Výživová poradkyně celebrit Gabriela Peacock: hříchy v jídle mi nevadí

Když jdete do restaurace, díváte se ostatním lidem do talířů a vytýkáte jim v duchu, co by neměli jíst?

Haha, ano, mám nemoc z povolání. To nejde zastavit. Ale snažím se lidi nesoudit. Já mám realistický přístup, mně ,pamlskyʽ zas tak nevadí.

Dovolí si vaši přátele ve vaší společnosti jíst nezdravě nebo mají strach, že je pokáráte?

Já lidi zas tak zásadně neomezuji. Občas se mě ze začátku trochu bojí, to je pravda. Jenže mně ty stravovací hříchy zase tolik nevadí. Já lidi jen navádím, aby když už je udělají, aby to tělu vrátili zpátky.

Sestavovala jste jídelníčky i členům britské královské rodiny, nebo v tomto případě práci s přátelstvím nemícháte?

Konkrétně nehovořím o nikom, to by nebylo profesionální. Ale ano, mám radost, že mezi mé klienty patří „A list“ celebrity. Některá přátelství vznikla nejprve prací a někde je tomu zase naopak.

Pár triků pro bezchybný smart make-up

elle.cz

Je mezi slavnými v současné době nějaký stravovací trend, který ve velkém následují?

Přerušovaný půst. Zdravý způsob života a zdravé hubnutí se skvělou přidanou hodnotou dalších pozitiv v podobě autofagie, kdy tělo samo sebe tzv. opravuje. To doporučuji 90% svých klientům, je to perfektní pro hormony i pro spánek. Není to nic drastického, je to vcelku pohodlné, lidem to vyhovuje, dá se dobře udržet a výsledek brzy poznají.

Podlehnete i vy sama někdy nějakému pokušení a dáte si cheat meal?

Ano, i já. Proto jsem založila svoji značku výživových doplňků GP Nutrition. Je pro nás, kteří občas hřešíme. Jsme přece jen lidi.

Jsou jídla která ubližují nejen postavě, ale také kráse? Která se podepisují na vzhledu pokožky a podporují stárnutí?

Jednoduché cukry způsobují zánět v těle. To se projeví na tom, jak celé vaše tělo funguje. Když budete mít v těle hodně zánětů, bude to na vás poznat, budete stárnout. Jedna věc je genetika, ale epi genetika lze nastartovat tím, jak se k sobě chováme, lifestylem a dietou. Zjednodušeně řečeno - když se o sebe nestaráme, rychleji stárneme.

Je nějaké jídlo, které vy sama považujete za to největší zlo?

Není třeba vůbec důvod jíst karbohydráty, které nemají vlákninu. My víme, že cukry typu bonbóny jsou špatné, ale neuvědomujeme si, že některé další sacharidy nemají vlákninu. Třeba bílý chléb, bíla rýže. V těle to udělá stejný efekt jako pojídání cukrovinek. Jezte tmavé varianty, třeba chleba s co nejvíce zrníčky.

Lektorka Face Yogy Simona Rydlová: botox a výplně nebudu potřebovat

elle.cz

Jakých největších chyb se lidé, kteří chtějí být štíhlí, v jídle dopouštějí? Konzumace potravin s umělými sladidly? Odtučněné produkty? Hladovění?

Ano, je to nezdravé. My si myslíme, že ‚hubneme‛ tím, že nepřijímáme kalorie, ale naše tělo si myslí, že jsme mu dali cukr a rozhází nám to hladinu cukru v krvi úplně stejně. To způsobuje disbalanc, kdy máte právě chuť na sladké. Není to sice kalorické, ale podporuje to chuť.

Kdyby chtěl člověk, který denně jí tučná jídla, sladkosti a pije colu najednou žít zdravě. Jak byste mu poradila, aby to udělal? Je možné udělat drsný střih a nebo se musí zdravý jídelníček implementovat postupně?

A ať začne malými kroky. A Ať si přečte moje knihy, to bych doporučila. Tam jsou principy, které má dodržovat.

Jak se díváte na současný hit v hubnutí celebrit (Osbourneovi, Elon Musk a další), které si aplikují lék do diabetiky a razantně díky němu hubnou?

Hladověním se ztrácí svaly a zpomaluje metabolismus. Když pak člověk zase začne jíst, hned začne také nabírat váhu – energie jde okamžitě do tuku, ne do ztraceného svalu. A tomuhle pak nepomůže ani cvičení. Změní se vám kompozice těla a to je pro „longevity“ největší problém. Svaly jsou strašně důležité.

Říká se, že není těžké zhubnout, ale váhu si udržet. Co byste poradila těm, které právě tato fáze čeká? Nejíst po 17. hodině? Nejíst odpoledne sladké?

Přerušovaný půst. Ve svých knihách popisuji 3 druhy, vyberte si ten, co vám vyhovuje.

Co máme jíst večer, když nás honí mlsná?

Já mám radši, když lidi hřeší přes den, ale když už, tak ovoce, oříšky, kousek sýra… ideálně ke sladkému přidat bílkovinu. Jogurt je taky fajn. Pokud máte chuť na chipsy, zvolte zdravé varianty jako třeba cizrnové chipsy.

Nutriční poradkyni, autorku bestsellerů o výživě a modelku Gabrielu Peacock letos potkáte na beauty festivalu ELLEphoria, kde v neděli 5. 11. povede od 11:30 do 12:10 masterclass a v 13:30 vystoupí také na pódiu. Více informací a vstupenky naleznete na webových stránkách festivalu krásy ELLEphoria.

ELLEphoria

Dokonalá skin care? Nakrmte pleť výživou 

elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor