Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na květen: Panny ať nic neodkládají, Blíženci budou plánovat

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Pokud vás myšlenky na údajnou nevěru vašeho partnera přivedly málem k zoufalství, vězte, že je to jen malichernost. Nemáte žádný důvod k žárlivým scénám. Nenechte se ovládnout Marsem ve vašem znamení, je to bůh války, tak hlavně pozor na své činy. Hlavu vzhůru a více důvěry. Urovnané citové vztahy budou nejlepší lék na nervy. Tento měsíc si můžete báječně odpočinout při různých oslavách, zahajte už grilovačky. V zaměstnání jste jednička. Doma to ale máte problematické. Snažte se využít těchto dní k tomu, abyste si to se svými blízkými urovnali.

Rada: Zkuste vymyslet nějakou nevšední plán, jak užívat volna. Co takhle nějakou zajímavou naučnou stezku, kterou ukončíte v báječné restauraci?

Květnová afirmace pro Berany: Uvědomím si hodnotu relaxace a odpočinku, a s radostí využiji příležitosti k objevování nových zážitků.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Raději se nepouštějte do prací náročných na soustředění, hrozí, že vám unikne nebezpečná chyba. Zejména pokud dáváte daňové přiznání v květnu, všechno si raději po sobě prohlédněte. Snažte se využít toho, že po většinu tohoto měsíce se stále ještě nachází Jupiter, planeta štěstí a velké ochrany, ve vašem znamení, a kujte železo dokud je žhavé. Všechno řešte, protože čas hraje proti vám. Následující měsíce se vám už tak dařit nebude. Hvězdy vám předpovídají spíše společenský úspěch, než pracovní. Navážete mnoho kontaktů a úplně nejlepší by bylo vyrazit tento měsíc někam na cesty.

Rada: Nechte práci stranou a dopřejte si odpočinek, možná si naplánujte dovolenou. Květen vám slibuje úžasné zážitky zejména u moře.

Květnová afirmace pro Býky: Pokud máte tu možnost, vyberte si dovolenou. Květen vám slibuje úžasné zážitky zejména u moře.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Pokud nejste ve vztahu příliš spokojení, připravte se na to, že vám osud nabídne jinou možnost. Stane se tak ale až ve druhé polovině května, láska si vás najde nejspíš sama, tak mějte oči otevřené. A spolu s ní přijde i štěstí a také velké životní nabídky. Zejména úplněk koncem měsíce si pojistěte tím, že nebudete sedět doma, ale vypravíte se na nějakou párty, která se moc vydaří. Lásku budete skloňovat ve všech pádech a také ve sportu a ve zdraví se vám bude dařit. Pokud vás cokoliv trápilo, dá se to na ústup. Nebudete trpět nouzí a nezájmem. Ti, kteří dosud hledali a nenacházeli, se mohou těšit na takového partnera, který bude odpovídat jejich představám.

Rada: Vsaďte na svůj šarm a hlavně vtipnou výřečnost. Jen by to možná chtělo nějakou změnu v image. Odvážnou. Omladí vás!

Květnová afirmace pro Blížence: Otevřu se novým možnostem a příležitostem.

Čeká nás rok Dřevěného Draka. Co přinese nový Čínský rok?

elle.cz

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Nebudete sice zcela ve své formě, protože se na vás budou lepit drobné zdravotní potíže, vy si je ale dokážete udržet od těla, aby vás nedostaly. Bude vás to vyčerpávat spíše psychicky, než fyzicky. Proto dbejte na to, abyste se cítili dobře na duši. Hodně relaxujte a dopřávejte si to, co vám dělá radost. Bylo by dobré vyrazit také na nějaké menší výlety do přírody, abyste si vyčistili hlavu a dopřáli si posezení v lese nebo na břehu jezera s poslechem ptáků. Zásadní potíže ve vztazích mít nebudete, můžete se zcela opřít o partnera a přátele. Pokud potřebujete cokoliv řešit, vsaďte na novoluní, to vám pomůže.

Rada: Kdy jste byli naposledy v divadle nebo v kině? I to by vám mohlo udělat radost. A chce to větší kontakt s přírodou, pokud máte zahrádku, práce na ní je ideální.

Květnová afirmace pro Raky: V květnu si budu vážit klidu a opatrnosti, abych si udržela stabilitu.

Lev (23. 7. - 22. 8.)

První polovina měsíce bude ve znamení opatrnosti, abyste si nenaběhli. Problém bude rychlý a zlomový, proto se nenechte vehnat do rychlých neuvážených akcí. Pokud sportujete, tak pozor na úrazy. Také nikomu nepůjčujte peníze a peněženku si pevně držte všude, kde vám jí mohou ukrást. Nebezpečí pominou úplňkem, který všechno jako zázrakem změní. Dny od té chvíle budou přímo stvořené pro společenské události a zajímavá setkání. Zastihne vás zpráva, na kterou už dlouho čekáte. Rodinné vztahy se zlepší. Velmi vhod přijde také pomoc od přátel.

Rada: Pokud budete mít pocit, že jste podceňovaní, nebuďte hned podráždění, nesmíte vybuchnout. Hlavně žádné drama od Shakespeara! Poučte se z minulých chyb.

Květnová afirmace pro Lvy: Vyhnu se rychlým zlomovým situacím a s důvěrou se otevřu příležitostem, které mi nabídne úplněk.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Zvažte, zda máte dost odvahy k riziku. Musíte si pospíšit, pokud chcete rozpracované věci dotáhnout do zdárného konce, květen je pro vás poměrně výhodný měsíc, navíc i Venuše s Uranem a Jupiterem se nacházejí v dobrém postavení a nahrávají vám na smeč. Nesmíte si je nechat uniknout, protože úplňkem koncem května se přesouvají do pro vás nevýhodného postavení. Je načase vstát a rozběhnout se, abyste dohnali ztracený čas. Naskytne se vám nejspíš výhodná příležitost, která se však bez určitého rizika neobejde. Vzepřete se důrazně snahám těch, kteří by vás chtěli nějakým způsobem poškodit.

Rada: Hlavně neztrácejte nervy. Některé okolnosti mohou negativně ovlivnit váš zdravotní stav. Hlavně se dobře na všechno vyspěte!

Květnová afirmace pro Panny: Budu projevovat odvahu a rozhodnost v dosahování svých cílů, vyhnu se prokrastinaci a s důvěrou využiji příležitostí, které mi osud přinese.

Numerologie: Čísla a vibrace. Zde je výpočet osudového čísla

elle.cz

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Neberte si toho na sebe více, než jste schopni zvládnout. Mars, který ovládá energii a odolnost vůči nemocím, stojí přímo proti vašemu znamení. Nebude vás tudíž nabíjet energií, ale naopak vysávat. Tak se šetřete, nebo to nedopadne dobře. V posteli ležet asi nechcete, viďte? Pokud vás někdo žádá o pomoc, dobře si rozmyslete, zda ten člověk stojí za to. A jestli vás tak trochu nevyužívá! Měli byste se koncentrovat jen na jeden problém. Důležité je ho dotáhnout do konce. Stresové situace vás můžou přivést k nesprávným závěrům a chybám. Zbavte se hlavně pesimistických myšlenek.

Rada: Kde vám bude štěstí nakloněno, bude láska a vztahy. Věnujte proto zvýšenou pozornost své vizáži a rozdávejte úsměvy všemi směry.

Květnová afirmace pro Váhy: V květnu si budu hlídat svou energii a pečovat o své zdraví, omezím se na důležité úkoly a aktivně pracovat na udržení harmonie ve vztazích.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Měli byste zachovat chladnou hlavu při drobných nedostatcích. Nedělat zbytečné potíže, nevyvolávat hádky kvůli malichernostem a už vůbec nezkoušet jednat z pozice síly – ať již majetkové, profesní nebo fyzické. Zkuste si zahrát na ufňukané, nemohoucí a slabé. S takovou taktikou dojdete dále a hlavně dosáhnete svých cílů snáze. Pozor na vztahy. Lidé budou reagovat citlivěji, než bývá jejich zvykem.

Rada: Dávejte si proto pozor nejen na své činy, ale také na to, co říkáte a co slibujete. Nic si v žádném případě nedokazujte a už vůbec neřešte partnerské konflikty.

Květnová afirmace pro Štíry: Soustředím se na trpělivost a takt v jednání s lidmi kolem sebe, vyhnu se konfliktům a s chladnou hlavou dosáhnu svých cílů s méně překážkami.

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Tyto dny se budou odvíjet v duchu mnoha drobných šťastných událostí, překvapení a příjemných setkání se zajímavými lidmi. Pozor ale na vztahy, v lásce to nebude úplně optimistické. Výrazná změna partnera vás proto ještě nečeká, vztahy budou buď chvilkové nebo prozatímní a nebo bude setrvávat stále původní vztah ve stojatých vodách – i když v klidnější podobě. Nemusíte se obávat zdravotních kolapsů a nečekaných komplikací. Všechny zdravotní problémy, které vás případně potkají, budou pramenit z vašeho duševního rozpoložení.

Rada: Ve vztazích zvítězí kvalita, osud podrží nad vámi tyto dny svou ochranou ruku a povede vás k budoucímu štěstí, spokojenosti a k radosti. Proto raději nejednejte a čekejte!

Květnová afirmace pro Střelce: Přijmu drobné radosti a překvapení, přestože v lásce to nemusí být úplně hladké, a soustředím se na kvalitu vztahů a čekám na osud.

Filmový horoskop: Jaká filmová postava dle vašeho data narození jste?

elle.cz

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Tento měsíc se bude odvíjet v duchu mnoha šťastných událostí, překvapení a příjemných setkání se zajímavými lidmi. Hned několik planet se bude nacházet ve vynikajícím postavení k vám, zejména pak Jupiter, Venuše a Uran, které vám jistí jak příznivý vývoj událostí ve všech oblastech, tak přináší nesmírnou vesmírnou ochranu. Pokud máte velké plány, zasejte první semínka právě nyní. Nemusíte se obávat zdravotních kolapsů a nečekaných komplikací. Všechny zdravotní problémy, které vás případně potkají, budou pramenit z vašeho duševního rozpoložení. Vzhledem k tomu, že se budete v těchto dnech cítit dobře, bude stabilizované také vaše zdravíčko.

Rada: Změna partnera vás nečeká, počítejte spíše se zlepšením současného vztahu nebo o krátkém románku. Proto netlačte na pilu, nechte věci plynout.

Květnová afirmace pro Kozorohy: Vážím si šťastných událostí a příjemných setkání, a s důvěrou využiji příznivého vývoje událostí, vyhnu se zbytečným potížím a nechám věci plynout.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Měli byste zachovat chladnou hlavu při drobných nedostatcích lidí ve svém okolí. Nedělat zbytečné potíže, nevyvolávat hádky kvůli malichernostem a už vůbec nezkoušet jednat z pozice síly – ať již majetkové, profesní nebo fyzické. Zkuste si zahrát na velkorysého aristokrata. S takovou taktikou dojdete dále a dosáhnete svých cílů snáze. Pozor na vztahy. Lidé budou reagovat citlivěji, než bývá zvykem. Proto se nenechte vytočit. Budeme mít tendenci dělat z komára velblouda a může tak vzniknout mnoho nedorozumění. Dávejte si proto pozor nejen na své činy, ale také na to, co říkáte.

Rada: Nic si v žádném případě nedokazujte a už vůbec neřešte partnerské konflikty. Zaměřte se jen na zásadní věci a držte si lehce flegmatický přístup.

Květnová afirmace pro Vodnáře: S chladnou hlavou a velkorysým přístupem dosáhnu svých cílů s méně konflikty, vyhnu se zbytečným potížím a soustředím se na zásadní věci.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Měsíc dobrých šancí, všechno pojede podle vašich plánů, vy si ale dejte pozor, nebude tomu tak napořád. Všechny záležitosti se snažte dokončit do úplňku, protože ten vám radost neudělá. Připraví vám nejspíš nějaké dramatické představení, kde budete vy hlavní postavou tragikomedie. Jak skončí, bude záležet na vašem duševním rozpoložení, nenechte se proto moc vykolejit, fatální chyby byste už udělali vy sami. Koncem měsíce si hlídejte také zdraví, i zde vám může osud podrazit nohy ve chvíli, kdy se vám to bude nejméně hodit. Využijte dnů kolem novoluní, abyste udělali důležité změny a kroky k zabezpečení svých jistot.

Rada: Sáhnout byste měli do přírodních zdrojů při posilování svého zdraví, a nenechte si nikoho do svých aktivit mluvit.

Květnová afirmace pro Ryby: Aktivně pracuji na dosažení svých cílů a překonávám případné dramatické události s klidem a důvěrou v osud, dbám na své zdraví a péčí.

Roční horoskop 2024: Čeká nás obrat k lepšímu, hned to ale nebude

elle.cz

Zdroj: Autorský článek