Zea: Zůstat sama sebou je pro mě důležité

Pověz nám, jak si užíváš letošní Vary?

Napůl pracovně a napůl oddechově. Fotila jsem nějaké kampaně, točila videa a ve volném čase jsem zvládla navštívit jeden film. Také si užívám čas strávený s přáteli a k tomu patří i dobré jídlo.

Určitě se chystáš ještě na nějaké filmy. Které si nenecháš ujít?

Jako hudebnice jsem se nejvíce těšila na dokument o zpěvákovi Davidu Bowiem, který trochu psychedelický, ale svým způsobem jedinečný. Pak jsem zaslechla, že film Slovo byl moc krásný, tak doufám, že se na něj také dostanu. A určitě si nenechám ujít film s Hankou Vagnerovou Hranice lásky.

Jaké filmy sleduješ nejraději doma?

Dlouhou dobu jsem měla v oblibě dramatické a životopisné filmy, ale v poslední době koukám hlavně na jednodušší věci, u kterých si prostě odpočinu. Takže si nejčastěji pouštím nějaké romantické komedie.

Zpíváš, tančíš, fotíš, věnuješ se i modelingu. Jak to všechno stíháš?

Já mám naopak pocit, že bych toho mohla zvládat mnohem více, ale mé tělo mi dalo jasně najevo, že je toho opravdu dost, takže si musím dát na chvíli pauzu. Celé léto se proto chci věnovat jen sama sobě. Teprve od září pak najedu na své běžné pracovní tempo. Asi nejvíc je pro mě náročné cestování mezi Českem a Slovenskem, takže mám v plánu se na nějaký čas přesunout na Slovensko. Ale na Česko určitě nezanevřu.

Ale přecejen, kdyby sis musela vybrat jen jednu z těchto rolí, byla by to tanečnice, nebo zpěvačka?

Určitě tanečnice. Tancuji šestadvacet let a kdyby to lidské tělo dovolovalo, tancovala bych donekonečna.

Tanec je především o emocích. Jaké vyvolává v tobě?

Paradoxně klid, radost a autentičnost.

Zea
Info ikona

Kdyby sis měla vybrat film, který tě nejvíc vystihuje, který by to byl?

Určitě taneční film Honey s Jessicou Albou.

Chtěla by sis zahrát tanečním velkofilmu?

Samozřejmě, je to můj velký sen. Loni jsem měla možnost zahrát si roli v seriálu režiséra Jana Hřebejka, což byla moje první filmová zkušenost a moc mě to bavilo. Takže bych v tom chtěla pokračovat a zdokonalovat se. Moc ráda bych natočila taneční film, který by ale nebyl jen o tanci, ale více o pocitech. Vlastně už mám v hlavě nápad na krátký snímek.

To je zajímavé. Chtěla by ses na jeho tvorbě sama podílet?

Určitě, moc ráda bych byla producentkou i scénáristkou. Ale to jsou velké plány (smích).

Prozradíš, o čem by měl film být?

Chtěla bych vystihnout především soulad ženského těla a mysli. Tanec vyvolává emoce a ty se pak odrážejí jak v mezilidských vztazích, tak i v těch partnerských. Chtěla bych, aby film divákům ukázal, že tanec není jen o dokonalosti pohybu, ale i o pocitu štěstí, který z něj dostáváme.

Pokud by sis mohla vybrat hereckého partnera, který by to byl?

Tak to je jasné. Francouzský herec Vincent Cassel.

Zea
Info ikona

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA