Přejít k hlavnímu obsahu

Venuše v Býku: Nastává čas nabírání sil a sladké požitkářství

Od Berana k Býku

Máme za sebou období, kdy jsme vlivem spojení energie Berana a Venuše cítili potřebu orientovat svou pozornost k sobě samým. Zkoumali jsme dopodrobna své touhy a tajná přání, pojmenovávali očekávání, jež máme od svých bližních, zjišťovali, co nás dělá šťastné a spokojené, a hledali, mnohdy s vypětím všech sil a komunikačních schopností, cesty, jak tyto osobní preference skloubit s realitou. S pomocí upřímného a sebevědomého Berana jsme odvedli velký kus práce, co se týče objevování naší podstaty a identity, kterou jsme pak dále dokázali bez pardonu prosazovat po celou dobu trvání tohoto hvězdného spojení. Nyní nastal čas, abychom nechali beránka, který dokáže pohnout zdí, aby se věci děly podle jeho vůle, odpočinout a naplno si vychutnali spojení Venuše a znamení Býka, který, více než jiná znamení ví, jak si život naplno užít.

Horoskop od 22. dubna: Berani si budou užívat lásku, Raci budou tvořit

elle.cz

Tady a teď

Býk je z podstaty požitkář. V žádném případě nepodceňuje odpočinek, nikdy neodmítne dobré jídlo a rád se obklopuje krásnými a luxusními věcmi, které rozmazlují všechny jeho smysly. Jsou to právě tyto pozemské radosti, jež ženou býka dopředu, jako odměnu za dobře odvedenou práci. Býci obecně platí za neobyčejné dříče zaměřené na výsledek, schopné velkých věcí. Na druhou stranu je ale známo, že jakmile se něco dostane do rozporu s jejich plány, představami či záměry, nikdo s nimi ani nehne. Je proto těžké od nich očekávat flexibilitu nebo podřízenost v rámci větší skupiny. Býci si nadevše cení bezpečí svého domova a rodinné pohody, kde se cítí bezpečně být sami sebou a ventilovat své emoce. Neradi cestují a v případě, že tomu není vyhnutí, se nemohou dočkat, až se budou moci opět vrátit domů. Býci jsou vedeni Venuší, planetou tužeb, tudíž dobře vědí, co chtějí. Problém ale může nastat, pokud si to odmítají přiznat nebo se svým tužbám brání.

Horoskop na duben: Ryby musí pospíšit k cíli, Raci nesmí nic podcenit

elle.cz

Požitkářské spojení Venuše a Býka

Spojení Venuše a Býka, které bude trvat až do 23. května, bude tedy obdobím klidu. Více než kdy jindy si budeme umět vychutnat přítomný okamžik, opečovat sebe i své okolí ale také lásku a péči od ostatních beze studu přijímat. Naše pozornost se obrátí směrem k našim domovům, zejména jejich zútulňování a zkrášlování. Doma se také bude odehrávat náš společenský život. Venuše v Býku vyzývá k návštěvám, přátelským večeřím a prvním jarním grilováním na zahradě. V oblasti lásky si budeme schopni vychutnat stabilitu a bezpečí, pozor bychom si ale měli dát na sklony druhého ovládat nebo kontrolovat. Je dobré využít tento čas k relaxaci a nabrání sil, které budeme s Blíženci, jež Býka koncem května vystřídají, potřebovat.

7 znamení, kterými vám andělé chtějí něco sdělit

elle.cz

Zdroj: cafeastrology.com, ganeshaspeaks.com, hindustan.com, timesofindia.com