TikTok generuje další beauty trend. Už máte také Milky Skin?

Nejspíš jste již v minulosti zaznamenali některé skin care trendy, které se k nám dostaly až z Jižní Koreji. K-beauty nebo K-skincare  rozhodně nepřestává překvapovat. Teď se toto beauty odvětví vytasilo s dalším instantním trendem, za který ho TikTok miluje.

Co je to ta milky skin?

Jako první je potřeba zmínit, že i když se trend jmenuje „milky“, tedy mléčný, většina produktů mléčné výrobky vůbec neobsahuje. Mléku jsou pouze podobné svou texturou, konzistencí a do jisté míry i barvou. Prostě lehké nadýchané krémy, séra a mnoho dalšího. Některé naopak mléko obsahují a s ním mohou přinést i nejeden benefit. Ruku v ruce s tím, že mléko obsahuje například vitamíny A, D, E a také pro tělo tolik důležitý vápník. Celkově nejde o hledání aktivních látek jako je například retinol nebo kyselina hyaluronová, ale hlavně o to, jak příjemný je produkt na kůži. Typicky se jedná o lehké krémy či séra, které pomáhají zklidnit pokožku a pomoci jí s hydratací. Dále se také můžete těšit z celkového vylepšení stavu vaší pokožky, protože tyto produkty dost často obsahují vitaminy, antioxidanty či různé rostlinné výtažky. Díky nim bude vaše pokožka zářit, dostane se jí důležité výživy, pomocí hydratace bude takzvaně „plumped“ a zmenší se také viditelnost malých vrásek a linií. Nemusíte se bát, tento trend je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pro suchou a namáhanou pokožku, jelikož výborně pomáhá obnovit přirozenou kožní bariéru.

Seznamte se: Strawberry Girl, make-up hit TikToku od Hailey Bieber

elle.cz

Glass skin, milk skin, kde je rozdíl?

Glass skin se pyšní hlavně krásnou, jasnou a zdravou pokožkou, která za nás bude rozhodně vždy převládat, i když k tomuto úžasnému výsledku je zapotřebí mít náročnou skin care rutinu sestávající hned z několika (klidně až deseti) kroků. Na druhou stranu milky skin může být lépe přístupná a méně náročná a zanechá pokožku jemnou, zdravě vypadající a „dewy“.

Není to jen další TikTok trend...

I když to může znít jako výstřelek sociálních sítí, jeho benefity vás mohou velmi překvapit svou účinností. Jak tedy na krásnou jemnou milky pokožku? Z některých videí se může zdát, že i tento trend vyžaduje dlouhé stání před zrcadlem a aplikování mnoha produktů za sebou. Právě to je na tomto trendu skvělé – stačí vám totiž rutina o pouhých pěti krocích. Trikem je přidat hydratační produkty již na začátku vaší skin care rutiny.

Jak moc žízní vaše pleť Aneb vše o hydrataci

elle.cz

Jak na to

Jako první rozhodně sáhněte po hydratačním cleanseru, který nebude vysušovat vaší pokožku, pouze ji jemně očistí. To samé hledejte i při technice double cleansing, kdy jako první použijete balzám na olejové bázi a poté normální cleanser. Obojí je možné sehnat v jemných hydratačních formulích. Dalším a důležitým krokem jsou esence! Nic se nevyrovná hydrataci, kterou vám esence zaručí. Jsou lehké, vodnaté, a dělají divy. Doporučujeme nanášet na ještě trochu vlhkou pokožku a nechat plně vstřebat před dalším krokem vaší péče o pleť. Pro ten správný milky skin efekt rozhodně nezapomeňte na sérum, které se krásně navrství na esenci aplikovanou v předešlém kroku. Předposledním krokem je lehký hydratační krém, který hezky uzamkne všechnu hydrataci na kůži, aby nevyprchala ven, když už je pracně navrstvená na pokožce. V poslední řadě rozhodně nezapomeňte na spf, pokud tuto rutinu provádíte ráno. Spf je nejdůležitějším krokem ve vaší skin care rutině, jelikož chrání pokožku nejen před sluníčkem, ale i před různými nečistotami, které se vám nachytají přes den na obličej. Voilá! Užijte si svou milky skin.

Milky Skin

Zdroj: TikTok