75. ročník cen EMMY's ve znamení nostalgie, slz i žádosti o potomka

Teď chci další dítě!

Nikoho nepřekvapilo, že velkým vítězem 75. výročního udílení cen Primetime Emmy se stal seriál Boj o moc (Succession). Vítěz ocenění za nejlepšího herce Kieran Culkin, bratr známějšího Macaulaye, se ve své děkovné řeči obrátil na svou manželku Jazz Charton, se kterou má dvě dcery a připomenul jí, že mu slíbila další dítko:Jazz – chci víc! Řekla jsi, že ,možnáʽ, když vyhraju.“ Kromě Kierana Culkina se ocenění za nejlepší herce odnesli také jeho seriáloví sourozenci Sarah Snook a Matthew Macfadyen. Také seriál samotný, vyprávějící příběh o intrikách v rodině mediálního magnáta, získal cenu za nejlepší dramaturgii. Kieran Culkin stole the show, ale moderátor, herec a komik Anthony Anderson, také perlil. V jednom z okamžiků mluvil o své matce, která se v publiku postavila a poradila mu, ať to zkrátí, protože už by ráda vyrazila na afterparty. 

Děti na objednávku: Proč si celebrity najímají náhradní matky?

elle.cz

Díky všem zlým gayům

Tři ceny za herecké výkony obdržel také komediální seriál Medvěd o špičkovém šéfkuchaři, který se místo vaření v luxusních restauracích snaží pozvednout rodinnou prodejnu sendvičů v americkém Zapadákově. Dostali je hlavní hvězda Jeremy Allen White a herci ve vedlejších rolích Ayo Edebiri a Ebon Moss-Bachrach. Zkrátka nepřišel ani námi milovaný seriál Bílý lotos. Cenu za nejlepší herečku získala Jennifer Coolidge a defitivině potvrdila, že vrchol kariéry může přijít i tehdy, kdy už to pomalu začínáte vzdávat. Coolidge po celou svou kariéru bojovala s podceňováním a byly jí často svěřovány béčkové role, ale po obsazení do The White Lotus se dočkala uznání veřejnosti i kritiků. Jennifer ve své děkovné řeči využila dějové linky své postavy a poděkovala „všem zlým gayům“.

Není to jen Stifflerova máma. Jennifer Coolidge je cool jako málokdo

elle.cz

Slzy dojetí i smutku 

Letošní ceny Emmy se nesly také v duchu silných příběhů a dojetí. O překvapení a silný emotivní moment se postarala herečka Christina Applegate. Přestože už kdysi ohlásila, že končí s veřejnými vystoupeními, objevila se na pódiu, aby předala cenu a v bordó sametové róbě s hlubokým výstřihem vypadala fantasticky. K chůzi musela Christina použít hůlku, protože již několik let bojuje s roztroušenou sklerózou a má potíže s pohybem. Od publika se jí dostalo potlesku ve stoje, což ji tak dojalo, že se rozplakala. Emotivní pocty se dostalo také Matthew Perrymu, který nečekaně zemřel koncem loňského října. Televizní akademie ocenila zesnulou hvězdu seriálu Přátelé hudebním vystoupením Charlieho Putha, který na piano zahrál a zazpíval ústřední melodii „I’ll Be There for You“. Kromě představitele Chandlera se na jevišti zavzpomínalo i na loni zesnulé Normana Leara a Suzanne Somers.

Můžeme gratulovat? Robert Pattinson bude poprvé tátou

elle.cz

Nádherná Suki, dechberoucí Selena

Pozornost si zaslouží také módní aspekt večera, který většinou vzdával hold klasické hollywoodské velkoleposti. Slavnostní dress code pozvané celebrity bezchybně dodržely a bylo na co se dívat. Rafinovanou rudou róbu s odhalenými zády vynesla Suki Waterhouse, britská modelka a herečka, která s Robertem Pattinsonem čeká své první dítě. Nenechala se odradit ani výrazně vyklenutým těhotenským bříškem. Okouzlila také devadesátiletá Joan Collins, představitelka nejznámější seriálové potvory na světě Alexis z Dynastie. Přišla ve třpytivé róbě poseté kamínky a na rukou měla elegantní saténové rukavice. Impozatní dekolt předvedla Selena Gomez v róbě se vzorem velkých vínových listů, která obepínala její křivky.

Nejlepší módní momenty 75. Emmy Awards:

Zdroj: PageSix.com, Independent.co.uk, NYpost.com