Snový duplex v Chicagu je oslavou společenského života

Čtvrť Lincoln Park v Chicagu přitahuje poslední roky mladé úspěšné lidi a rodiny. Není divu, že v ní vyrůstají nové budovy, které odpovídají představám a náročnosti jejich obyvatel. V Lincoln Parku byl v roce 2021 postaven i tento čtyřpodlažní cihlový dům skládající se ze tří bytových jednotek. Jednou z nich je i mezonet čtyřicetiletého softwarového manažera Curtise.

Tady bydlí muž

Pokud do vznešeného bytu vstoupíte, mužský element se nezapře. Skandinávské minimalistické prvky na paletě neutrálních barev (převažují šedé, krémové a dřevěné tóny) vytvářejí sofistikovanou, ale přitom uvolněnou atmosféru. Aby designérka Liz Lipkin dodala interiéru teplejší prvky, použila různorodou směs textur a povrchových úprav. V bytě najdete mnoho přírodních vláken a materiálů, například len, bavlnu, vlnu, dřevo a kámen. Vintage kousky dodávají prostoru patinu a charakter.

Prohlédněte si Curtisův chicagský mezonet...

It's party time!

Curtise nejvíce oslovila obrovská kastlová okna, díky kterým je jeho domácí prostor zaplavený světlem, a samozřejmě střešní terasa s grilem, jídelním koutem a ohništěm, kde rád pořádá večírky. Netají se tím, že miluje zábavu a velkou společnost. Aby se do obývacího pokoje vešlo co nejvíce hostů, pořídila do něj designérka tu největší sedací soupravu, kterou našla. A ta je dlouhá téměř čtyři metry. Střešní terasa také pojme velké množství lidí, ať už shromážděných u ohně nebo usazených u jídelního koutu.

Tenisový time out

Hlavním zdrojem inspirace designérky Liz Lipkin byl sám klient. Ten měl dvě priority. Chtěl klidné místo, kam by mohl přijít z práce a v klidu odpočívat, ale také si přál, aby se jeho hosté v jeho bytě cítili dobře, ať už přijdou jen na večeři, nebo u něj stráví víkend. „Curtis je tenista a velký fanoušek, takže bylo také zábavné stylizovat interiér tak, aby odrážel jeho vášeň pro tento sport,“ dodává Lipkin.

Buďte v obraze. Apartmány v Kutné Hoře jsou jako cesta do starých časů

elle.cz

Zdroj: ELLE Decoration, Wikimedia Commons