Obočí IN & OUT: 5 největších trendů, které se letos nosí

Tenké, tlusté a něco mezi tím 

Obočí, na kterém jste nechali ruce a málem otupili pinzetu, již před lety vystřídalo obočí, které náhle získalo dvojnásobný objem i barevný ráz. Ten, kdo dříve zběsile vytrhával a zužoval, se najednou pomocí sér na podporu růstu, tužek a barvení snažil dosáhnout obočí připomínajícího rozepjatá havraní křídla. Ruku v ruce s tím přišel boom pomád, gelů, tužek a pudrů na obočí. V posledních letech se však trendy v líčení posunují směrem k přirozeně vypadajícímu „méně je více“. Trendy obočí následují fluffy vyčesané obloučky jak na přehlídkových molech, tak na našich instagramových účtech. Momentálně je obočí ve srovnání s předchozími roky rozhodně mnohem jemnější, a i v letošním roce zůstane nadýchané a přirozené.

Nic není out

Obecné pravidlo pro jakýkoli make-up a vlasy je následující: dělejte to tak, jak se vám líbí. Pokud ale přesto potřebujete nějakou radu nebo hledáte inspiraci, kterou byste si mohli připíchnout na moodboard s makeupem, máme pro vás řešení. Nejlepší zpráva je, že existuje vzhled obočí podle potřeb a životního stylu každého z nás. Ať už se jedná o maximálně přirozené obočí, pro ty, který si ho nechtějí nebo neumí sofistikovaně upravovat, zesvětlené obočí pro milovníky extravagance nebo tenké pro ty, kteří se v trendu huňatého obočí necítili nejlépe a modlili se k návratu subtilního devadesátkového vzhledu. Níže najdete 5 trendů, o kterých beauty odborníci předpokládají, že se letos budou objevovat na přehlídkách, v reklamních kampaních i na sociálních sítích. Najděte si mezi nimi ten, který osloví i vás... 

Vrátí se úzké obočí z 90. let? Proč neriskovat a komu vlastně sluší?

elle.cz

Skinny brows

90. léta budou i nadále dominovat všem našim kosmetickým volbám a po návratu francouzské manikúry a lesklých rtů nezůstává netknuté ani obočí. V tomto roce se vrací na scénu tenké subtilní linie, jejichž největší propagátorkou je Bella Hadid. Generaci, která tento trend ještě na vlastní obočí nezažila, doporučujeme s pinzetou pracovat úsporně a uváženě, protože některé vytrhané chloupky už prostě nikdy znovu nevyrostou. Respektujte spíše přirozený tvar svého obočí, než abyste ho zběsile vytrhávali podle tvarů, které nosí vaše oblíbené influencerky. Skvěle se vám bude vytrhávat s ikonickou ocelovou pinzetou Slant Tweezer od Tweezerman (599 Kč, prodává Profimed).

Bella Hadid

 

Bleached brows

I když je to velmi odvážné, odbarvování obočí představuje protiklad k trendu výrazného přehnaného obočí. Celebrity jako Kendall Jenner, Julia Fox a Lady Gaga již tento trend přijaly za svůj, což je neklamné znamení, že v roce 2023 bude jeho boom opravdu obrovský. Pokud nebudete chtít rovnou použít peroxid, zkuste otestovat co nejsvětlejší řasenku nebo pomádu na obočí, třeba Tinted Brow Mascara v odstínu Blonde (199 Kč, NYX). Tak si nanečisto a hlavně s možností vzít své rozhodnutí zpět vyzkoušíte, jak se zesvětleným obočím vypadáte a jak se v něm cítíte.

Kendall Jenner

 

Laminované obočí

Laminované obočí zůstává. Technika laminace je v podstatě ekvivalentem obočí lash liftu nebo trvalé... Chloupky na obočí jsou narovnané, poté vyčesané a uspořádané tak, aby vznikl plný a nadýchaný efekt, který vydrží asi dva měsíce. Údržba takto upraveného obočí je nenáročná, protože mezi jednotlivými návštěvami brow stylistky většina lidí se svým obočím nic dalšího nedělá. Někteří lidé se laminace obočí děsí, ale ujišťujeme vás, že se vám nepřilepí k hlavě a že výsledek je opravdu možné přizpůsobit každému na míru. Stačí si vybrat dobrý salon, to je více než polovina vašeho úspěchu. 

Gigi Hadid

 

Rovné obočí

Pokud jde o trendy tvary obočí pro rok 2023, brow stylisté hlásí také vzestup rovného obočí. Jeho majitelkou je například hudebnice Dua Lipa. Má velmi silné, rovné obočí, které se téměř až do samého konce neláme směrem dolů. Pokud vaše obočí není přirozeně rovné, je možné této iluzi trochu pomoct. Zaprvé, nezdůrazňujte oblouk. Tužkou s jemným hrotem vyplňte oblouk pod obočím. V podstatě chcete prodloužit přirozený tvar spodní části obočí v přímé linii, až do bodu, ve kterém se potká s chloupky, které přirozeně začnou směřovat dolů. K ruce vám bude multifunkční tužka The Brow Multi-Tasker od Estée Lauder (565 Kč, prodává Notino).

Dua Lipa

Undone brows

Méně je více a my tomuto trendu v roce 2023 předpovídáme velkou oblibu. Zkrátka proto, že po vás nevyžaduje žádné složité úpravy, sofistikované techniky a zkušenou vykreslenou ruku. Naopak – trend směřuje k co nižší údržbě a téměř žádné úpravě a za použití žádných extra viditelných produktů. Naopak vám úplně postačí čirý gel nebo vosk, kterým obočí pročešete a odhalíte skutečnou strukturu chloupků. Poslouží vám například Fluff Up Brow Wax (810 Kč, Benefit). Hotovo!

Cara Delevnigne

Zdroj: Instagram, whowhatwear.co.uk