Nad vírem velkoměsta: Podkrovní byt mezi přírodou a centrem Prahy

(Ne)snesitelná lehkost bydlení

Při vstupu vás ihned obstoupí téměř až buddhistická lehkost, která se nese interiérem, a přenáší uklidňující vliv blízké zeleně i dovnitř domova. Adéla toho dosáhla použitím odstínů béžové, pečlivě vybranými dekoracemi a materiály – specificky světlým dřevem, ale i obecně minimalistickým zařízením bytu. Spolupráce vznikala na pozadí celkové rekonstrukce domu. „Díky tomu projekt začínal v čistém prostoru, ve kterém jsme mohli přizpůsobit všechny detaily podle potřeb majitelů. Po specifikaci jednotlivých místností a půdorysu jsme se pustili do samotného navrhování interiéru,“ vzpomíná Adéla.

Jen vstupte, elegance má byt v Bubenči s nádechem retra na rozdávání

elle.cz

Aperitivo i knižní klub

Domov o rozloze 150 metrů čtverečních je rozdělený do dvou pater. Spodnímu podlaží vévodí moderní kuchyně laděná do odstínů béžové s kontrastujícími akcenty cihlové barvy, jež lze nalézt na kuchyňském ostrůvku a na dvou na míru vyrobených židlích značky TON„Tlumené tóny, barevný akcent v kuchyňské části a kvalitní nábytek tvoří esenci bytu,“ sama Adéla hodnotí. Kuchyň je volně spojena s jídelnou, kde nad stolem ze světlého dřeva, doplněným o židle belgické značky Etnicraft, tiše levitují svítidla Neverending Glory od Lasvit. Jídelna umožňuje průchod na prostornou terasu s výhledem do okolní krajiny, která je uzpůsobena jak pro letní aperitivo s přáteli, tak na klidné posezení s čajem a knihou v objetí zeleně.

Brooklynský loft, ve kterém si moderna rozumí s romantikou

elle.cz

Privátní skrýš ve druhém patře

Do druhého patra vede otevřená galerie. Ta skrze skleněné zábradlí s dřevěným detailem umožňuje průhled napříč celým bytem, přičemž do něj zároveň propouští dostatek světla a zvětšuje už tak velkorysý prostor. Funguje však také jako předěl do privátní skrýše určené pouze majitelům. Ve druhém patře se totiž nachází ložnice, pracovna i koupelna se saunou, v jejímž rámci designérka využila zelené keramické obklady blíže napodobující okolní přírodu.

Podkrovní byt ukrytý mezi přírodou a centrem Prahy

Zdroj: autorský článek