Láska versus chtíč. Co ve vašem vztahu převládá?

Začátky vztahu jsou nekonečná emocionální show, kde jste hlavními protagonisty vy a váš vyvolený. Chemie vášeň a touha vás uzavře do bubliny, kde jste jen vy dva a nikdo jiný. Neexistuje nic a nikdo na světě, kdo by tohle pouto mohl zpřetrhat. Jste tu jeden pro druhého a to, co se mezi vámi děje je pro ostatní nepochopitelné.

Dokážete zapomenout na domluvené schůzky s přáteli, na práci, kterou musíte odevzdat, na vše, co dává vašemu životu řád a pravidla. Dokážete se soustředit pouze na jedno jediné. Na vás dva. Čas s ním dělíte na „už ať jsme spolu“, „konečně jsme spolu“ a „kdy už se zase uvidíme“! Nic mezitím není. Tedy je. Ale je to tak nepodstatné a zanedbatelné, že se tím ani nechete zabývat.

Žena a muž jen jako kamarádi? Lidé se s vědci neshodnou

elle.cz

Stačí aby se na vás podíval a jste v koncích. Ztrácíte se v jeho pohledech a zároveň ve svých pocitech. Je to dokonalé a vy jste si jistá, že jste nikdy dřív nic podobného nezažila. Sex s ním je něco, co neumíte popsat, ale když se to děje, jste v sedmém nebi. Každý jeho dotyk ve vás vyvolá explozi vášní a jediné, co si přejete je, aby to nikdy neskončilo.

Po čase se však vášeň změní v bezpodmínečnou lásku, motýlci v břiše přestanou poletovat a klidně sedí a vám se může zdát, že to celé nějak ztratilo onu jiskru. Ano, pocit, kdy uberete ze 100 na polovinu může být matoucí. Může se zdát, že už je to vše pryč. Ale není. Na vztahu (a nejen tom intimním), člověk musí pracovat neustále, a i když prvotní ohromení opadne, je jen a jen na vás, jak to bude dál… Co tedy dělat, když máte pocit, že se vášeň a touha vytrácí? Neházejte flintu do žita a zkuste následující tipy.

Mluvte spolu

Nebojte se, buďte upřímná a mluvte s vašim partnerem otevřeně a beze studu. Nebojte se dát najevo, že vám cokoliv chybí a že opět toužíte po vášni, která se na začátku vašeho vztahu zdála být nesmrtelná. Dejte mu najevo, že zase chcete cítit ten žár, touhu, jiskru, chtíč. Nestyďte se za své touhy. Žijete jen jednou.

Experimentujte

Žádný vztah není hot forever sám od sebe. Musíte na něm pracovat. A nejen vy. Ale oba dva. Nelze předpokládat, že vše bude stejné jako v prvních chvílích. Ani vy nejste stejná jako před časem, ani on. Definujte si, co pro vás oba znamená vášeň a touha. A začněte přemýšlet, jak docílit toho, aby to i po čase (po letech) bylo stále takové, jako to bylo na začátku. Nebo alespoň podobné. Bude to běh na dlouhou trať, ale vyplatí se, pokud to tedy s dotyčným myslíte vážně a on s vámi.

Řekněte svému milému, co by se vám líbilo. Toužíte po čemkoliv novém? Převezměte otěže a navrhněte mu to. Možná budete příjemně překvapená jeho reakcí. Nemáte odvahu? Naplánujte si večer u sklenice dobrého vína a snažte se vyzpovídat svého milého. Ptejte se, co by chtěl on a po čem ve skrytu duše touží. Dejte mu prostor. Nechte ho vyjádřit se. Třeba zjistíte, že máte společné touhy, které jste před sebou skrývali. Nebojte se experimentovat. Samozřejmě se nenechte nutit do ničeho, co je vám proti srsti a co by podle něj mělo zachránit váš vztah. Pokud není vaše rozhodnutí jednotné, vášeň ani touho vám to nevrátí. Spíš naopak.

Diagnóza: Pokaždé si najdu podvodníka

elle.cz

Happy end

Vše jste si vyjasnili, máte stejné touhy a celý váš vztah dostal novou jiskru, která září na míle daleko. Skvěle! Mějte na mysli, že stejně jako oheň, který musíte udržovat aby plál, musíte udržovat i váš vztah, touhu a lásku. Překvapujte, nechte vášeň aby mluvila svým vlastním jazykem a vy ji tlumočte skrze své tělo, buďte otevřená novým zážitkům a dopřejte je i svému protějšku. Nespokojte se s málem. Buďte náročná a chtějte vyjímečný vztah plný nádherných chvil, které si zasloužíte.

A co když o nevyjde?

I to se stává. Né každý příběh má šťastný konec a nemůžete na úkor sebe zachraňovat něco, o čem vlastně vůbec nejste přesvědčená. Pokud vášeň vyprchá a není jiné řešení, je čas tuhle variantu přijmout. Umění odejít včas a přiznat si, že je po všem, je jedním z hlavních atributů vašeho dospělého života. I kdyby už nemělo být žádné pokračování, máte nádherné společné vzpomínky a chvíle, ze kterých budete žít a čerpat ještě hodně dlouho. Některé vztahy nejsou předurčeny nesmrtelnosti. Mohou být ale předurčeny k tomu, aby jste na ně nikdy nezapoměla a vzpomínala na to nezapomenutelné celý život...

 

Zdroje: Wikipedia Commons, bbc.co.uk, elle.com

REKLAMA