All about eyes: 5 pravidel péče o oční okolí

Odličujte se jemně a šetrně

Naprostým základem správné péče o oční okolí je důkladné a jemné odlíčení. Zapomeňte na mýdlovou vodu, která kůži extrémně vysušuje a nijak zvlášť neprospívá ani obočí či řasám, a používejte přípravky určené přímo na oční okolí. Kromě samotných mlék dbejte i na kvalitu odličovacích tamponků, ideální jsou ty, které jsou vyrobeny ze 100% bavlny. Dejte taky pozor na častou chybu: přípravek nepatří na suchý tampon. Pomocníka je třeba nejprve navlhčit a až pak na něj nanést daný přípravek. Vždy odličujte bez tlaku a přílišného tření, velmi jemně – od vnějších koutků směrem dovnitř. Pokud váháte, jaký typ odličovače zvolit, sáhněte po tom olejovém, který je vhodný i pro citlivou pokožku. Nedráždí, rychle rozpouští líčidla a zanechává obličej hedvábně jemný a hladký.

Skin fasting: Kdy je dobré dát si od kosmetiky pauzu?

elle.cz

Pravidelná regenerace

I tolik namáhané oči si občas zaslouží relax. Tak jim ho ještě před nanesením speciálního séra nebo krému dopřejte. Skvěle k tomu poslouží chladivý obklad – ať už v podobě gelového obkladu, který je k dostání v drogerii, nebo pomocí starých dobrých triků. Skvěle vám poslouží i obyčejná okurka. Zavřete oči a nechte vychlazený obklad pár minut působit. Prospějete tak nejen kůži v okolí očí, ale i očím samotným. Nepoužívejte ale příliš chladné obklady, mohly by jemnou kůži zbytečně podráždit.

Dopřejte očím výživu

Pokud vám záleží na tom, jak bude s přibývajícími roky vaše pleť kolem očí vypadat, pečujte o ni pomocí speciálních přípravků. Jejich složení musí být šetrné a vhodné pro citlivou a velmi tenkou kůži, která se v této oblasti nachází. „S kůží je to podobné jako s látkou. Když je tenká, třeba jako hedvábí nebo satén, musíte na ni dávat velký pozor, protože se mačká. Tenoučká kůže taky vyžaduje péči, velmi rychle totiž ztrácí pružnost a je náchylná k tvorbě vrásek,“ vysvětluje americká dermatoložka Deidre Hooperová. Pleť důkladně hydratujte a vsaďte na krémy s peptidy, které zlepšují pružnost a pevnost a bojují i proti tmavým kruhům. Mezi další účinné látky patří kofein, Pepha-Tight, skvalen nebo vitaminy E a C.

Niacinamid: Opravdu tato ingredience způsobuje zázraky?

elle.cz

Oční gymnastika

Kromě výběru vhodného přípravku je ale důležité hledět i na samotnou aplikaci daného krému. Přípravek do pleti lehce vklepávejte směrem od vnějších koutků ke kořeni nosu a pak pokračujte dál až pod obočí. Tahy ve směru proti vráskám pomáhají předcházet jejich vzniku, očnímu okolí tak navíc dopřejete příjemnou masáž. Alespoň dvakrát do týdne si také dopřejte takzvanou oční jógu, která podle řady studií funguje jako skvělá prevence proti unaveným očím. Soubor osmi jednoduchých cviků, při nichž mrkáte a kroužíte očima danými směry, vám nezabere déle než pět minut.

Zatočte s kruhy i otoky

Pokud vás po ránu trápí oteklé oči, je to nejspíš způsobeno hromaděním lymfy během spánku. Na vině ale může být i dehydratace nebo příliš dlouhá doba strávená u monitoru počítače. Na rychlé odstranění funguje studená voda, kterou si ráno obličej několikrát opláchněte a zkuste u toho mít otevřené oči. V lednici nechte přes noc kovové lžičky nebo vlhké sáčky černého čaje, které pak vychlazené na chvíli přiložte na oči. Skvělé jsou i masážní pomůcky, které poměrně rychle a účinně odstraní nahromaděnou lymfu a eliminují nateklá víčka.

Čtení o kráse, které vám otevře oči!

elle.cz

Zdroje: everydayhealth.com, healthline.com