Už dávno není jen Potterem. Radcliffe boduje na plátně i na jevišti

Ztracen v džungli 

Film z roku 2017, natočený podle skutečné události, pojednává o izraelském mladíkovi Yossi Ghinsbergovi. Ten v amazonské divočině svedl boj o holý život. Snímek Ztracen v džungli zaujal nejen svou vcelku napínavou dějovou linkou, ale také vydařeným výkonem Radcliffa. Herec v britské talkshow Lorraine přiznal, že během tohoto natáčení musel překonat hlavně sám sebe. Jako výzvu považoval to, ztvárnit tento pravdivý příběh o přežití s úctou a být co nejvíce autentický. Nejtěžší pro něj bylo nezdravé hubnutí. Musel shodit hned několik kil ve velmi krátkém časovém úseku. Nízká váha a hladovění mu však pomohlo plně se vcítit do trpějícího Yossiho. I díky tomu předvedl přesvědčivé herecké schopnosti a získal si nové divácké publikum.  

Rohy

Zcela přesvědčivě dokázal v roce 2013 ztvárnit labilního a výstředního Iga ve filmu s názvem Rohy. Příběh s hororovými prvky mapuje život mladého muže, jehož přítelkyně byla zavražděna. Poté, co se tato tragédie udála, Igovi narostly rohy, díky kterým náhle dostal šanci vypátrat vraha své partnerky. Ačkoliv se snímek dočkal spíše chladnějšího přijetí, výkon Radcliffa mnohé příjemně překvapil. Jeho ztvárnění Iga působí zcela autenticky a divák tak snadno zapomene na skutečnost, že jde o herce, který ještě v roce 2011 vedl finální boj s Lordem Voldemortem. 

The F Word 

Odlišné herecké polohy měl šanci předvést v romantické komedii s názvem The F Word z roku 2013. Radcliffe zde ztvárnil nešťastného Wallace, který se zamiloval do zadané ženy jménem Chantra (Zoe Kazan). Během chvíle se tak Wallacovou životní náplní stane cesta za zjištěním, zda by o něm Chantra měla zájem. Celou situaci hlavní hrdina konzultuje s jejím bratrancem Allanem (Adam Driver). Ten do děje přinesl lehkost a stal se součástí mnohých zábavných momentů. Daniel měl tak šanci zahrát si nesmělého muže, ze kterého se díky lásce stane někdo, kdo touží potom užít si každý nový den. A to samozřejmě po boku roztomilé Chantry.  

„V situaci, ve které se nachází Wallace, jsem sice nikdy nebyl, ale rozhodně jsem se s ním okamžitě spojil. Máme podobný smysl pro humor a jde také o skutečně jediný případ, kdy jsem mohl hrál žijící moderní postavu, která nedisponuje obrovskými magickými schopnostmi. Myslím, že tohle je postava, která se mi nejvíc podobá. Nejsem úplně stejný jako on, ale bylo tam mnoho podobností,“ řekl před lety s humorem herec pro Glamour

Info ikona

Zápisky mladého doktora 

Hereckou výzvou se pro Radcliffa stala role v seriálu Zápisky mladého doktora z let 2012 a 2013. V něm se objevil po boku idola žen Jona Hamma. Příběh o doktorovi se závislostí na morfinu se stal velkou zkouškou jeho hereckého umu i odvahy. Podle reakcí diváků i kritiků touto nelehkou zkouškou prošel. Stejně jako jeho kolega známý především ze seriálu Šílenci z Manhattanu. Radcliff a Hamm, kteří ztvárnili problematického doktora v jeho dvou životních etapách, si vyzkoušeli mnohé. Například to, jaké bylo pracovat ve zdravotnictví během Ruské revoluce a jak lze britský humor zařadit do díla ruského autora – spisovatele Michaila Bulgakova. Radcliffe se v roce 2012 The Guardian svěřil s tím, že si tuto roli opravdu toužil zahrát a účinkování v tomto seriálu pro něj bylo asi zatím nejlepší pracovní výzvou i zkušeností.  

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi 

Radcliffe se během své kariéry vedle kasovních trháků stal součástí mnohých alternativní snímků, muzikálů a divadelních představení. Mezi jeho nejúspěšnější divadelní inscenace patří komediální drama Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, kde mu zdařile sekundoval herec Joshua McGuire. Do hry humorně pojednávající o smrti přináší lehkost a svěžest herecký výkon hlavních postav i četné neotřelé vtipy. Dílo, které diváci měli šanci vidět v Old Vic Theatre, pak podle The Guardian ozvláštňují silně kontrastní charaktery Rosencrantze a Guildensterna. Radcliffe rád střídá divadelní prkna s filmovým placem a prozkoumává své vlastní limity.

Info ikona

Zdroje: ČSFD, Wikipedia Commons, IMDB, YouTube, The Guardian, Glamour