Bella Hadid končí s modelingem. Už se nechce přetvařovat

Zdravotní a psychické utrpení

Supermodelka už dříve hovořila o svých problémech s duševním zdravím a také o svém dlouhém boji s lymskou boreliózou. O její diagnóze téměř nikdo nevěděl a veřejnost velmi překvapila, když na Instagramu oznámila, že se po patnácti letech z onemocnění vyléčila. „Žít s tímhle čím dál horším stavem a zároveň neustále pracovat, aby na mě všichni byli hrdí, si vybralo vcelku nepopsatelnou daň. Mít tolik trápení a nemocí a zároveň tolik požehnání, výsad, příležitostí a lásky – nic rozporuplnějšího jsem asi nikdy nezažila,“ napsala loni v srpnu Hadid. „Nejtěžší na tom bylo asi to, když mě lidé soudili podle toho, jak vypadám, a ne podle toho, jak se cítím.“ Bella kvůli lymské borelióze musela přestat navštěvovat střední školu a byla na domácí výuce. Byla prý neustále unavená, měla problémy s pamětí a nedařilo se jí soustředit. Také špatně spala a trpěla bolestmi hlavy, svalů, přecitlivělostí na světlo a dalšími přidruženými problémy.

Bella Hadid chce zpět svůj nos. Proč hvězdy litují, že šly na plastiku

elle.cz

Léto s kovbojem

Při všech těchto problémech se dokázala vypracovat na jednu z nejžádanějších modelek současnosti objevující se na molech a v reklamních kampaních luxusních značek jako Chanel, Givenchy, Marc Jacobs a řady dalších, na desítkách titulních stran prestižních magazínů. Což, jak sama přiznala, ji stálo neobyčejné úsilí a spoustu energie. Přesto, když nedávno v rozhovoru pro Allure uvedla, že by se ráda více zaměřila na své psychické zdraví a pohodu, své fanoušky zaskočila. „Po 10 letech v modelingu jsem si uvědomila, že vkládám tolik energie, lásky a úsilí do něčeho, co mi to z dlouhodobého hlediska nemusí nutně vrátit,“ řekla. Modelka se nedávno se také přestěhovala do Texasu, aby začala novou kapitolu svého života se svým partnerem, slavným jezdcem a trenérem jízdy na koni Adanem Banuelosem. Modelka popsala svůj nový život po boku „kovboje“ jako své nejlepší časy, ve kterých nikdy nemá pocit, že by musela udělat milion příprav, aby vůbec mohla vyjít ven. „Teď poprvé nenasazuji falešný obličej. Když se necítím dobře, nikam nejdu a udělám si čas pro sebe. Nikdy předtím jsem neměla příležitost tohle udělat nebo říct,“ prohlásila s úlevou Hadid. „Když mě teď někdo vidí na fotkách a říká mi, že vypadám šťastně, tak vězte, že vážně jsem. Cítím se lépe a špatné dny se zase obrátily do starých dobrých dnů,“ popsala Hadid pozitivní obrat ve svém životě.

VIP beauty triky: Jak se zkrášluje topmodelka Bella Hadid?

elle.cz

Od modelingu k vůním

Život na (luxusní) farmě po boku kovboje není ale tím jediným, co teď Bellu těší. I když se jí za deset let v modelingu podařilo nashromáždit úspory v hodnotě přibližně 25 milionů dolarů, nehodlá po zbytek života už jen sedět v sedle. Zhruba před měsícem zaplavil sociální sítě modelčin nový záhadný projekt s názvem Orebella a ukázalo se, že jde o Bellinu vlastní značku parfémů. Název značky, vyslovovaný aura-bella, spojuje Belliny arabské kořeny se slovem „aura“ – energie, kterou každý člověk vyzařuje. Na trh uvedla hned tři vůně: Window2Soul, Salted Muse a Blooming Fire. Místo modelingu se teď Bella tedy bude více věnovat své nové voňavé vášni.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Zdroj: Allure.com, ELLE.com, Thehollywoodreporter.com