Slunci vstříc. Denní krémy s SPF, které se vám budou hodit celý rok

SPF ochrana vždy a všude

Před opalováním na pláži nebo u bazénu je už naprosto samozřejmé aplikovat opalovací krém na tělo i obličej. Ten je však potřeba chránit nejen v případě, že vaše cesta vede k moři, ale také do kanceláře, na nákup - prostě kamkoliv. A to každý den v roce.

Slunce totiž produkuje ultrafialové záření nehledě na to, zda je zrovna jaro, léto, podzim či zima. Zejména UVA a UVB záření se podílejí na vzniku nechtěných pigmentových skrvn, předčasném stárnutí pokožky a dokonce mohou vést k propuknutí rakoviny kůže. Proto ochranu neberte na lehkou váhu a poohlédněte se po krému s SPF.

TOP 12 denních krémů s SPF, které spojují péči a ochranu před sluncem do jednoho pohodlného kroku:

Hydratace, péče a SPF ochrana v jednom produktu? I to je možné.

Můžete si pořídit SPF přípravek, který použijete po aplikaci vašeho hydratačního denního krému a zároveň před nanesením make-upu… Nechce se vám skin care rutinu prodlužovat tímto krokem navíc? Pak sáhněte po hydratačním krému s SPF, který zvládne péči i ochranu najednou.

Denní krémy s SPF mají obvykle lehčí texturu než opalovací krémy, takže se lépe roztírají a nezanechávají žádné bílé skvrny. Zároveň obsahují různé zvlhčující a pečující složky, například antioxidanty nebo peptidy, které pleť do hloubky vyživují a zlepšují tak její vzhled.

SPF na každý den: Jak ho zkombinovat s denním krémem i make-upem

elle.cz

Ale pozor… Tyto krémy nebývají v porovnání s opalovacími prostředky tak odolné vůči vodě. Takže pokud se chystáte strávit většinu dne na přímém slunci, ať už na horách nebo u vody, pro větší jistotu nezapomeňte přidat ani vrstvu klasického opalovacího krému.

Jestli vás čeká běžný den v práci nebo doma, denní krém s SPF je pro vás ideálním produktem, se kterým zabijete dvě mouchy jednou ranou. Abychom vám usnadnili hledání toho pravého, připravili jsme si pro vás výběr těch nejlepších krémů a fluidů s SPF.