Make-up v létě: 6 důvodů, proč nedrží a roztéká se a jak to napravit

Za to, že se make-up v létě roztéká, špatně drží a vytváří na tváři podivnou, často nesouvislou vrstvu sražené hmoty, často nemůže líčidlo samotné, ale spíš nevhodný způsob aplikace a málo připravená pleť.

Co přesně tedy děláte špatně a jak to napravit?

1) Zapomínáte připravit pleť

To, jak bude make-up na tváři vypadat a jak dobře k pleti přilne, závisí nejen v létě na tom, v jaké kondici pleť je. Pokud je suchá, dehydrovaná, podrážděná, líčení nikdy nebude držet správně. Před nanesením pečujících produktů musí být také dobře vyčištěná. Kdyby nebyla, make-up pak může vytvořit fleky. Zásadní je tedy hydratační krém a ideálně také podkladová báze, která prodlužuje výdrž make-upu.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší denní krémy s SPF, které využijete v průběhu celého roku

Hřejivé sluneční paprsky zlepšují náladu a dodávají extra porci důležitého vitamínu D, ale zároveň mohou způsobit spoustu škod na pokožce vašeho obličeje. Jak si ze slunečního záření vzít jen to nejlepší a zároveň se před ním ochránit? Vyzbrojte se denním krémem s SPF.
elle.cz

2) Máte hodně vysušenou pleť

Pokud se to vaší pleti zdá málo a líčení pořád nevypadá, jak by mělo, přidejte po čištění ještě lotion, který pleť hezky připraví na následnou aplikaci krému. Pomůže také exfoliace či jemný peeling. Make-up se stane doslova druhou kůží, když do něj před nanesením vmícháte pár kapek hydratačního krému.

3) Nenecháte přípravky zaschnout

Mezi jednotlivými kroky si vždycky nechte pár vteřin, nebo ještě lépe minut, aby se produkty stihly dostatečně vstřebat. Platí to zejména o krému, než jdete nanášet primer. A také primer by měl dostat chvilku, než na něj dáte make-up. Můžete také udělat to, že z míst obličeje, kde se přípravek nevsákl, můžete jeho zbytky z povrchu kůže čistým prstem setřít a znovu je aplikovat do míst, která naopak sají rychleji a evidentně potřebují více hydratace. Díky tomu péči nanesete hezky rovnoměrně a přesně tak, jak si pokožka žádá.

Mohlo by se vám líbit

6 složek, které by měl obsahovat váš pleťový krém

Máte dojem, že pro viditelné omlazení pleti musíte podstoupit řadu náročných kosmetických „úprav“ nebo si alespoň občas nechat aplikovat injekční výplně? Kdepak. Pravidelná péče postavená na produktech obsahujících účinné aktivní látky může vzhled pleti skutečně výrazně změnit. Je však potřeba vědět, na které ingredience vsadit...
elle.cz

4) Vybrali jste špatný odstín

Někdy se zdá, že make-up špatně drží nebo tvoří skvrny jen proto, že máte špatný odstín, jehož kontrast s pletí je zkrátka viditelnější a narušuje jednotný tón. Nezapomeňte, že v létě je pleť opálenější, po dovolené zase celkem rychle bledne. Nuance však mohou být jemné, a ukážou se právě až při použití make-upu. Proto mějte v záloze více různých odstínů a případně je i vzájemně míchejte. Ten správný odstín nevybírejte na kůži ruky, ale ideálně na spodní části tváře a na denním světle. Variantou je vyměnit v létě make-up za BB krém, který je sice vždy k dostání jen v pár odstínech, ale je to proto, že se pleti dokáže přizpůsobit.

5) Make-up je příliš hutný

V létě si zkuste vybírat lehčí make-upy, které na pleti téměř neucítíte. Zvlášť pokud máte suchou pleť, jsou ideální také ty s obsahem kyseliny hyaluronové, která udrží kůži hydratovanou. Pokud potřebujete větší krytí, zkuste více pracovat s korektorem, který lze aplikovat jen lokálně.

Mohlo by se vám líbit

Dokonalé rty, tváře i oči s jedním produktem? Multilíčidlo to zvládne

Jak už název napovídá, multilíčidlo zvládne více funkcí najednou. Hravě s ním zkrášlíte rty, tváře a dokonce i oční víčka, takže ušetříte čas i peníze! Ať už je za tím dnešní uspěchaná doba nebo potřeba minimalizovat obsah kosmetické taštičky, obliba multilíčidel roste a kosmetické značky uvádějí na trh stále nové typy těchto všestranných produktů, které si zamilovaly i takové hvězdy, jako jsou Megan Fox, Camila Mendes nebo Brooke Shields. Nechte se inspirovat naším článkem a objevte ideální multilíčidlo přesně pro vás.
elle.cz

6) Používáte příliš mnoho make-upu

Tohle je asi nejčastější důvod, proč se make-up v létě sráží, usazuje se v záhybech kůže a celkově špatně drží a působí spíš jako maska. Ještě více tomu „pomáháte“, když se snažíte make-up usadit pudrem. Který pak nanášíte během dne znovu a znovu, ale situaci tím bohužel spíš ještě zhoršujete. V létě je opravdu méně více, proto se snažte líčeném spíš šetřit, a pokud se vaše pleť mastí a leskne, raději místo pudru použijte matující papírek.

 

Zdroj: byrdie.com, allure.com