Seriál Yellowstone láme čísla sledovanosti. Proč ho musíte vidět?

Pěkně drsná romance

Ačkoli se děj seriálu odehrává na ranči v Montaně, kde hrdinové sedlají koně a nosí klobouky, nejedná se o žádný klasický western. Lesy, pastviny, nádherná příroda, starobylá sídla ze dřeva a kamení, hory na obzoru a západy slunce pozorované ze zápraží… Zní to jako idylické PR amerického západu. Navíc s králem kladných hrdinů Kevinem Costnerem v hlavní roli. Nenechte se ale mýlit. Nejde o pořad z National Geographic. Yellowstone je cokoliv, jen ne romance z hezké přírody s Costnerem.

 

Pro dobrou věc i přes mrtvoly

V tomto seriálu jde v první řadě o politiku, podnikatelské machinace, pokusy udržet si půdu za každou cenu, rodinná dramata a tragédie, podvody, krádeže, vraždy a sex. A ani Kevin není v roli rančera Johna Duttona takový klaďas, jak jsme zvyklí. Nekompromisně stírá své protivníky i členy svého vlastního klanu. Hlava rodiny v jeho podání je zásadový kovboj ze staré školy a drsný patriarcha, se kterým si nikdo netroufne zametat, protože ví, že by to pro něj neskončilo dobře. I když je Costnerovi už dost přes 60, nepůsobí jako stárnoucí tatík chytající druhou mízu, ale jako charismatický nekompromisní tvrďák.

Costner aka Dutton ale není jediná postava, která stojí za pozornost. Ačkoli je Yellowstone spíš „chlapskou záležitostí“, exceluje v něm v roli Duttonovy dcery Beth britská herečka Kelly Reilly. Beth je v jejím podání chytrá, drsná, manipulativní a neústupná a nenechává se od místních chlapů rozhodně nijak upozaďovat. Ale abychom muže neopomíjeli, za pozornost rozhodně stojí výkon Luka Grimese, který ztvárňuje Johnova syna Kayce. Kayce je válečný veterán a rád by si od své rodiny držel odstup, ale otec mu touží předat vedení ranče. Druhý bratr, právník Jamie hraný Wesem Bentleym, byl měl hájit zájmy rodiny a její půdu, ale je naopak tím, kdo neustále působí problémy.

 

Nejsledovanější neznámý seriál

U nás nebylo o Yellowstone až doteď téměř slyšet. Ale v USA už běží pátá série seriálu a podle diváckých ohlasů jde o největší americký seriálový hit, jehož premiéra porazila i uvedení Živých mrtvých. Necháte se i vy zlákat a shlédnete v rychlém sledu příběhy rančerů Duttonových, které ohrožují zákeřné praktiky developerů toužících po jejich půdě i boj se svědomím a kulturním dědictvím narážejícím na blízkou indiánskou rezervaci? My, i dalších 16 milionů diváků, kteří čekali na premiéru 5. řady vám slibujeme, že to nebudete považovat za ztrátu času.

 

Zdroj: ČSFD, Paramount, forbes.cz, kinobox.cz