Sexy Eyes: nejlepší zákroky a ošetření pro oční okolí

Vrátit čas

Je to pozvolné a tím pádem často nepozorované, ale kromě zkušeností se v našich očích odráží i vliv času. Stárnutí, mimika a genetika způsobují změny, které ovlivňují náš vzhled i naši sebedůvěru. S postupujícím věkem dochází ke ztrátě elasticity a pružnosti kůže, což může vést k vzniku vrásek, povislé kůže na horních víčkách a otoky pod očima. Tyto změny nám vizuálně přidávají na stáří, a můžou také ovlivnit viditelnost nebo narušit zrakové pole. V takových případech nabízí estetické úpravy a plastické operace očního okolí řešení, které posunou ručičku na ciferníku stroje času o něco dozadu a nám se do pohledu zase vrátí záře. Nejedná se ale o žádné zákroky 50+. Některé lze jako prevenci nebo zpomalení stárnutí využívat už kolem třicítky. 

Menší nos nebo užší tvář bez operace: Nové trendy v estetické medicíně

elle.cz

Genetika a individuální rysy

Každý z nás je jedinečný a naše oční okolí je ovlivněno genetikou a našimi individuálními rysy. Někteří lidé mají přirozeně těžší horní víčka, což vytváří dojem unaveného vzhledu nebo dokonce ovlivňuje zrakové pole nebo přináší bolesti hlavy. Jiní zase mohou trpět nedostatkem hustoty obočí, což může ovlivnit celkovou symetrii obličeje. V takových případech jsou menší estetické úpravy nedocenitelné. Proč byste měli alespoň teoreticky o nějakém estetickém zákroku v okolí očí zapřemýšlet? 

 • Svěžejší vzhled
  Estetické úpravy očí vás můžou výrazně omladit. Odstranění přebytečné kůže a tukových polštářků z horních víček otevře pohled, odstranit příznaky únavy a vrátit očím jas. Tím se celý obličej zdá svěžejší a mladší.
   
 • Zlepšení symetrie
  Estetické úpravy očního okolí napravují nerovnoměrnosti a asymetrie. Pokud máte například asymetrická obočí, díky estetickým zákrokům nebo metodám, jako je mikropigmentace obočí, která mu dodá hustotu a vylepší jeho tvar, můžete dosáhnout harmonického vzhledu.
   
 • Zvýraznění očí
  Oči jsou středem našeho obličeje a správná úprava jejich okolí zvýrazní jejich přirozenou krásu. Například úprava očních víček otevře váš pohled a dá barvě očí větší prostor vyniknout. 
   
 • Nové sebevědomí
  Nespokojenost se vzhledem očního okolí ovlivňuje i naše sebevědomí. Plastická chirurgie a estetické úpravy mohou pomoci lidem získat zpět sebevědomí a pozitivní postoj k sobě. Když se cítíme dobře ve své kůži, máme tendenci být více sebevědomí ve všech aspektech života.
   
 • Zdravotní přínosy
  Některé estetické úpravy očního okolí můžou přinést plusové body i vašemu zdraví. Například korekce povislé kůže na horních víčkách vám zabrání tolik namáhat oči, popřípadě také zmenšit ranní otoky. 

Lék na ekonomickou krizi a deprese? Funguje rudá rtěnka a botox.

elle.cz

Jaké drobné zákroky v okolí očí můžete podstoupit? 

Horní blefaroplastika

Tato operace je nejčastěji prováděnou plastickou operací vůbec. Je určená ke korekci přebytečné kůže, tukových polštářků a svalových struktur na horních víčkách. Chirurg odstraní na víčku kůži,  která přebývá a elektrickým skalpelem odřeže usazený tuk. Vyhladí se vrásky a záhyby, tím vám otevře pohled a dodá mnohem mladistvější vzhled. V případě, že vám padající víčka zhoršují vidění, můžete si je nechat operovat na účet zdravotní pojišťovny. Pokud se vydáte na operaci na vlastní pěst, zaplatíte kolem 14 tisíc korun. Pokud si k víčkům necháte udělat i závěs zevního obočí, který vám povytáhne obočí směrem vzhůru a pohled ještě více, ale přirozeně otevře, připravte si asi 18 tisíc korun a cca týden času v domácím léčení. 

Dolní blefaroplastika

Tento zákrok se zaměřuje na dolní víčka a odstraňuje přebytečnou kůži a tukové polštářky, které vytvářejí pod očima vaky. Díky operaci spodních víček se také zmírní otoky pod očima. Největší efekt způsobí kombinace obou operací – horních i spodních víček, ale oba zákroky najednou se většinou volí až ve vyšším věku nebo při nějaké genetické anomálii. Odborníkem na oba druhy blefaroplastiky i modelace očního okolí pomocí závěsů a modelace vlastním tukem, je např. plastický chirurg MUDr. Pavel Kurial, který jich dělá přes 150 ročně. 

Foxy eyes

Zákrok milovaný a vyhledávaný hlavně mladší generací není ani tak korektivní, jako spíše vylepšující. Z normálních tuctových očí dokáže pomocí úponů nitěmi na spáncích a čele vykouzlit protažené sexy liščí oči, které zpopularizovala třeba Bella Hadid. Nejen na metodu foxy eyes pomocí nití, ale celkově na metody niťového liftingu se specializuje MUDr. Monika Kavková z pražské Be Elite Clinic. 

Beauty zákroky, na které Češky stojí fronty: payerky, foxy eyes i jiné

elle.cz

Neinvazivní procedury

Kromě chirurgických zákroků existuje také široká škála neinvazivních procedur, které mohou zlepšit vzhled očního okolí. Sem patří aplikace botulotoxinu a dermálních výplní na zmírnění škod způsobených stárnutím i výraznou mimikou. Botox zastaví prohlubování škod na vaší pleti tím, že zmírní aktivitu mimických svalů. Výplně vyhladí vrásky, propadlou kůži nebo jiné asymetrie a zaručí vám o několik let mladší vzhled. Na botox a výplně si zajděte například k MUDr. Lucii Kalinové PhD, která působí na pražské Brandeis Clinic. MUDr. Kalinová se na výplně specializuje a je také školitelkou aplikací výplňových materiálů. 

Korekce obočí

Pokud máte problémy s řídkým obočím nebo s asymetrií, existuje několik možností vylepšení. Patří sem mikropigmentace obočí (permanentní make-up), transplantace chloupků nebo techniky jako laminace obočí a další krátkodobější úpravy v browbarech. Při transplantaci chloupků se odebírají vlasy z temene hlavy a v podobě vlasových folikul se metodou DHI dosazují na prázdná místa v obočí. Hojení trvá asi týden, na definitivní výsledek si počkáte čtvrt až půl roku. DHI expertkou je například MUDr. Andrea Mačejová z ABC Clinic Art&Beauty. 

Odtajněno: Marilyn Monroe a její plastické operace

elle.cz

Zdroj: Autorský článek a weby zmíněných estetických klinik