonce pohybovali ve stejných kruzích a byli zváni na stejné akce. U těchto náhodných setkání to mělo také zůstat, jelikož Kate plánovala nastoupit na svou vysněnou Edinburgh University. Dokonce měla už zajištěné bydlení s kamarády, když se na poslední chvíli rozhodla, že si vezme gap year (rok volna) a přihlásí se na univerzitu St. Andrews. Tou dobou už bylo veřejně známou informací, že tam nastoupí také princ William a počet uchazečů tedy výrazně stoupnul.

Bad Girls královských rodin a skandály, které otřásly monarchiemi

elle.cz

Zasáhla ruka osudu, nebo ambiciózní matky?

Podle seriálové verze událostí může Kate za svůj momentální společenský status děkovat spíše své matce než vlídnosti osudu.Tvůrci královského seriálu totiž naznačují, že Carole Middleton svou dceru strategicky vedla a nasměrovala ji na cestu královského románku. Ačkoli The Crown ztvárňuje Carole spíše jako matku, která chce pro svou dceru to nejlepší, v určitých okamžicích ji tlačila do vztahu i přesto, že samotná Kate byla na pochybách. Jakmile se objevily mezi mladým párem problémy, Kate to podle všeho pečlivě probírala se svou matkou a plánovaly společně další tah budoucí princezny. A samozřejmě i ono osudové rozhodnutí změnit univerzity a vzít si mezi tím rok volna se podle seriálu odehrálo pod taktovkou matky. Přestože se mistrovský tah Carole povedl a změnil životy její rodiny tak zásadně, že si to běžní smrtelníci ani nedovedou představit, možná to vše začalo jako touha splnit sen své dceři, která si zamilovaně věšela plakáty prince na zdi svého pokoje. Alespoň tímto způsobem vypráví příběh královské lásky tvůrci The Crown.

Kate a William nám dali nahlédnout do svého domova

elle.cz

Zdroj: ELLE, Netlfix