Už se nikdy nevrátím, řekla Britney a zrušila Instagram. Co se děje?

Marné čekání

Dokud Britney žila pod poručnictvím svého otce, zdálo se logické, že nechce nahrávat nové songy, vydávat alba a koncertovat. Nad všemi jejími výdělky měl totiž absolutní kontrolu právě on, její otec James Spears. Když na podzim roku 2021 soud opatrovnictví nad Britney ukončil, svitla všem naděje, že se Britney určitě znovu vrhne do práce. Že se to nestalo hned, fanoušci chápali. Dala přednost splnění soukromých snů, které do té doby přešlapovaly na waiting listu. Vdala se za svého dlouholetého přítele Sama Asghariho a začala si po jeho boku užívat osobní svobody. Pravidelnými zprávami ze svého soukromí začala plnit svůj instagramový feed, ale na novou píseň nebo rovnou celé album čekali fanoušci marně. Víc než tanečních videí se od Britney nedočkali.

Britney Spears: Panenská ikona, sexy bohyně nebo mediální oběť?

elle.cz

Tak kdy to bude, Britney?

Srdeční tep se proto fanouškům zrychlil, když celebritní weby Page Six a The Sun přišly s informacemi, že Britneyin management oslovil hudebnice Charli XCX a Julii Michaels, aby pro Brit napsaly hity na comebackové album. Hudební magazín Rolling Stone navíc citoval zdroj, který tvrdil, že se ji její management „snaží nadchnout pro hudbu. V tuto chvíli Britney aktivně nenahrává, ale pracuje se na skladbách, které by se jí mohly představit.“ Zato prý sama písně píše. Podle jejích vlastních slov jich pro ostatní interprety v poslední době napsala více než dvacet. Vzhledem k tomu, že ale není pod žádným novým známým songem podepsána, je možné, že je vydává pod pseudonymem. Všechny ale víc zajímá jediné: kdy Britney nahraje vlastní song?

Britney chtěla pohádku a nedostala ji. Manžel chce rozvod a vydírá ji

elle.cz

Kdy? Nikdy!

Na tuto palčivou otázku Britney před pár dny rázně odpověděla. Jak jinak než prostřednictvím svého instagramového účtu. „Aby bylo jasno, většina zpráv je odpad!!! Pořád říkají, že se obracím na různé lidi, aby mi udělali nové album... Nikdy se nevrátím do hudebního průmyslu!!!” napsala vedle části obrazu Guida Reniho ze 17. století nazvaného Salome s hlavou Jana Křtitele, zobrazující ženu držící talíř s useknutou hlavou světce. Pod obrazem, který jejímu vyjádření dodal řádný punc dramatičnosti, dále pokračovala: „Když píšu, je to pro zábavu nebo pro ostatní! Pro ty, kteří četli mou knihu, je toho hodně, co o mně nevíte. Za poslední dva roky jsem napsala více než dvacet písní pro ostatní. Jsem ghostwriter a upřímně, baví mě to! Lidé říkají, že MOJE KNIHA VYŠLA BEZ MÉHO SCHVÁLENÍ a to vůbec není pravda... čtete v těchto dnech vůbec zprávy? Jsem tak MILOVANÁ a požehnaná!

Britney Spears vydává memoáry. Přiznala nevěru i vynucený potrat

elle.cz

Obavy a další opatrovnictví? 

Britney u svého prohlášení plného vykřičníků, caps locku a velkých zvratů zakázala přidávání komentářů, takže není jasné, jak její sledující tyto zprávy přijali. Poslední song Britney vydala v roce 2021 ve spolupráci s Eltonem Johnem a šlo o remix písně Tiny Dancer. Na stagi ji fanoušci viděli naposledy 31. prosince 2017, kdy ukončila své hostování v Las Vegas. Kromě rezolutního „ne“ na otázku své budoucnosti v hudebním průmyslu se ještě nechala slyšet, že „posouvání kupředu ve své hudební kariéře není v tuto chvíli mým cílem. Je čas, abych nebyla někým, koho chtějí ostatní lidé, je čas se skutečně najít.Britney si mezitím stihla smazat účet na Instgramu, což celé působí podivně. Fanoušci se o ni opět začínají bát a dokonce se množí názory, že možná zůstává pod nějakou formou opatrovnictví. My jen doufáme, že hvězda s křehkou psychikou najde svou životní rovnováhu a zasloužené štěstí, ať už bude její volba další životní cesty jakákoli.

Oops!... She Did It Again: Toto jsou nejlegendárnější momenty Britney

elle.cz

Zdroj: Instagram.com, PageSix.com, theGuardian.com, VanityFair.com