Přejít k hlavnímu obsahu

Velký horoskop pro znamení Berana

BERAN 21. březen - 20. duben

Charakteristika
Osobnost

Co nejlépe vystihuje Berany? Kuráž a elán, kterými přímo srší. Jsou rázní a plní života, neustále je to žene kupředu. Jsou tvrdohlaví a cílevědomí, v ničem se neomezují a do všeho se vrhají po hlavě. Neodolají žádnému dobrodružství a riziko je láká tak silně, že jim mnohdy ani nedochází, do jak nebezpečných podniků se vlastně pouští. Jsou bystří a zvídaví, rychle vstřebávají informace. Díky tomu se dokážou výborně zorientovat a adaptovat. Mají schopnost rychle vyhodnotit situaci, nicméně často jim proto unikají důležité detaily. Zatímco jiní v klidu zvažují možnosti a východiska, Berani už se vrhají za další výzvou. Paradoxem je, že zatímco je samotné představa rizika láká a vzrušuje, druhé od něj jednoznačně zrazují.

Horoskop od 18. března: Lvy políbí Múza, Býci budou zahrnuti láskou

elle.cz

Práce

Ve světě práce se Berani skvěle orientují. Výborně se uplatňují díky svému novátorskému duchu a vynalézavosti. Vynikají vůdčími schopnostmi a jsou zdravě průbojní a sebevědomí. V práci rozhodně nehledají bezpečné pohodlí a klid, takové pozice je spíše ubíjejí. Potřebují akci, podnětné prostředí, vzruchy a výzvy. Berani nejsou troškaři a nestojí při zdi, naopak to bývají vizionáři firmy. Nezabývají se malichernostmi a proto jim mohou unikat méně podstatné maličkosti každodenní rutiny. Berani zkrátka cílí výše, zaobírají se raději vyššími koncepty a myšlenkami. Spolupráce s nimi není rozhodně žádný med. Na prvním místě myslí vždy sami na sebe, což může působit sobecky a sebestředně. 

Finance

Přestože jsou Berani akční a rázní, v oblasti financí projevují obvykle větší vlažnost a opatrnost. Finančními otázkami se raději příliš nezabývají. Coby ohnivé znamení umí výborně utrácet.    

Láska

Beran myslí v první řadě vždy na sebe. Tato vlastnost je v některých jeho vztazích vnímána negativně, má ovšem potenciál stát se hnací silou společného úspěchu páru. Beranova partnerství bývají naplněná něhou a láskou, jejich mimořádná vřelost je zdrojem neutuchající vášně a náklonnosti. Berani jsou hnáni touhou žít život naplno, což se podepisuje i na jejich vztazích, byť představa monogamie a trvalého vztahu je pro ně lákavá. Pokud vztah nedopadne podle jejich představ, zlobí se a mají potřebu se mstít. Trvá celou věčnost, než dokáží odpustit a smiřování s nimi trvá mnohem déle než s kterýmkoli jiným znamením zvěrokruhu.

Horoskop na březen: Lvi by měli být stále ve střehu, Ryby pocítí úlevu

elle.cz

Zdraví

Berani bývají silní a odolní. Chřipky a nachlazení se jim obvykle vyhýbají. Když už je přepadnou horečky, bývají sice vysoké, ale rychle opadnou. Naopak mohou ale trpět bolestmi hlavy a vysokým krevním tlakem, což je obvykle dostihne ve vyšším věku. Berani by si měli dávat velký pozor na oheň a žhavé předměty, hrozí jim úrazy popálením. Stejně tak v létě musí být opatrní, jsou náchylní k úpalu a úžehu. Před sluncem by se měli dobře chránit, vyčerpává je a vyvolává bolesti hlavy. Často stresují sebe i ostatní, měli by se proto naučit relaxovat a efektivně odbourávat napětí, jinak si zadělávají na mrtvici nebo infarkt. Často také trpí onemocněním kůže.  Raději by se proto měli vyhýbat veřejným bazénům a přeplněným plážím.

Životospráva

Všeho s mírou! Beraní nasazení a tempo jsou přímo vražedné, neumí se mírnit a často jdou až na hranu svých možností. To se ale dříve nebo později podepíše na jejich zdraví, třebaže mají odolný organismus. Jsou impulzivní a podléhají stresu, což nesvědčí jejich nervům. Vystavují se výkyvům tlaku. Řešení může být jednoduché, pokud se nebudou zdráhat naplno projevovat své pocity. Uleví se jim a i napětí kolem nich se uvolní. Co možná nejvíce by měli omezit pobyt pod umělým osvětlením, a pokud možno by se neměli vystavovat záření obrazovek a displejů. Je asi zbytečné připomínat, jak důležitá je zdravá výživa, ale na vhodně složený jídelníček by se měli opravdu zaměřit. Mohou třeba začít tím, že do něj zařadí petrželku, řeřichu nebo pampeliškový med.

Bylinky

Jelikož je Beran dynamickým ohnivým znamením, jeho život se odehrává ve velmi rychlém tempu. Proto jsou pro něj vhodné spíše bylinky na zklidnění, jako je chmel či meduňka. Dobře udělá, sáhne-li i po rostlinách posilujících imunitu jako je česnek, majoránka nebo kopřiva. Šťastnou bylinou Berana je vřes.

Čeká nás rok Dřevěného Draka. Co přinese nový Čínský rok?

elle.cz

Erotický horoskop pro ni

Ženy v Beranu klamou tělem. Působí rezervovaně a někdy až upjatě, ovšem o sex mají enormní zájem a bývají živelné a živočišné. Jsou otevřené nejrůznějším experimentům. Rády zkoušejí neobvyklé praktiky a nechávají se vést svými fantaziemi. Nesnesou jednotvárnost. Potřebují jistotu, že pro partnera jsou právě ony na prvním místě. Prahnou po lichotkách a chtějí, aby jejich partner byl iniciativní a ozvláštňoval milování novými hrami. Milují rozkoš, vědí, co chtějí a umí toho dosáhnout. Většinou ani nepotřebují dlouhou milostnou předehru. Bývají žárlivé a mívají krátké milostné aférky. Mají slabost pro dráždivé sexy prádélko. Jejich nejcitlivější erotogenní zónou jsou ústa. Budete-li je líbat na přivřená víčka, budou vrnět rozkoší.

Erotický horoskop pro něj

Berani potřebují být těmi, kdo milostný akt řídí, přebírají iniciativu a milování se musí odehrávat podle jejich přání. Mnohdy jsou příliš ukvapení, ženy se zmocní, i když na to není připravená. Vzrušuje je, když je partnerka bezbranná a bezmocná a mohou si s ní dělat, co se jim zlíbí. Zaručeně je také vzruší partnerčino hlasité sténání. Stejně jako ženy v Beranu, i muži tohoto znamení nesnášejí v sexu neměnnost a jednotvárnost. Mají své fantazie, které potřebují naplnit a vítají nové nápady. S Beranem se rozhodně nenadějete stereotypu, připravte se na objevování nepoznaných oblastí sexu. Bývají nápadití a náruživí, omezovat je ale může vyšší věk.

Poslání

Berani, jednejte podle toho, jak vám velí intuice. Neotálejte a nečekejte na souhlas a požehnání druhých. Pokud se vám v životě postaví do cesty překážky, obvykle za ně může vaše neschopnost pevně se rozhodnout. Nevymlouvejte se a neodkládejte věci na později, nehledejte jednodušší řešení. Prostě do toho!

Horoskop přátelství: Co vaše datum narození prozradí o vašich blízkých

elle.cz

Zdroj: Autorský článek