A kam po filmu? Gastronomické zážitky ve Varech

Oysterium Wine & Oyster Bar

V samotném centru Karlových Varů najdete restauraci Oysterium Wine & Oyster Bar. Milovníci ústřic si tak zde přijdou na své. Kromě toho, že ústřice poskytnou neuvěřitelný gastronomický zážitek, především dámy mohou zaujmout tím, že jsou nízkokalorické a bohaté na vitamíny. Doplnit tuto pochoutku sklenkou skvělého vína, je pak naprostá samozřejmost. Tuto návštěvu si rozhodně užijete!

Bagel Lounge Karlovy Vary

Obyčejný bagel? V Bagel Lounge Karlovy Vary rozhodně ne! Zajděte si na chutné slané snídaně, svačiny či menší obědy plné bagelů, vajíček, zeleniny i dokonale vychuceného masa. Dáváte přednost variantě bez masa? I na vegetariánské verze v Bagel Lounge myslí.

Sushi sakura

Zajímavý gastronomický zážitek nabízí také karlovarská restaurace Sushi sakura. Tu by neměli minout především milovníci asijské kuchyně. Mimo sushi podnik nabízí také velmi oblíbené poke bowls, chutné předkrmy i typické asijské dezerty. Pokud ve Varech nebudete mít chuť na českou klasiku či si netroufnete ochutnat například již zmíněné ústřice, sushi by pro vás mohlo být ideální volbou.

Hana Vagnerová: V životě vyhledávám extrémy

elle.cz

Špunt & Knoflík Company

Restaurace s příběhem. To je Špunt & Knoflík Company, jeden z nejoblíbenějšich karlovarských podniků. Do této restaurace můžete zajít na chutné polední menu, burgery, wrapy, masa, quesadilly, krevety a svěží alkoholické i nealkoholické drinky. V horkých měsících se zde můžete ochladit svěžím kvašeným pšeničným pivem či klasickými i speciálními koktejly. 

La Marché 

Pod rukami šéfkuchaře vznikají v restauraci La Marché naprosté skvosty, a to v rámci zážitkových menu a degustačního menu. Degustační menu nabídne hned šest dokonalých chodů – šéfkuchař Jan Krajč své umění ukáže ve třech předkrmech, dvou hlavních chodech a jednom vybraném dezertu. Investujte do sebe a dobrého jídla a užijte si skvělý gastronomický zážitek. K jídlu vám zkušený personál s radostí nabídne také pečlivě vybraná francouzská a moravská vína, šampaňské nebo dobře vychlazené pivo. 

Lékárna by City Roasters

Milovníci výběrové kávy, limonád, zákusků i fresh nápojů, si na své přijdou v Lékárna by City Roasters, která vznikla na místě bývalé lékárny. Mezi stálice tohoto podniku patří mrkvový dort, poké či vyhlášené croissanty.

VIDEO: Začal KVIFF plný hvězd. Komu to na red carpet slušelo nejvíc?

elle.cz

Staroslovanská kuchyně Karlovy Vary

Pokud máte náladu a chuť na typické české jídlo v typicky českém prostředí, zajděte do Staroslovanské kuchyně Karlovy Vary, kterou najdete přímo v centru. Restaurace se pyšní kamennou pecí díky níž má jídlo svou nezaměnitelnou chuť. Neopomenout byste měli také nepasterizovaná a nefiltrovaná piva z vlastního minipivovaru. Užijte si pohodové posezení ve společnosti přátel a kvalitního jídla, které vám zaručí, že druhý den vás neskolí obávaná kocovina.

Café Elefant

Máte chuť na dobrou kávu a dokonalý dezert? Tak to byste měli zavítat do Café Elefant, které se nachází přímo na karlovarské kolonádě v samotném centru dění oblíbeného festivalu. Mezi naprosté favority patří dort Caprice/Kapriz, Choux s vanilkovým krémem, Paris Brest i plněný croissant.

Becher's Bar

Ve Varech nelze opomenout také Becher's Bar. Noční podnik s atmosférou anglického klubu, kde zalíbení najdou především milovníci koktejlů, lokálních i světových vín, plzeňského piva a luxusních tapas. Podnik láká svým koktejlovým lístkem od šéfbarmana Vítězslava Ciroka i na koktejl Vesper, který byl přímo v Becher's Baru v Grandhotel Pupp stvořen pro snímek Casino Royale, kde si Jamese Bonda zahrál herec Daniel Vraig.