Tenké, nebo silné? Podívejte se, jak obočí dokáže měnit tváře celebrit

Obočí rámuje obličej způsobem, který zjemňuje a vyvažuje vzhled. Pokud jste majitelkou jemných rysů v obličeji a zvolíte příliš výrazné obočí, pak tyto rysy přebije. Pokud máte výraznější črty obličeje, stane se příliš tenké obočí středem vaší tváře a uškodí vašemu celkovému vzhledu. Oblouky obočí musí být přesně na místě vašich obličejových rysů. Zásah jakýmkoli směrem výrazně ovlivní tvar vašich očí i celkové ladění obličeje. Některé obočí vás udělá smutné, jiné nasupené, s jiným tvarem zase budete vypadat permanentně udivení. Pokud si nejste jisti, jaký tvar obočí potřebujete, nechte si obočí nechat narůst a vydejte se do brow baru, kde si je necháte profesionálně vytvarovat. Nelitujte peněz ani času. Brow artistka je mnohem víc než člověk, který vám vytrhá a nabarví obočí. Správná brow artist je opravdová umělkyně, která tvarem obočí vyváží všechny vaše krásné rysy a vytvoří vám na tváři dokonalou harmonii na míru.

Obočí 2023: 5 největších trendů, které se letos budou nosit

elle.cz

DIY obočí

V případě, že se chcete o své obočí postarat sami, vězte, že svůj začátek by mělo mít nad středem vaší nosní dírky. Jeho ideální koncový bod leží na průsečíku tužky a vnější nosní dírky. Vezměte tužku, položte ji na vnější stranu nosní dírky a nakloňte ji až k obočí. Tam, kde se tužka setkává s vaším obočím, by mělo končit. Znovu vezměte tužku a položte ji po středu špičky nosu. Nakloňte ji směrem ke středu duhovky. Tam, kde tužka protne vaše obočí, by měla být nejvyšší část vašeho oblouku.

Omyly celebrit

Ani celebrity ale nejsou neomylné. Byli jsme svědky mnoha pokusů a také omylů, které zahrnovaly jak příliš tenké linky, tak přehnaně silné oblouky. Zvláště ve svých kariérních začátcích si spousta celebrit nevěděla s obočím rady a podcenila jeho úpravu. Třeba JLo, která začínala s tenkým obočím a dnes má krásný přirozený bohatý tvar, díky kterému vypadá i přes přibývající roky neuvěřitelně mladistvě a svěže. Oproti tomu Bella Hadid je dokonalým příkladem celebrity, které bohaté fluffy obočí příliš nesvědčí. Otázkou je, jestli zůstane u supertenoučké linky, kterou prezentuje v posledních dnech. Ideální by byl vyváženější kompromis.

Jak obočí celebritám mění tvář?

Cesta k ideálu

Stejně jako my se i celebrity neustále učí, že obočí je nejdůležitějším rysem našeho obličeje. Na důkaz toho se podívejte na animaci z Instagramu, která si pohrává s tím, jak celebrity vypadají se svým reálným obočím a pak jak by vypadaly pouze s tenkou pozměněnou linkou. V některým případech se ale grafik nemusel příliš snažit. V naší galerii si prohlédněte, jak některé hvězdy své obočí v minulosti skutečně nosily a jak obrovský rozdíl je to v porovnání s tím, jak jejich obočí a spolu s ním celý obličej vypadají dnes.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Bleached Eyebrows: Trendy obočí je žádné obočí

elle.cz

Zdroj: Instagram, pro-beauty.com