Festival Berlinale ve znamení přirozenosti. Rudou vynesla Caro Daur

Lupita Nyong’o v odstínech fialové 

Jeden z nejvýraznějších looků předvedla předsedkyně poroty původem z Keni, herečka Lupita Nyong’o. Známá je především ze série Star Wars anebo z filmu Dvanáct let v řetězech. Své líčení ladila do netradičních barev, když zvolila švestkově fialové oční stíny a také fialovou lesklou rtěnku. Oblékla bílé šaty s odhalenými zády s lemy obšitými kamínky. Kromě Lupity v porotě také zasedají současný nejrespektovanější německý režisér Christian Petzold, hongkongská režisérka Ann Hui a ukrajinská básnířka Oksana Zabužko.

Soutěž: Chcete se zúčastnit 74. Berlinale 2024? Vezmeme vás za filmem!

elle.cz

Caro ukázala sixpack a rudé rty

Mezi filmovými hvězdami na sebe dokázala strhnout velký díl pozornosti módní ikona a influencerka Caro Daur, která je shodou okolností i březnovou ELLE coverstar. Předvedla, jak už je jejím zvykem, své vypracované břicho. Outfity odhalující její záviděníhodný sixpack jsou jejím poznávacím znamením a Caro má být rozhodně na co pyšná. Je chodící reklamou na cvičební program Daurpower, který vyvinula a sdílí se svými followers. K černé průsvitné podprsence oblékla bílý oblek. Vlasy sčesala do pro ni také typického mokrého účesu a zvolila líčení, kterému dominují rudé rty. Výrazné byly také její řasy a obočí a pohrála si i s rozjasňovačem.

Královna streetstylu a sociálních sítí Caro Daur a její šatník

elle.cz

Berlinale ve znamení skromnosti

Hvězdy, které se prošly během zahajujícího ceremoniálu na rudém koberci, daly v mnoha případech přednost make-upu, který jen velmi přirozeně zdůraznil jejich přirozené rysy. Velké líčení, jak jsme zvyklí z amerických red carpets, se v Berlíně, kladoucím důraz na umění před pop kulturou, příliš nenosí. Kromě téměř nude looků, které vynesly například Lorena Rae, Toni Garrn nebo Melanie Friessen, byla k vidění klasika v podobě decentních očních linek a červené rtěnky. Tu předvedly například německá moderátorka a jedna z hvězd filmu Láska nebeská Heike Makatsch nebo Katharina Stark.

Estetiku čisté zářivé pleti a výrazných rtů zahalených do barvy se saténovým finišem najdeme třeba u Armani Beauty. Značka si zakládá na svých make-upech, jejichž složení je jako ta nejkvalitnější látka, do které zahalíte svou pleť. Důraz klade i na rty, kterým dodává výrazné bohaté pigmenty svými star produkty z řady rtěnek Lip Maestro Satin nebo Lip Power.

Looky ze zahájení 74. Berlinale:

Zdroj: Berlinale.com, Getty Images