Elizaveta Maximová je ohledně filmových plánů do budoucna tajemná

Jaký vztah máš k módě? Co tě inspiruje při vytváření tvého vlastního stylu?

Pro mě je móda hra. Líbí se mi v ní ten kontrast, kdy točíte dobový film ze čtyřicátých let, kdy v jedné ze scén běžíte přes bažiny, je v ní hodně krve, slz a potu, a poté přijdete do ELLE Beauty Lounge nebo na focení do magazínu, kde si vás do parády vezme celý tým odborníků na krásu. Tyto kontrasty se mi neskutečně líbí. Svůj vlastní styl však hledám dlouho. Inspiruji se a pozoruji mnohé u svých přátel, na foceních... Často se mi stává, že se takto na focení do něčeho obléknu a líbí se mi to natolik, že si o něco málo později tu danou věc sama koupím. 

To se děje nám všem, kdo pracujeme v módě... 

Ano, a rozhodně to nepovažuji za povrchní záležitost. Oblečení po většinu času stále pokrývá 70 % našeho těla... A působí to i na naši náladu.

Když si chceš zlepšit náladu, co si na sebe vezmeš?

Přesně vnímám, jak moc oblečení ovlivňuje mou náladu. Když si chci dopřát boost nálady, obléknu něco velmi zářivého, barevného. Miluji světlou modř, myslím že mi jde k očím a k pleti. Když jsem chodila na DAMU, nosila jsem neustále černou. Když jsem vyšla ze školy, zažívala jsem největší barevný rozpuk ve svém životě. Jednoduše jsem si ty barvy musela vynahradit.

Když je Elizaveta smutná, jak se to projeví na jejím šatníku?

Proti splínu bojuji také barvami, přiznám se.

Jaký je tvůj přístup k výběru luxusních kousků?

Nejluxusnější kousky které mám jsou jistě šperky. Jsou pro mě jedinou smysluplnou investicí. Nejsem žádná Carrie Bradshaw, boty a kabelky mi nic neříkají! Za to šperky, které mohu předat další generaci... Ty ano.

Jakou roli hraje pro tebe móda vytvořená od českých návrhářů? Myslíš si, že česká móda má své specifické místo na mezinárodním módním trhu?

Tvorbu českých návrhářů sleduji a opravdu mě baví. Na to jak jsme malá země, máme neskutečně talentované tvůrce. Českou módu sleduji, podporuji, kupuji, aktivně nosím a mám ji moc ráda. A ráda chodím na přehlídky! Ty si moc užívám.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kým jsi chtěla jako malá být, až budeš velká?

Od tří let jsem prý prohlašovala, že budu herečka. Takže mám, co jsem chtěla. Je to požehnání i prokletí zároveň, že se mi to přání splnilo!

Jaké jsou tvé filmové plány do budoucna?

Zatím nemohu prozradit detaily, a tak si dovolím být trochu tajemná. Ale těším se na natáčení seriálu a dvou filmů k tomu.

Filmový žánr, který tě zvlášť zajímá a ráda ho sleduješ?

Těžko říct, miluji různé filmy různých žánrů. Ale vím, co ráda nemám – jsou to horory!

Film, který tě v poslední době zaujal?

Je to Electra od Darii Kasheevy.

Film, který bys mohla sledovat pořád dokola?

Jedním slovem – tedy dvěma, Notting Hill.

Herecký crush?

Cate Blanchett.

Elizaveta Maximová v ELLE Beauty Lounge

Zdroj: Autorský článek