Červnový horoskop pro každé znamení: Raci budou mimo, Střelci šťastní

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Všechno v životě má svůj čas, ať je řeč o počátcích, nebo koncích. Vše je z dlouhodobého hlediska pomíjivé a jen změna představuje jistotu. To je dobré si uvědomit, aby se nám některé situace snadněji opouštěly a celkově se žilo lépe. Staré a nefunkční vazby vyžadují uvolnění, aby nové a přínosnější mohly vzniknout. Jakkoli je takový proces bolestivý, v konečném důsledku přináší osvobození a příležitost. Červen po vás v té souvislosti žádá, abyste se zamyslela nad tím, co ve vašem životě už nefunguje, nepřináší vám radost ani užitek. Nemějte strach, čas uzrál a vy jste na změnu připravena.

Rada:

Každé ulpívání a obava ze změny vám brání aktivně se účastnit života. Nadechněte se zhluboka a vykročte objevit neobjevené.  

Červnová afirmace pro Berany:

Říkám „ano“ životu, říkám „ano“ změně.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Radost je důležitou součástí života, přesto si ji často – někdy i zcela dobrovolně – odpíráme. Bojíme se být šťastní, abychom následně nebyli zklamaní. Neprožíváme naplno, protože se chceme vyhnout bolesti. Jenomže bez jednoho není druhé. Bez tmy si neuvědomíme světlo a bez hořkosti sladkost. Červen po vás žádá, abyste se odpoutala od svých strachů a přestala se donekonečna vracet ke starým zklamáním. Co bylo, bylo, je čas jít dál. Máte před sebou potenciálně šťastné období, záleží však na vašem celkovém životním postoji. Minulost není koule u nohy. Je to příležitost k poučení a šance zvládnout lépe další kolo.

Rada:

Uvolněte se a pusťte ven svou emocionalitu. Prožívejte a přestaňte přežívat.   

Červnová afirmace pro Býky:

Otevírám se radosti, kterou prožívám na všech úrovních svého bytí.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Hledáme-li štěstí, nenajdeme ho nikde okolo. To opravdové sídlí uvnitř nás samotných a není podmíněno značkou automobilu nebo počtem virtuálních přátel ve světě sociálních sítí. Je ale mnohdy těžké najít k němu cestu, protože hlučnost a lesk vnějšího světa může způsobit dočasné pomatení našich smyslů. Proto je důležité naučit se techniku odpoutání se a objevit způsob, jehož prostřednictvím se k sobě dokážeme přiblížit. Právě to po vás červen žádá. Objevte svůj vnitřní zdroj a vraťte se ke své podstatě. Uspořádejte si žebříček hodnot a pravdivě posuďte, jak se ve svém životě cítíte.

Rada:

Sepište si všechny nezpracované události svého života a postupně pracujte na jejich uzavření. Jedině tak se může vaše vnitřní síla projevit naplno.

Červnová afirmace pro Blížence:

Plně přijímám události svého života, uzavírám neuzavřené a nacházím zdroj své síly.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Přestože je před námi jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, není zaručeno, že jej takovým způsobem i prožijeme. Události se někdy nečekaně zamotají a my vypadneme z obvyklé rovnováhy. Něco ustrne na mrtvém bodě, jiné se rozpohybuje směrem, který jsme nepředpokládali. Vztahům hrozí rozpad, vše se zdánlivě sype pod rukama. I takové situace mají v životě své místo, protože se často jejich prostřednictvím podíváme na svět střízlivějšíma očima, což je momentálně také váš případ. V červnu byste měla dojít k poznání, že lepší než se litovat a vinit své okolí z nezdaru, je postavit se k problému čelem. Co má zůstat, zůstane, všechno ostatní může z vašeho života odejít.

Rada:

Neschovávejte se za „kdyby“ a „až“. Převezměte odpovědnost za svůj život a jednejte.

Červnová afirmace pro Raky:

Uspořádávám nyní svůj život.

Horoskop: Jaký je osud Vah podle perské, indické či egyptské tradice?

elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Užívat si života naplno se snadno řekne a hůř dělá – zvlášť v době protkané nepříjemnými událostmi a mnohdy až existenční nejistotou. Přesto se v porovnání s mnoha jinými lidmi máme stále výborně. Uvědomění si skutečného stavu věcí je často otázkou pokory a úhlu pohledu, který dokáže až diametrálně změnit vnímání situace. Ve vašem případě ale není momentálně třeba připomínat skutečnost, že život je přes všechnu jeho „náladovost“ krásný. Máte před sebou po všech stránkách přívětivý měsíc, který vám potvrdí, že to nejdůležitější v životě se koupit nedá. Dostanete příležitost uvědomit si, jak zásadní jsou v životě zdraví a láska.  

Rada:

Udržte si zdravou míru pokory i v době, kdy se vám mimořádně daří.  

Červnová afirmace pro Lvy:

Život mi dává vše, co potřebuji ke štěstí.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

S nastupujícím létem se přirozeně zlepšuje nálada, uvolňuje atmosféra a stoupá touha trochu si povyrazit. Důležité v této souvislosti je, abychom všechno, do čeho se pustíme, dělali s dobrým úmyslem a zůstali poctiví. Aby naše konání nenarušovalo integritu druhého člověka, nezraňovalo ho a nevtahovalo do našich vlastních her. Chtíč by nikdy neměl vyhrát nad čestností a nápor chvilkové vášně převálcovat obvyklé morální hodnoty. Červen vás v tomto smyslu zavede na šikmou plochu a bude jen na vás, jak lákadlům odoláte. Něco z nabízených možností bude možné čestně využít ve svůj prospěch.

Rada:

Než se pustíte do neznámých vod, zamyslete se nad tím, nakolik nebezpečné mohou být a kolik břehů strhnout.

Červnová afirmace pro Panny:

Vychutnávám život plnými doušky a jednám vždy poctivě.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Člověk je vybaven širokou škálou nejrůznějších emocí, a přestože jsou některé z nich nepříjemné a mnohdy dokonce zavrhované, všechny do jedné k nám patří a jsou nedílnou součástí naší osobnosti. Obecně jsme zvyklí dělit (nejenom) emoce na dobré a špatné, není to však nejšťastnější cesta. I ty tzv. zlé emoce je třeba poznat, abychom je byli schopní pochopit a naučili se s nimi zacházet. Červen vám téma silných a rozporuplných emocí nabídne. Budete mít možnost uvědomit si, jak intenzivně jste schopná některé situace prožívat a jak transformační mohou vyhrocené pocity v konečném důsledku být. Zároveň dostanete šanci přijít na to, jak je kultivovat a využít ve svůj a celkový prospěch.

Rada:

Nepotlačujte žádnou ze svých emocí. Snažte se proniknout do jejího epicentra a pochopit příčinu.

Červnová afirmace pro Váhy:

Přijímám se bezvýhradně se všemi svými pocity.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Život může být dobrodružný, radostný a objevný, podobně jako šedivý, rutinní a nešťastný. Záleží na podmínkách, v jakých žijeme, příležitostech, které dostáváme, ale především na celkovém přístupu k životu. Každý z nás stál na jiné startovní čáře a dostal odlišné cestovní vybavení, přesto lze ledasco ovlivnit a případnou nepřízeň osudu alespoň částečně zvrátit. Je to však leckdy náročná práce, do které se mnohým z nás vůbec nechce. V té souvislosti je důležité uvědomit si své priority a životní záměr, a od nich se následně odpíchnout. Červen s sebou taková témata přináší a bude jen na vás, jak se k možnosti jít více do hloubky postavíte.

Rada:

Nezapomínejte, že není třeba být neustále usměvavá; zásadní je nebýt nešťastná.

Červnová afirmace pro Štíry:

Ve svém životě se cítím bezpečně ukotvená, znám svůj směr a cíl.

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Štíra

elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Období pomalu se probouzejícího léta v mnohém předčí všechna ostatní. Přestože je už teplo a sluneční paprsky notně nabraly na síle, vzduch je stále svěží a vlahý. Červnová atmosféra obecně bývá příjemná, pro vás momentálně ještě o něco příjemnější. Máte před sebou šťastné a tvůrčí období s mnoha možnostmi, jak svůj potenciál naplno využít. Pokud se vám naskytne možnost vycestovat, neváhejte. Roztáhněte křídla – tentokrát se nemusíte držet při zemi. Energie nadcházejících dnů vás vtáhne i překvapí. Získáte zajímavé zkušenosti, potkáte inspirativní osobnosti a objevíte nový způsob seberealizace.

Rada:

Nebojte se zkoušet nové věci a nenechte se zbytečně limitovat strachem. Příležitosti, které na vás tento měsíc čekají, se neopakují každý den.

Červnová afirmace pro Střelce:

Otevírám se novým zážitkům a zkušenostem, jsem kreativní a šťastná.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Touha milovat a být milován je elementární potřebou člověka, ať se jeho příběh později rozběhne jakýmkoli směrem. Podstata lidství spočívá ve světle, přestože mnozí časem upřednostní tmu. Každý z nás ale žije svůj vlastní příběh, jedinečný a neopakovatelný, který dopodrobna zná jen on sám. Odsoudit někoho je snadné a mnohdy na první pohled „jasné“, přesto… Než druhého odsoudíme, je dobré jít víc do hloubky a popřemýšlet o tom, co ho k jeho chování dovedlo. Nikdo z nás není bez chyby a každý do jednoho máme na kontě nějaké prohřešky. Červen vás k takovému zamyšlení bude chtít dovést. Na pozadí zajímavé zkušenosti o sobě – možná – zjistíte něco nového…

Rada:

Zkuste být ke svému okolí víc tolerantní. Jsme originální bytosti, ne stroje s jednotným softwarem

Červnová afirmace pro Kozorohy:

Miluji a jsem milována.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Ego, často démonizované a zavrhované, k nám jednoznačně patří. Jeho „vlastnictví“ má svůj dobrý důvod, protože je součástí naší podstaty, podobně jako třeba láska. Do jisté míry určuje také ego naši osobnost a jediné, co je třeba udělat, je zvládnout ho. Nedovolit mu, aby nabobtnalo do nezdravých rozměrů a nezačalo určovat pravidla. Důležité je mít jej pod kontrolou, ale nepovažovat ho za svého nepřítele. Naopak – v mnohém nám může pomoci. S egem je to stejné jako s ohněm; také ono je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Červen ve vašem případě otázku ega otevře. Budete mít možnost přesvědčit se, nakolik „zralá“ jste osobnost.

Rada:

Zamyslete se nad tím, jak obecně vnímáte ego, a nakolik silné je to vaše. Možná je načase svůj postoj změnit.

Červnová afirmace pro Vodnáře:

Své ego mám plně pod kontrolou a zdravě jej využívám.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Přestože se tvrdí, že pochvala by pro nás neměla být příliš důležitá, pro mnohé z nás je. Milá slova a přívětivé ohodnocení potěší srdce a pohladí duši. Jsou jakýmsi zadostiučiněním a potvrzením skutečnosti, že práce, kterou děláme, má smysl. Obvykle (a je to přirozené) k našemu dobrému pocitu notnou měrou přispěje také ocenění z úst člověka či lidí, jejichž názorů si vážíme. Pochvala a s ní spojené emoce jsou účinným pohonem a dobrým zdrojem energie, což je důležité vnímat oboustranně. Rádi jsme chváleni a chválou bychom ani my sami neměli šetřit. Cizí úspěch by nám neměl být trnem v oku, ale naopak. Měl by inspirovat a motivovat. V červnu dostanete příležitost uvědomit si sílu pozitivních slov a s nimi spojenou míru motivace.

Rada:

Nevnímejte úspěchy druhých jako svou neschopnost dosáhnout stejné mety. Každý je jedinečný s unikátním talentem a schopnostmi, které stačí objevit.

Červnová afirmace pro Ryby:

Práce, kterou dělám, mě těší a naplňuje.

autorský článek