Hotel Carlton v Cannes: Objevte novou krásu ikony francouzské riviéry

Během festivalového týdne v Cannes stojí fronty fanoušků před třemi hotely. Epicentra slávy, hotel Carlton, Martinez a Splendid, najdete nedaleko od sebe na slavné promenádě Croisette. Největší z nich, Carlton, jemuž se přezdívá Grande Dame, právě prošel celkovou rekonstrukcí. Jeho majestátní fasáda orámovaná dvěma kupolemi ve stylu Belle Epoque je hotovým ztělesněním přímořské elegance. Hotel má 332 pokojů a apartmá, z nichž 72 má výhled na moře a 37 rezidencí, které patří společnostem známých jmen. Na návrhu rekonstrukce se podílel věhlasný francouzský designér Tristan Auer, který je známý svým citlivým a přitom odvážným přístupem k památkově chráněným budovám. Jeho jméno jste možná zaznamenali v souvislosti se značkou Cartier, s kterou intenzivně spolupracuje.

Vkročte do světa luxusu, který si oblíbily filmové hvězdy...

Oáza okázalé elegance

Rozsáhlá rekonstrukce dovedně zachovala historické prvky hotelu včetně jeho legendární fasády. Výsledkem je moderní mistrovské dílo, kde se právě kontrast historických prvků stal jeho leitmotivem.

V sedmém patře hotelu se rozléhají čtyři ikonická apartmá. Patří mezi ně Katara Suite, která vzdává hold majitelům hotelu, The Grace Kelly Suite, The Cary Grant Suite a The Kirk Douglasovo apartmá. V šestém patře najdete The Alfred Hitchcock Suite, kde se natáčela slavná líbací scéna s Grace Kelly a Cary Grantem ve filmu Chyťte zloděje. 

Carlton nabízí kromě skvostné fasády a dvaceti tisíc metrů čtverečních ubytovací plochy daleko více. Na zadní část budovy navazují dvě křídla, která obklopují zahradu, na které roste 22 tisíc různých druhů rostlin. Infinity bazén a terasy s lehátky tu samozřejmě mají své výsostné místo. Nechybí ani zbrusu nový fitness & spa komplex  - The C Club.  V něm vás jistě překvapí boxerský ring v plné velikosti, moderní posilovna a studio jógy a pilates. Carlton vás nechá vybrat ze tří restaurací a tří barů, včetně toho plážového. Všechny nabízí paletu zážitků, které si kladou za cíl ohromit i ty nejnáročnější hosty.

Mohlo by se vám líbit

Lehkost nade vše

Funkcionalismem inspirovaný rodinný dům v pražských Malešicích skrývá nejeden osvěžující paradox – od lehce působícího betonového ostrůvku, co kraluje kuchyni, po dětský koutek, kde s láskou nacházejí útočiště i dospělí. Vítejte v novostavbě, která je výborným příkladem toho, nakolik může být interiér esteticky hodnotný i komfortní. Provede vás jím text Brigity Novohradské.
elle.cz

Zdroj: Wikimedia Commons, Carlton Cannes