Tak trochu tajemná a samotářská kolekce Hermès Fall Winter 2022

 

Prodírám se davy módních nadšenců a běžím na přehlídku. Jak s oblibou říkám, fashionably late. O pár minut později než hlásá pozvánka procházím prostory Garde Républicaine. Nemohu se ubránit úsměvu, když za chůze míjím stáje s koňmi – objekty totiž doposud slouží svému původnímu účelu. Za vším u Hermès hledej koně, říkám si v duchu a balancuji v podpatcích na velkých dlažebních kostkách. Jízdárny a stáje však nyní ožívají ve jménu módy a svět jezdectví a ten módního domu Hermès se opět propojují.

 

Vcházím do hlavní jízdárny, která se pro tento den proměnila v chrám oděný v odstínu zelené. Usedám na své místo, hudba se pomalu rozeznívá a modelky vcházejí na scénu. Nelze si nevšimnout dokonalé práce s barevnou paletou, tentokrát vskutku omezenou na naprosté minimum. Patrná je i práce s černou, která se může jevit jako bezpečná sázka na jistotu. Ale vizionáři jako Nadège Vanhee-Cybulski vždy mohou posouvat hranice nám důvěrně známého. A tak doplnila kabátky o detaily ve tvaru koňských sedel a přezek, spon a výrazných doplňků. Do kolekce Nadège zařadila i rovnou šest nových siluet kabelek. O současný pohled bylo obohaceno hned několik ikonických tvarů, které byly lehce pozměněny.

 

Prohlédněte si kolekci HERMÈS Ready to Wear Fall Winter 2022:

 

Ještě jedna skutečnost je doslova do očí bijící – Hermès v této kolekci více než kdy dříve propadá sportovním aktivitám. Povyšuje však myšlenku sportu na záležitost hodnou rafinované zákaznické základny Hermès a zároveň z ní činí sexy záležitost. Sexy a sportovní v Hermès? Nevídáno, neslýcháno. Ale co bylo doposud doslova nemožné, stalo se skutečností. V kolekci tak můžeme spatřit vysoké jezdecké kozačky sahující po stehna, návleky a minišaty, upnuté šortky i topy splývající s těly nositelek. Nadège Vanhee-Cybulski si pro nadcházející sezónu zvolila cestu klasicizující sofistikovanosti se špetkou sportovního ducha. A jedno je jisté: její mise byla úspěšná.

 

Nafukovací balónky, auta i surrealismus. Co bylo k vidění u Loewe?

elle.cz