Jak Kamala Harris využívá módu ve svůj prospěch #powerdressing

Kalifornská senátorka, která byla zvolena první americkou víceprezidentkou, sama volí často efektní minimalismus. Saka a kalhoty, košile s vázačkou či kulatým límečkem. Stejnému stylu oblékání je věrná už desítky let a vysílá jím jasnou zprávu: „Jsem kompetentní, profesionální, ale zároveň přátelská,“ a jedním dechem dodává: „Vím co dělám, nebudu ztrácet čas nesmysly“

Talisman z perel a vyhýbání se kontroverzi

Výraznou součástí stylingu první americké víceprezidentky je také její perlový náhrdelník. Ten nosí už od roku 1986, kdy dostudovala vysokou školu. Od té doby je tento šperk jakýmsi talismanem Kamaly Harris a zároveň poctou jejímu univerzitnímu sesterstvu Alpha Kappa Alpha, což je první univerzitní spolek Afroameričanek.

Je také zřejmé, že Kamala Harris se během volební kampaně snaží vyhnout jakékoliv kontroverzi, která by mohla být spojena s jejím zevnějškem. Američtí voliči totiž mají stále na paměti návštěvu kadeřníka demokratické političky Alexandrii Ocasio-Cortez, která za ní zaplatila v přepočtu 6 800 korun nebo rozpočet na šatník Sarah Palin, která kandidovala na víceprezidentku v roce 2008 a nechala si zaplatit ošatné v hodnotě čtyř miliónů korun.

Módní protipóly v Bílém domě

Kamala Harris je známá spíš pro svou vášeň k teniskám, například Conversek vlastní hned několik párů, a rovnou v rozličných barvách i vzorech. Pohodlí je pro ní důležité, což je i dojem, který z ní mají lidé po celém světě: tahle žena se cítí dobře ve své kůži. Volební kampaň absolvovala nejen v pánsky střižených kostýmcích, ale také v bílých džínách a tričku. K tomu si obula například pracovní boty Timberland, které nosí celá Amerika. Módní volby Kamaly Harris tvoří jakýsi protipól tomu, co nosí dámy Trumpovy administrace. Ivanka i Melania se vizuálně prezentují jako takzvané „trophy wives“ v klasickém pojetí slova smyslu: dlouhé vyfoukané vlasy, výraznější make-up, slušivé a siluetu kopírující střihy. Vzhled je pro ně extrémně důležitý.

Kamala Harris vypadá skvěle, ale vzhled nikdy nesmí zastiňovat její osobnost, která se nedá napasovat do žádné škatulky. Není ani Indka, ani Černoška. Je vrcholová politička. Je šťastně vdaná, ale nemá vlastní děti. Má smysl pro módu, ale není to smyslem jejího života.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA