Beauty ledničky - nezbytnost, nebo zbytečnost?

Čím se beauty liší od normálních ledniček?  

Klíč je v teplotě! Kosmetické ledničky prý nejsou tak chlazené jako klasické kuchyňské lednice, což znamená, že lépe přilnou nezbytnému kosmetickému arzenálu. Jako nespornou výhodu navíc výrobci dodávají, že díky jejich velikosti je můžete snadno umístit kamkoliv ve své ložnici nebo koupelně, takže máte produkty ihned po ruce, když je potřebujete. 

Jaké produkty chladit a jak moc?  

Podle dermatoložky Jennifer de Mello jsou kosmetické ledničky ideální na masky, eyeroll tyčinky a séra. „Když takové produkty správně vychladíme, můžeme několikanásobně zvýšit jejich efekt. Například u produktů s obsahem kyseliny hyaluronové studená textura výrazně stahuje póry a vyhlazuje. “

Falešné pihy. Trochu bláznivý, ale velmi slušivý trend

elle.cz

A jaká je tedy ideální teplota? V souvislosti s produktem od pěti do deseti stupňů. Například peptidové masky a veškeré další masky bez krémového základu můžeme schladit výrazně – klidně i na tři stupně, zatímco olejová séra, oční krémy a hydratační emulze stačí mírně vystuzené. „U sér s teplotou rozhodně neklesejte pod pět stupňů, výrazně chladná textura by v takovém případě mohla mít při opakované aplikaci za následek popraskání kůže,“ upozorňuje Jennifer a jako tip přidává: „Dokonalý zážitek je nechat si přes léto v beauty chladničce mlhu na obličej.“  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Vydrží make-up v ledničce déle?  

Trvanlivost beauty produktů je důležité téma. Přispívají do něj beauty ledničky tím, že ji skutečně prodlužují? V tiskových prohlášeních vybraných značek (například Adore Beauty a OPI) stojí, že skladováním jejich produktů v chladu výrazně přispějete životnosti. Podle Jennifer se ale spíš jedná o laky na nehty, které pomaleji zatvrdnou a nevysychají a podobný princip, leč zatím ne zcela prokázaný, platí i v případech řasenek, eyelinnerů či rtěnek. V případě tekutých podkladových bází a make-upu to zatím nebylo prokázáno. Mnoho beauty ledniček navíc doteď prochází pečlivým testováním, takže ještě nejsou k dispozici veškerá data.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Jaké produkty se do beauty ledničky nehodí?

Většinou se jedná o kolagenové přípravky či produkty s hutnou texturou, která by měla tendenci tvrdnout. „Chtěla jsem dceři ošetřit podrážděnou pokožku mírně vychlazenou vazelínou, ale taková textura se po vychlazení špatně roztírá, to nedoporučuji, “ přiznává Jennifer. Do chladu také nepatří parfémy, tělová másla a další složením hustší produkty. 

Vyplatí se?  

Pokud chcete mít skincare produkty pohromadě, a navíc bezpečně uschované před ostatními členy rodiny (ano, některé se dodávají i se zámkem), zvažte koupi. Obzvláště, jestliže jste zvyklé svoje kosmetické poklady chladit. Odborníci totiž chlazení v klasických kuchyňských lednicích nedoporučují, podchlazené textury mohou ve výsledku udělat více škody než užitku. Následkem výrazně studené aplikace by mohla vaše pleť trpět drobnými cévními prasklinkami. Ty nejlevnější kosmetické ledničky pořídíte za zhruba patnáct set korun, luxusní by vás pak mohla přijít i na deset tisíc. Dle našeho názoru se nelze spoléhat na jejich životnost, nicméně jako výpomoc při aplikaci a doplněk do koupelny jsou beauty ledničky výrazným zpestřením kosmetické rutiny.

Co se stane s vaším obličejem, když používáte prošlý make-up?

elle.cz

Zobrazit příspěvek na Instagramu