Přejít k hlavnímu obsahu

První rande podle znamení zvěrokruhu: Co vás s vaším protějškem čeká?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Pokud se chystáte na rande s přímočarým, sebevědomým a otevřeným Beranem, byl to pravděpodobně on, kdo vás pozval, a je tudíž nad slunce jasné, že se mu líbíte taková, jaká jste, a postačí, když taková budete dál. Beran okamžitě prohlédne sebemenší přetvářku a je přímo alergický na to, když se ho někdo snaží manipulovat nebo hrát jakékoliv hry. Snadno se začne nudit, takže se dobře baví, poznáte podle toho, že bude objednávat další a další drinky a nad ránem vám možná navrhne spáchat společně nějakou lehce ilegální činnost.

Býk (20. 4. – 20. 5.)

Býci milují luxus, dobré jídlo a kvalitní pití, pozval-li vás tedy na rande právě on, můžete se těšit na příjemný zážitek v podobě několikachodové opulentní večeře, degustace cizokrajných vín nebo čerstvě otevřených ústřic z rodu Portugaise. Láska v jeho případě prostě prochází žaludkem a ačkoliv vás dokáže svými afrodiziakálními svody docela rychle omámit, s projevy náklonnosti si sám může dát trochu na čas, například než se rozhoupe k prvnímu polibku. Pokud jeho počáteční napínání vydržíte, můžete časem získat věrného a oddaného partnera do života.

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Blíženci jsou tvorové nesmírně společenští, raději se tedy připravte na noc plnou zážitků a sáhněte po pohodlné obuvi. Možná spolu navštívíte několik barů, uměleckou performance v galerii, hudební festival nebo Matějskou pouť a možná stihnete všechno. Pokud se Blíženci, vedeni planetou Merkur, dobře baví, nevydrží ani chvilku potichu a bude je zajímat všechno, od vašich nejodvážnějších snů až po traumata z dětství. Přátelit se dokáží téměř s každým, k navázání hlubšího, intimního vztahu ale musí mít pocit, že spolu souzníte také na intelektuální úrovni.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Raci jsou od přírody relativně plaší a citliví, může proto trvat, než se rozhodnou vylézt z bezpečí své ulity. Netlačte na ně a pokuste se vymyslet nějakou aktivitu, ke které můžete soustředit svou pozornost a která vás rozesměje. Může to být například nějaká společenská hra, jízda na bruslích nebo návštěva letního kina. Raci potřebují moře času, než se do někoho zamilují, a rozhodující je pro ně často moment, kdy zjistí, že se na druhého mohou absolutně spolehnout.

Horoskop od 20. května: Váhy ať šetří síly, Ryby naopak zrychlí tempo

elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi jsou rození extroverti a milují, pokud se jejich směrem upínají zraky všude, kam přijdou. Pokud se tedy chystáte na randez-vous právě se Lvem, směle oprašte své nejlepší šaty a vražedně vysoké podpatky, protože pro něj nebude nic příliš. On sám na vás bude chtít udělat ten nejlepší dojem, a to jak svým vzhledem, tak výběrem místa. Dejte si ale pozor, abyste svému garde věnovala svou veškerou pozornost. Nedostatek zájmu z vaší strany nebo časté koukání do telefonu by jej mohlo odradit navždy.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Praktické Panny nemají čas ztrácet čas, nenechte se tedy odradit tím, že se z vás pokusí už na prvním rande dostat co nejvíce informací, aby zjistily, zda jste kompatibilní. Jako útěchu berte fakt, že mají perfektní paměť a smysl pro detail, takže zmiňovaný výslech proběhne pravděpodobně v rámci detailně naplánovaného a propracovaného programu, který vás bude bavit. Nechte čas plynout a užijte si přítomnost tohoto jemného a klidného společníka, a teprve až si budete jistí, že mezi vámi přeskočila jiskra, seberte odvahu a podnikněte první krok.

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Čeká-li vás první rande se zrozencem Vah, můžete se rovnou přestat bát, že si nebudete mít co povědět nebo že se budete cítit byť jen chvilku trapně. Váhy jsou totiž lidmi, v jejichž přítomnosti je neobyčejně příjemné pobývat, a to ať už se znáte celé roky nebo jen pár minut. Potěšíte je výletem do přírody, kulturním zážitkem, tanečkem v klubu i povídáním nad večeří. Jediné, čemu se bytostně vyhýbají, jsou situace, kdy by měly někoho zklamat nebo dokonce naštvat. Je tedy složité poznat, že o vás mají vážný zájem a budou potřebovat dostatek osobního prostoru, aby k tomuto rozhodnutí došly.

Štír (23. 10. – 21. 11.)

Štíři jsou známí tajnůstkáři a svá romantická dostaveníčka si rádi berou do ústraní, aby měli možnost vás zevrubně vyzpovídat a do detailu si vás prohlédnout. Jejich přítomnost je mnohdy až magnetizující a erotické dusno, které kolem sebe vytvářejí, neúnosné, a není tedy vyloučeno, že se intimně sblížíte velice rychle. Kámen úrazu ale nastává v momentě, kdy se budete chtít dostat z jeho postele do jeho života. Aby se tak stalo, musí vám totiž stoprocentně důvěřovat. Buďte vůči němu proto vždy otevření, upřímní a ohleduplní.

Květnový úplněk patří mezi nejintenzivnější. Co od něj očekávat?

elle.cz

Střelec (22. 11. – 21. 12.)

Střelci nekonečně milují vše nové, neokoukané a nevyzkoušené, a doufají, že jejich nadšení budete sdílet a o společném zážitku posléze živě diskutovat. Už na prvním rande se tedy můžete nachystat na notnou dávku dobrodružství. Sami se pak nemusíte stydět podělit se o své koníčky, pokud o vás zrozenec Střelce má vážný zájem, bude se je chtít časem také naučit. Zkrotit ohnivého Střelce může být celkem oříšek, jakmile ale získá pocit, že se s vámi nebude nudit ani v rámci každodenního života, bude ruka v rukávu.

Kozoroh (22. 12. – 19. 1.)

Kozorozi platí za neobyčejné dříče, málokteré jiné znamení je schopné si dočasně tolik odříci jako právě on. Na druhou kolej tedy často staví i soukromé vztahy a pouští se do nich až ve chvíli, kdy se může pyšnit úspěšnou kariérou a jinými úspěchy. A na vás je, abyste je patřičně ocenila. Svůj obdiv ale musíte myslet smrtelně vážně, laciné lichotky ho spolehlivě odradí. Lehce dotknout se jej můžete vtípky na jeho účet, s nimi tedy opatrně. Kozorozi obecně patří mezi vážnější osoby, dokáže-li se tedy ve vaší přítomnosti zcela uvolnit až do té míry, že vám odvypráví pár vtipů (!), můžete se začít rozhlížet po svatebních šatech.

Vodnář (20. 1. – 18. 2.)

Nic na světě nepotěší Vodnáře tolik jako moment překvapení. Sami disponují ohromným množstvím informací a dovedností z celé řady oborů a naplňuje je, když je mohou sdílet s někým druhým, kdo s nimi dokáže držet tempo a na oplátku je také obohatit. Pokud tedy víte o nějakém tajném místě s dechberoucí vyhlídkou na noční město, zapadlém bistru, kde stoletá Korejka vaří nejlepší bibimbap, nebo tajném raveu uprostřed lesa, máte skoro vyhráno. Do vážných vztahů se pouští často až později, a to jen v případě, že s druhým souzní i v otázce morálních hodnot a politických názorů, které jsou pro ně nedotknutelné.

Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Ryby mají velkou slabost pro romantiku a emoce obecně. Spolehlivě jim tedy učarujete, pokud se vám podaří je dojmout tklivým koncertem či tragickou operou, kontroverzní výstavou, melancholickým norským snímkem nebo například výletem za, od jisté smrti zachráněnými zvířaty do parazoo. Iniciativu a nápady rády přenechají na vás a nechají se unášet proudem. Na paměti byste měli mít, že zrozenci Ryb se zamilovávají poměrně snadno a jsou velmi citliví. Nejdál s nimi dojdete, budete-li mít srdce na dlani.

Horoskop na květen: Panny ať nic neodkládají, Blíženci budou plánovat

elle.cz

Zdroj: autorský článek