Oči po třicítce: make-up trik, který je omladí a zvětší

Oči stárnou nejrychleji

Od 25. roku života naše tělo přestává produkovat kolagen a elastin se stejnou intenzitou jako dosud. Ve 30 letech už pozorujeme, že se náš vzhled v důsledku toho mění a pořizujeme si krémy s ochranným faktorem, které si navíc umí poradit s vráskami a pigmentovými skvrnami. Nejvíce jsou změny vidět právě v okolí očí. Oči jsou jednou z oblastí obličeje, kde se známky stárnutí projevují nejdříve a nejmarkatněji. Najednou pozorujeme jemné vrásky, tmavé kruhy a zvýraznění váčků pod očima. Oči vypadají unaveně a menší. Kůže horních víček navíc ztrácí pevnost a pružnost a v důsledku toho je náš pohled uzavřenější. Ale žádnou paniku. Spojencem za udržení mladistvého vzhledu jsou nejen sofistikované krémy na oční okolí, ale také líčení.

Mohlo by se vám líbit

Pravidla péče o oční okolí: pryč s otoky, kruhy pod očima i vráskami

Je jemná, citlivá a je vůbec nejtenčí na celém obličeji. O to víc je pokožka kolem očí náchylnější a vyžaduje speciální péči – jedině tak se vyhnete vráskám, viditelným známkám únavy i dehydrataci. Poradíme vám jak na to krok za krokem…
elle.cz

Orámovat a rozmazat

Sociální sítě na nás sice extrémně tlačí, jak bychom ne/měli v našem věku vypadat, zároveň nám ale také všemi beauty tutoriály poskytují chytré návody, jak a čím se nalíčit, abychom vypadali „lajkovatelně“. Tím případem je i líčicí know-how pro omlazení očí po třicítce. Jako první budete potřebovat oční linky v tužce. Tužka by měla být měkká, snadno rozmazatelná a opatřená houbičkou, určenou ke snadnému rozblendování linky. Není důležité, kolikrát už jste si linky dělali, důležité je udělat je správně. Tento trik totiž vůbec nevyžaduje namalování precizní linky, spíše jde o její rozmazání. Díky čemuž se vytvoří iluze větších očí a otevře se pohled. Namísto přesného kopírování linie podél řas malujte čáru malými tahy od středu řas k vnějšímu koutku oka. Před dosažením konce pohyblivého víčka, místo pokračování rovně, udělejte mírnou křivku a tah směřujte nahoru ke konci obočí. Poté rozmazanou linku jemně rozetřete štětcem nebo houbičkou. Co se týká odstínu linky, zkuste se vyhnout klasické černé a raději zvolte „měkčí“ odstíny jako je tmavě hnědá, chladná hnědá, šedá nebo mauve.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Natočit řasy

Čemu byste se naopak rozhodně měli vyhnout, je orámování celého oka. Tmavá linka ve spodních řasách ani ve vnitřní spodní víčku v tomto případě nefunguje a byla by spíše na škodu. Oko by se uzavřelo a působilo by tvrdě a menší. Dalším krokem je použití řasenky. Natočené a objemné řasy dodají očím šířku a otevřený vzhled. Použijte kleštičky nebo kulmu na řasy, abyste řasy nadzvedli směrem nahoru. Pak použijte objemovou řasenku s jemným kartáčkem, který oddělí a prodlouží řasy. Nakonec ještě vnitřní linii ve spodním víčku vymalujte bílou nebo světlou tužkou na oči. Vaše oči se tím ještě více otevřou a pohled se omladí. S trochou praxe a těmi správnými produkty můžete dosáhnout svěžího a mladistvého vzhledu bez nutnosti estetických úprav.

 

Tipy na produkty pro omlazující líčení:

Zdroj: ELLE.com/es