Billie Eilish jinak a nově

 

Druhá studiovka talentované písničkářky je zároveň tou nejočekávanější deskou roku. „Moje nová deska Happier Than Ever vyjde 30. července! Je to ta nejoblíbenější věc, jakou jsem zatím vytvořila. Jsem nadšená a nervózní a nemohu se dočkat, až ji uslyšíte," uvedla na svém Instagramu. Na chystané nahrávce budou také již zveřejněné písně Therefore I Am, My Future a Your Power. Z těchto skladeb je znát, že Billie se vydává zralejší úvahou nad hudbou než doposud. Experiment nechává za sebou a hlásí se k tklivým akustickým tónům, které však zpracovává s originální dávkou cynismu.

10 věcí, jimiž vás překvapí Billie Eilish

elle.cz

K albu se ale pojí také velmi sugestivní vizuál, který odkazuje na růst zpěvačky v jejím profesním a osobním životě. I když jí je teprve devatenáct let, jakoby nám Billie chtěla dokázat, že už dospěla do formy hotového a vyzrálého umělce. No a jak je jejím zvykem, ani tuto skutečnost nevnímá jako radostnou. Ba naopak, celé téma znovu uchopila se svým sladkobolným stylem. Odbarvila se na blond a z příspěvků na sociálních sítích je také znát, že se dramaticky změnil její osobní styl. Chlapecké mikiny zřejmě odhodila do koše a platinovou estetiku si bere na paškál jako jakousi falešnou metu, kterou chce svým zemitým přístupem trochu shodit a znovu světu ukázat skutečné jádro tématu. Ombré toxicky zelených potisků tak nahrazuje pletenými svetříky (v jakémsi kašmírovém svetříku či plédu si zapózovala i na fotce doprovázející album), oversize košilemi s poetickými náměty a novou desku celkově balí do elegantního nádechu tělových a pískových odstínů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Celé album je totiž inspirováno opojnou atmosférou rock'n'rollu a padesátých let. K těm se Billie vrací už coby druhá umělkyně v pořadí. Zdá se však, že verze poválečných amerických padesátek zpracovává Billie trochu jinak, než tak doposud činila Lana Del Rey. Spirit Elvise Presleyho na acidu, jak zatím napovídají kritici, využil i bratr slavné zpěvačky, Finneas Baird O’Connell, který v podobném duchu koncipoval i svou novou desku, jež rovněž hodlá uvést v létě. Oba počiny nahráli sourozenci v prostředí vlastního domova, a to v karanténě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Jak to ale u dospívajících tvůrců, jež začali kariéru na úkor svého dětství bývá, i u Billie se probouzí niterné pohnutky slávou sevřeného teenagera. Jak v sérii nově zveřejněných videí na youtube prozradila, teprve nedávno měla své úplně první rande. A média hned začínají spekulovat, zda není mladá zpěvačka zamilovaná. Na Twitteru se dokonce objevily zprávy o jejím těhotenství, které hbitě vyvrátila.

Připravovaný celovečerní dokument o Billie Eilish má konečně trailer!

elle.cz

 

Nicméně ať už se na pozadí malého přerodu naší Billie děje cokoliv, zdá se, že sama zpěvačka nemá úplně jasno. Její nedávné kroky sice budí obrovskou pozornost zamilovaných fanoušků, ale sklízejí i kritiku. Nedávno představený klip singlu Your Power sice zdůrazňuje témata sexuálního zneužívání, nátlaku a kontroly na ženách, nicméně podle některých kritiků sama zpěvačka prochází fází, kdy objektivizuje svoje vlastní tělo, když se rozhodla pro již popsanou image americké hodné holky od vedle. Povede se jí konceptuální twist? Nebo uvidí veřejnost jen hezkou blondýnku? A co vidíte vy?