Lekce stylu podle Rosie Huntington-Whiteley

Pro modelky je poměrně snadné zjistit, co bude příští sezónu in, nebo jak kombinovat jednotlivé kusy šatníku tak, aby spolu perfektně ladily. Čistě teoreticky ano. Taky však víme, že často preferují starou dobrou uniformu à la Kate Moss – skinny džíny, tričko, černý křivák, Ray-Ban pilotky. Rosie Huntington-Whiteley do této kategorie však nepatří. Její Instagram dnes připomíná spíše profil módní influencerky, která se se svými sledujícími dělí o tipy, jak na jednoduchý avšak efektní kapsulový šatník.  

Dobře, možná není zcela fér říct, že si to všechno „osvojila zcela sama”. Když se podíváme na její starší fotografie, všimneme si, že dříve patřila právě do oné první kategorie modelek. Po spolupráci se Sukeena Rao – personální nákupčí a style direktorkou, se však velmi rychle naučila všechny její triky a začala je aplikovat sama na sebe. Například dnes dokonale zvládá práci s proporcemi. Modelka zná své tělo velmi dobře, a proto umí selektovat kusy svého šatníku tak, aby nepůsobila moc androgynně, ale ani příliš vyzývavě. Byť ji její postava dovoluje opravdu cokoliv, často volí nesmrtelnou kombinaci skinny & oversize. Se skinny kalhotami kombinuje objemný top, s těmi širokými pak vypasované body.

 

Street style Rosie Huntington-Whiteley

Důraz však klade i na doplňky, které jsou pro ni doslova klíčové. Právě zde se liší od mnoha influencerek, které se rychle poddaly trendu vrstvení šperků z různých cenových kategorií – zlatý náhrdelník kombinují společně s korálky z bižuterie, plastové prsteny s perlovými náušnicemi nebo náramek z mušlí s drahými hodinkami. Nic proti gustu, ale Rosie raději investuje do jednotlivých kusů jako jsou kabelky od Bottega Veneta nebo minimalistické šperky od Cartier. Ty si pochopitelně nemůže dovolit každý, ale dokazuje, že i ona aplikuje rovnici „cost per wear”, v rámci které volí jeden nesmrtelný kus na dlouhá léta, nežli větší množství „trendových” kusů na dvě sezóny.   

Rosie však rozhodně nepatří k těm ženám, které musí mít všechno drahé a značkové. Součástí jejího šatníku jsou často basic kusy z obchodních řetězců jako Zara nebo Mango. Například před dvěma lety nemohla dopustit na své body ze Zary, které párovala naprosto se vším – s hedvábnou sukní i koženými kalhotami. Tuto základní položku šatníku si koupila pro lepší kombinování ve všech barvách, což je velmi užitečná pomůcka pro ty, kteří mají rádi minimalismus, ale nechtějí skončit v #AllBlack outfitu.  
 
Právě barvy jsou pro Rosie dalším poznávacím znamením. Místo toho, aby od hlavy až k patě propadala obsesi „odstínu sezóny”, koncentruje se raději na neutrální barvy. Ty jednoduše kombinuje s trendy doplňky nebo červenou rtěnkou, které uberou na formálnosti a dodají outfitu šťávu. Stále nevěříte, že je britská modelka královnou smart casual? Přesvědčte se o to v naší galerii. 

 

Zdroj: Wikipedia.org, csfd.cz

Mohlo by se vám líbit

Cost Per Wear – od shopaholika k módnímu guru

“Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci” – rčení, které platí dnes více než kdy jindy. Kolikrát litujeme impulzivních nákupů v hodnotě dvou pumpkin spice latté, jejichž opravdové využití se rovnalo nule? Imunitu vůči hypnotizujícím slevám a krátkodobým trendům však nabízí jednoduchá rovnice, kterou využívají i české ikony stylu.
elle.cz