Mýdlo na obočí: Všichni po něm šílí, ale funguje vůbec?

 

Takzvaný „brow soap", alias výše zmíněné mýdlo na obočí, přišlo na trh už v roce 2016. Své nynější popularitě ale vděčí Tik-Toku a zdejším videím, jak si obočí upravit právě pomocí mýdla. Řada vizážistů i drag queens se nad tímto trendem ušklíbá. Je to technika, která se používala už dávno během focení módy či kabaretních vystoupení. Když už nechcete utrácet za speciální mýdlo na obočí, zkuste najít obyčejné s obsahem glycerinu. Má totiž spíš nižší pH, a tedy menší schopnost dráždit jemnou kůži na obličeji a očním okolí.

 

@millieleer

Trying soap brows for the first time

 

Je to levná a efektivní metoda: vezmete průhledné tuhé mýdlo, naberete trochu na kartáček na obočí a vyčešete je nahoru. Obočí drží v požadovaném tvaru, působí lesklejším a tedy hustějším dojmem. Nemusíte pak už používat žádný gel. Můžete si také pořídit speciální mýdlo na obočí, které slibuje, že vaše chloupky také vyživí. Důležité je, abyste mýdlo použili několikrát a výsledek pak přestříkali fixačním sprejem.

Proč si ale vlastně nevystačit s obyčejným gelem na obočí? Protože narozdíl od mýdla je jeho efekt velmi omezený. Vyčesáte si obočí, zkontrolujete v zrcadle, jdete na schůzku, zkontrolujete na WC svůj make-up a... kouzlo je pryč. Je to způsobené tím, že gely na obočí i nejrůznější pomády, jsou na bázi vody. Když se potíme, tak nám zamávají na rozloučenou. Oproti nim je mýdlo spolehlivý držák, který vás neopustí ani poté, co doběhnete autobus. Mýdlo ale dokáže kůži podráždit, pokožka pak zarudne a začne pálit. Vizážisté proto doporučují ho používat pouze občas, nikoliv v rámci denní make-up rutiny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Švédská vizážistka Linda Hallberg, která je velkou propagátorkou tohoto kosmetického triku, ale na svém Instagramu podotýká, že to není technika pro každého. Potřebujete k tomu husté, spíš neupravené obočí. Pokud nejste jeho majiteli, zajděte si raději na barvení a na jeho laminaci.

Nejnovější hit na pomezí zdraví a krásy: Proč užívat tekutý chlorofyl?

elle.cz