Rande během karantény aneb jak se zamilovat v době pandemie

Pozvání na kávu, úsměv na zastávce, flirtování na párty – techniky navazování známostí se s příchodem pandemie rozplynuly. Nemá nejspíš cenu začínat tak pesimisticky, na druhou stranu je fakt, že seznamovací rituály, které lidstvo dovedlo k dokonalosti, vzaly za své už během první vlny koronavirové krize. A dnes? Podle statistik se v reálném světě neseznamuje prakticky nikdo, nedochází k prvnímu bližšímu kontaktu na ulici, v zaměstnání, v obchodě… I když se vám můžou zdát tato místa pro navázání bližšího vztahu poněkud archaická, lidé se z pětaosmdesáti procent seznamují právě ve veřejných prostorech.

Jak koronavirus mění sex: Budoucnost a následky izolace

elle.cz

Jak randit během koronaviru? S negativním testem

Řešení? Rande i komunikaci se zajímavým protějškem je třeba, stejně jako nákupy i návštěvy u lékaře, případně pracovní povinnosti přenést do online prostoru. Láska si vás totiž najde, resp, vy si najdete ji. Jen to bude déle trvat a vy budete muset více riskovat. Pokud ovšem nebudete lhát a budete k hledání svého partnera pro život přistupovat poctivě, můžete úspět. Je celkem pravděpodobné, že v tom nejste sami.

Je faktem, že v době krize koronavirové, stejně jako v krizích válečných, lidé hledají rozptýlení a spřízněné duše. Pokud se pohybujete maximálně mezi kuchyní a pracovním koutem, svou životní lásku tam nejspíš nepotkáte Odborníci z www.askmen.com zjišťovali, jak je to s chováním lidí na online seznamkách a zjistili zajímavé věci. Například, že  výrazně ubylo těch, kdo se chtějí seznámit nezávazně, protože se lidé obávají přenosu nákazy. Také déle trvá samotná komunikace, než dojde k první schůzce a ta se nejčastěji odehrává ve velkém parku, bez pozvání na kávu. Taktéž respondenti potvrdili, že před prvním rande, pokud to myslí opravdu vážně, požadují po svém protějšku negativní test na covid.

Podle statistik z trhu volných duší zcela odpadli tací, kteří své známosti střídají, případně ti, kdo udržují několik vztahů najednou. 

#FreePeriod aneb kdy se přestaneme za svou menstruaci stydět?

elle.cz

Pravidla online seznamování

Vztahová koučka Dagmar Morozová se zamýšlí: „Nouzový stav nám vzal volný pohyb, příležitosti a současně nás izoloval, ale tím se zintenzivnila potřeba nebýt sám. Pro nezadané se stávají sociální sítě jedním obrovským hřištěm plný vztahchtějících jedinců. A také vytváří skvělý prostor, kde si můžete vytvořit půdu pro budoucí schůzky na živo. Navazujte kontakty, povídejte si, sdílejte a selektujte už teď, kdo je vám příjemný. Kdo má podobný humor, záliby, představy o životě. To, co si sdělíte online je totiž často daleko víc osobní než při skutečných setkání. Navíc jste chytrá žena a mezi řádky umíte číst. Už teď si vytváříte virtuální historii vztahu, která se vám bude hodit při živých setkáních. Pozor ale, nikdy nelžete o věku, váze a statusu, protože zklamání protistrany může být fatální. Představte si vás v jejich kůži. Buďte fér, nemlžte a témata, která vám přijdou osobní rovnou protistraně sdělte. Nenechávejte se dostávat do úzkých jen kvůli tomu, že zoufale hledáte a máte pocit, že vám ujíždí vlak. K randění ve virtuálním světě přistupujte stejně zodpovědně, jako k tomu skutečnému. Také jste nelhala tomu, kdo vás opravdu zajímal, nebo snad ano? Navíc: Když se budete obávat reakce cizího virtuálního člověka, kterému nic nedlužíte, jak bude vypadat váš vztah s člověkem z masa a kostí?“ 

Proč vám astrologie řídí život aneb co se skutečně skrývá ve hvězdách

elle.cz

A co intimita?

Jedním ze smyslů, který vyhodnocuje, jak to s vaším vztahem dopadne, je kromě zraku také čich. Ovšem přes roušku svého partnera rozhodně neočicháte, takže veďte i dál duchaplnou konverzaci ve svých oblíbených seznamovacích aplikacích a na to, jak kompatibilní budete nejen v diskuzích, ale také v posteli, si budete muset ještě nějakou dobou počkat. 

Faktem je, že tímto stylem se seznamují a následně poznávají Japonci už několik let. A nezdá se jim nic divného na tom, že nejprve se poznají na dálku a teprve později se sbližují fyzicky. Jak totiž dodávají psychologové, jakmile se vám v hlavě uhnízdí myšlenka, že tento člověk je pro vás ten pravý, protože vyznává stejné hodnoty, bude vám příjemný i ostatními smysly. 

Takže až budete váhat, mějte stále na paměti, že vášnivé noci plné sexu s tajemným cizincem si v nejbližších dnech asi neužijete, máte ale před sebou skvělou příležitost najít si partnera pro život. Tak se jí chopte!