Dokonalé obočí jednou provždy

Kdybyste ráno (náhodou) nestíhala a na make-up vám zbývalo jen děsivých a zabijáckých 30 vteřin –věnujte je obočí. To, věřte nebo ne, zachrání i ten nejunavenější obličej. A dokonce vás i omladí. Vážně! 

Pinzetu na deset západů

Prvním krokem je přestat obočí trhat. Nechte ho růst volně (upravujte jen to, co půjde úplně mimo tvar) a přečkejte tu nepříjemnou fázi, kdy to nebude vypadat moc pozitivně a budete mít chuť tenhle experiment jednou provždy uzavřít. Než se vám obočí úplně „obnoví“, bude to trvat několik měsíců. Ano, tak dlouho, ale vrátí se vám to bohatě. 

Péče vpřed

Aby se vám nad očima klenuly dva dokonalé exempláře hustého a zdravého obočí, budete pro to muset nejdřív něco udělat (pokud tedy nemáte obočí jako Cara Delevingne, pak nemusíte vůbec nic). Na obočí jsou ideální oleje – bambucké máslo nebo třeba ricinový olej. 

Tužka, stíny, řasenka

Pro každodenní úpravu si pak pořiďte tyhle nezbytné drobnosti, které vám změní život. Jak jednou budete mít krásné obočí, váš obličej už nikdy nebude jako dřív. Nejdřív vyplňte tvar obočí pomocí tužky (krátkými tahy, jen tam, kde vám chybí), pak ho pročešte gelem nebo speciální řasenkou na obočí, která dodá tvar, zafixuje ho a přidá trochu barvy. Když budete toužit po něčem hodně výrazném, vytvarujte obočí ještě i pomocí stínů. 

Udržujte tvar

Až budete mít nad očima husté a nádherné obočí, ani nemyslete na to, že byste si ho „jen trochu“ doupravila pomocí pinzety. Tyhle výlety do říše, kde je každá z nás kadeřnice, kosmetička a expertka na úpravu čehokoli, známe až moc dobře. Trhání nechte na odbornících a doma si obočí jen doupravujte. Vyčešte ho kartáčkem směrem nahoru a cokoli, co bude přečnívat, jemně (!) zastřihněte pomocí speciálních nůžtiček. 

REKLAMA