Příběh Ralpha Laurena: Z chudého kluka miliardářem

 

Dlouho předtím, než se stal módní ikonou, byl Ralph Lipschitz chudý židovský chlapec. Nejmladší syn přistěhovaleckých rodičů žijících v Bronxu se ale před chudobou naučil utíkat do kina, kde prožíval hollywoodská dramata.

„Doslova upadal do fantazií filmů té doby,“ řekl Bloombergu Michael Gross, autor knihy „Genuine Authentic: The Real Life of Ralph Lauren.“ „Vciťoval se do scén, ve kterých hráli muži jako Gary Cooper a Cary Grant. Viděl postavy, které naplňují jeho sny a vize."

Když se po dlouhých letech šikany rozhodl změnit své jméno z Lipschitz na Lauren už pracoval v New Yorku jako obchodník pro Brooks Brothers. Jeho první pólo zápas mu změnil život, definoval totiž jeho perspektivu a vzbudil ducha podnikatele. Začal vyvíjet a navrhovat prvotřídní oblečení sportovně elegantní značky, z níž se nakonec stane Polo Ralph Lauren.

Další bylo navrhování širokých a barevných kravat v době, kdy úzké a prosté byly zatuchávající normou. Radikální přístup zvítězil, za jeden rok mu slavné kravaty vydělaly 500 000 dolarů. Od té doby jeho úspěch jen rostl a zisky se začaly mnohonásobit. Lauren vše zjednodušoval a dodával punc čiré elegance, představoval si totiž oblečení, které by chtěl nosit on, oblečení vhodné pro filmovou hvězdu.

 

 

„To, co měl na sobě Cary Grant jen tak nenajdeš, nemůžeš přijít do obchodu a jen tak to koupit, to nabízím lidem jenom já," řekl Ralph v roce 1993 The New York Times. Čtyři roky na to byla jeho společnost tak obrovská, že ji poslal na burzu. V současné době se jeho jmění odhaduje na 7 miliard dolarů - dle časopisu Forbes.

Kluk s velkýma očima, který 75 let snil o tom, že se stane milionářem, si užívá kořist svého úspěchu, má domovy na Jamajce, na Long Islandu, v Bedfordu a na Manhattanu a také ranč o rozloze 17 000 akrů v Coloradu.

Pyšní se také jednou z nejcennějších sbírek automobilů na světě. „Jiní sbírají umění, ale pro mě vlastnit vzácné a nádherně navržené auto, nabízí jiný druh zážitku,“ řekl Architectural Digest. Ralph Lauren je důkazem toho, že sny se plní i vůlí a pod tlakem. Stačí jen opravdu chtít.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA