Zářily, zapadly a teď znovu povstávají: comebacky padlých hvězd

Gillian Anderson

V letech 1993 – 2002 vdechla život tehdy nejslavnější agentce na světě, Daně Scully. O jejích hereckých kvalitách ale tehdy mezi producenty nepanovalo jasné přesvědčení. Teprve po monstrózním úspěchu prvních dvou řad seriálu se Gillian Anderson podařilo dokázal, že její obsazení do role inteligentní avšak emočně nedostupné agentky, byla trefa do černého. Dokonce svou rolí spustila tzv. Efekt Scullyové, kdy díky její postavě enormně stoupl počet žen ve vědních oborech. Po skončení vysílání Akt X se ale Gillian Anderson stáhla z epicentra pozornosti. Ani přes obrovský úspěch seriálu pak Gillian nedostala žádnou další natolik zajímavou roli. Mezitím se stihla vdát, porodit dceru, rozvést se, opět se vdát a zase se rozvést a následně porodit dva syny. Naštěstí přišla v roce 2020 nabídka z populárního seriálu Koruna, ve kterém Gillian ztvárnila roli Margaret Thatcher a dostala za ni ocenění Emmy a Zlatý glóbus. Skvělá role, díky níž se Gillian opět vrátila na výsluní popularity a její jméno znají i dnešní teenageři, je sexuoložka Jean Milburn v seriálu Netflixu Sexuální výchova. Nadšené ohlasy dokonce Gillianin výkon považují za nejlepší v celém seriálu.

Paris Hilton

Psal se rok 2001 a nebyl den, kdy by bulvár nepsal o blonďaté rebelce Paris Hilton. S bokovkami proklatě nízko, s čivavou v podpaží a v doprovodu své nejlepší kamarádky Nicole Ritchie vymetala prominentní kluby a nastavovala se objektivům paparazziů. Měla dokonce svou vlastní reality show, ve které na obrazovkách prožívala život mladé dědičky rodinných milionů. Nafotila několik reklamních kampaní, udávala módní styl a stala se jednou z prvních influencerek té doby. Na to období vzpomíná Paris rezervovaně, jisté je, že dnes je úplně někde jinde. Po několika bouřlivých vztazích a několikerých zrušených zásnubách se Paris před dvěma lety konečně usadila po boku manžela Cartera Reuma, se kterým se letos díky náhradní matce stali rodiči syna Phoenixe. Paris podstoupila několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění, ale rozhodně chce mít ještě další děti. Mimo svou mateřskou premiéru, která byla médii hojně propíraná, se opět vrátila i v roli modelky. Letos byla jednou z modelek značky Mugler a byla opravdu k nepřehlédnutí.

Efekt Scullyové: jak agentka z Akta X ovlivnila kariéry tisíců žen

elle.cz

Jennifer Coolidge

Stiflerova máma z Prci, prci, prcičky nebo manikérka z filmu Pravá blondýnka. To byly až donedávna dvě nejvýznamnější role Jennifer Coolidge. Její vzhled a prezentace před kamerou ji zaškatulkovaly do druhořadých rolí, odkud hrozilo, že se s postupujícím věkem již nevymaní. Sláva upadala, charakterní role se nehrnuly, kariéra skomírala. Až do chvíle, než přišla nabídka od autora a režiséra seriálu Bílý lotos. „Dal jsi mi nový začátek a změnil jsi můj život na milion různých způsobů,“ děkovala Coolidge při své řeči na letošních Zlatých glóbech režisérovi seriálu, když získala ocenění za nejlepší herečku v minisérii nebo TV roli. Z béčkové herečky s upadající kariérou se dokázala vyšvihnout na piedestal oceňované hvězdy úspěšného seriálu. Díky tomu se začala také objevovat na titulních stránkách časopisů a stala se tváří kosmetické značky. Welcome back, Jennifer!

Pamela Anderson

Také o Pam Anderson, se poté, co pověsila na hřebík své pověstné plavky záchranářky Pobřežní hlídky, filmoví producenti příliš neprali. Silikonem vylepšená prsa se stala mnohem běžnější, vulgární blond vzhled přestal tolik táhnout a sex sice stále prodává, ale už je ho všude tolik, že přestal být exkluzivním zbožím, a to i když se jedná o celebrity. Bulvár se zaměřil na jiná jména a filmový průmysl na jiné tváře (a těla). Přesto se šestapadesátiletá Pam zvládla vrátit a proklestit si cestu konkurencí o generaci mladší. Loni na Netflixu uvedla dokument o svém životě nazvaný Pamela, a love story a poprvé svůj příběh vyprávěla sama za sebe. Svěřila se v něm nejen s tím, jaký byl život s osudovým mužem Tommym Lee, jaký vliv na ni měla slavná uniklá sexuální nahrávka, i jaké bylo vyrovnávat se s neustálým kariérním i lidským despektem, jen proto, že byla sexy a nikdo ji nebral vážně. Po úspěchu tohoto dokumentu Pamela opět dokázala zaujmout. Na letošní pařížský fashion weeku dorazila pokaždé bez make-upu. „Oblékala jsem si všechny ty krásné věci a napadlo mě, že s nimi nechci soupeřit. Nechci být nejhezčí holkou v místnosti. Vnímám to tak, že tohle je svoboda. Cítím klid,“ prozradila Pamela médiím, která se jí na tento nevídaný počin ptala. Zdá se, že Pamela našla svůj vnitřní klid i svou hodnotu, které tak dlouho hledala. A my musíme uznat, že to v nás vzbuzuje velkou radost a respekt.

Dokument Pamela, A love story: Otevřená zpověď sex-symbolu 90. let

elle.cz

Linda Evangelista

Bývala královnou módních mol a patřila do velké šestky devadesátkových supermodelek, jejichž status ve světě módy dodnes nikdo nepřekonal. Jenže roky a kila přibývaly a to pro většinu modelek znamená nevyhnutelný kariérní konec. V roce 2006 se Lindě Evangelistě narodil jediný syn Augustin James a modelka odmítla uvést jméno jeho otce do rodného listu. Teprve o pár let později zažádala o výživné a prozradila tak, že otcem jejího dítěte je miliardář François–Henri Pinault, manžel herečky Salmy Hayek. Linda strávila mimo pozornost médií mnoho let a její skrývání se umocnil ještě estetický zákrok, který podstoupila v roce 2016. Kryolipolýza, která ji měla zbavit nadbytečných tukových buněk, se nepovedla a Evangelista se po zákroku cítila zohavená. Se společností, která jí zákrok provedla, dokonce vedla dlouhý soudní spor. „Nejen, že mi to zničilo živobytí, protože jsem tím přišla o všechny pracovní zakázky. Ale uvrhlo mě to také do začarovaného kruhu hlubokých depresí, intenzivního smutku a nejhlubšího sebepohrdání,“ vyjádřila se tehdy bývalá topmodelka. Naštěstí do nich nezabředla natoli, aby už nenašla cestu zpátky. Postupně se dala dohromady a vrátila se na titulní stránky časopisů i na přehlídková mola. Se svými kamarádkami a devadesátkovými kolegyněmi z branže natočila pro Apple TV+ dokumentární sérii The Super Models, na kterou dychtivě čekali nejen fanoušci módy a 90. let.

Celebrity v dobách své největší slávy a dnes:

Zdroj: Wikipedia, ČSFD, pagesix.com