Mnoho nominací a žádná výhra. Tohle jsou největší oscaroví loseři

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Richard Burton 0/7 

Legendární herec pokořil ceny BAFTA, Tonny i Zlaté Glóby, ovšem u Oscarů se mu to za pětadvacet let nepodařilo. V tomto období byl nominován celkem sedmkrát - nejčastěji za výkony ve filmech Tisíc dnů s Annou či Equus. Ovšem když proti vám stojí hvězdy jako John Wayne, není snadné vyhrát...  

 

 

Mike Leigh 0/7 

Tento britský dramatik, scenárista a filmový režisér se pohybuje v showbyznyse již od 70tých let. Nevětší obdiv kritiků si zatím získaly jeho snímky Nahý a Tajnosti a lži. Je oceňován v Cannes, ale u filmové akademie ještě úspěch neměl. Ta ho nominovala celkem sedmkrát - pětkrát za scénář a dvakrát za režii.  

Co obsahuje oscarová “dárková taška” pro nominované za 4 miliony?

elle.cz

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Wes Anderson 0/7 

Filmová akademie pravděpodobně nedokáže, tak jako my, docenit symetrii, pastely a záběry jako z pohlednice. Jaké je Ans'dersonovo skóre? Tři nominace za scénář, dvě za animovaný film a po jedné za nejlepší režii i film... A vyýhra samozřejmě žádná. Ovšem musíme uznat, že měl opravdu drsnou konkurenci. Kdo by chtěl být nominován ve stejné kategorii jako Tarantino či Iñárritu? 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Peter O’Toole 0/8 

Tento legendární herec zemřel v roce 2013 jako největší oscarový loser své doby. Během 44 let získal osm nominací a ani jednu se mu nepodařilo proměnit ve vítězství. Jeho největší šancí byla pravděpodobně role ve filmu Lawrence z Arábie ovšem porazil ho Gregory Peck. Peter získal v roce 2003 čestné ocenění akademie, ale buďme upřímní... to není to samé. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Paul Thomas Anderson 0/8 

Když své filmy píšete i režírujete a jste dobří, dříve nebo později skončíte se spoustou nominací... To je požehnání i prokletí Paula Thomase Andersona, který již mohl vyhrát čtyřikrát za svůj scénář, dvakrát za režii, dvakrát byl jeho snímek nominovaný na film roku. A výher? Nula. Nejblíže Oscarovi byl pravděpodobně v roce 2000, kdy byl ve hře jeho film Magnolia.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Glenn Close 0/8 

Pouze 16 lidí v historii se může pochlubit tím, že získali čtveřici nejprestižnějších cen v různých oborech: Emmy, Grammy, Tony a Oscara. O to víc musí být pro Glenn Close frustrující, že už jí chybí pouze Oscar, kterého měla navíc šanci vyhrát již osmkrát! Naposledy tento rok, kdy byla nominována za roli ve filmu Hillbilly Elegy a zlatou sošku jí vyfoukla Youn Yuh-jung. Tomu říkáme opravdu smůla! 

Oscaři 2021: Žádné překvapení se nekonalo

elle.cz