Belles Rives: Nejoblíbenější hotel umělců Francouzské riviéry

V Cap d'Antibes, jen pár minut autem od filmového města Cannes, najdete jeden velkolepý architektonický skvost. Hotel Belles Rives, který se vznešeně tyčí nad jiskřivě modrými vodami Středozemního moře. Rodina Chauvin-Estène jej vlastní od 30. let 20. století, nyní jej řídí již čtvrtá generace. Jednačtyřicetiletý Antoine vnesl do této riviérové klasiky osvěžující přístup. Nechal zde například zrekonstruovat ikonický hotelový bar Fitzgerald, který vítá návštěvníky moderní atmosférou, a vybízí k lenošení. Hotel je svědectvím bezstarostné extravagance minulé éry, přesto hostí moderní design a nabízí více než 40 nedávno zrekonstruovaných pokojů a apartmánů s luxusním vybavením, mezi nímž nechybí například tapety od módního domu Hermès.

Nahlédněte do jednoho z nejkrásnějších hotelů Francouzské riviéry...

Večeře v kubistickém stylu

Na večeři sem chodili Picasso, Hemingway nebo Valentino. Nyní si i vy můžete užít nezapomenutelné večery v La Passagère, v tamní restauraci oceněné michelinskou hvězdou. Tu vede mladý kulinářský mistr Aurélien Véquaud. Úchvatná terasa restaurace je jedním z nejkrásnějších míst na Fracouzské riviéře. Neformální obědy a klasické koktejly si můžete vychutnat ve zmiňovaném baru Fitzgerald. Nebo se vydejte na soukromou hotelovou pláž a dopřejte si potěšení v plážové restauraci Belles Rives. Opalujte se po vzoru Catherine Deneuve na molu, kde se nachází i soukromé přístaviště hotelových lodí. Pocit blaženosti a sluncem políbené pleti si můžete prodloužit zas inovativním ošetřením od luxusního švýcarského kosmetického domu Valmont přímo na místě.

Po stopách keramiky

V hotelu Belles Rives se každoročně koná aukce s názvem Parcours Ceramique Mezi více než dvěmi stovkami děl se často objevují keramická díla od Caprona, Picassa, Jeana Cocteaua a dalších legendárních umělců. Nedaleké město Vallauris je totiž známé svou terakotovou keramikou, v jeho výrobnách často tvořili i umělci velkých jmen.

Mohlo by se vám líbit

Snový duplex v Chicagu je oslavou společenského života

Mezonet se skandinávskými prvky dokonale odráží osobnost majitele a jeho zálibu pro pořádání privátních večírků.
elle.cz

Zdroj: Wikimedia Commons, ELLE Decoration